Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy elfogadja a...

Mit tegyek hogy elfogadja a döntésem?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Mindkét szülőm 25 éve rendőr és én is az szeretnék lenni kiskorom óta. 8. Után egy informatikai suliba raktak be ahol már lassan fél éve szenvedek,mert pont nem érdekel a programozás stb stb... Azt mondja apukám hogy nem leszel rendőr nem engedem. Iskolát akartam váltani azt sem engedi. Minden álmom hogy rendőr lehessek de mi az hogy a rendőr apám beleszól abba hogy mi szeretnék lenni az életben?? Segítsetek kérlek...

2016. febr. 9. 19:01
 1/10 anonim válasza:
95%
Ha van egy álmod küzdj érte, mert most 16 holnap 30 éves vagy érted mire gondolok..
2016. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Durva, hogy beleszól mi lehetsz és mi nem. Leginkább csak javasolhatná érvekkel alátámasztva, hogy miért nem szeretné. A pályaválasztás a te döntésed, nem pedig a szüleidé.


Max könyörögj, hogy legalább iskolát válthass, mert nem szereted az infót. Esetleg hozz érveket, hogy miért szeretnél rendőr lenni.

Ők jobban belelátnak a rendőrök helyzetébe és lehet utálják a műszak beosztást vagy bármit, amitől megkímélnének inkább.

2016. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Küzdenék én... De az hogy az apám megakarja mondani hogy felnőttként majd mivel foglalkozzak kicsit felidegesít... Főleg hogy az akarok lenni ami ő is már 25 éve-.-
2016. febr. 9. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

én sem engedném hogy rendőr legyél, mert abból nem lehet megélni.

szerintem ezt a szüleid is tudják.

főleg hogy a nyugdíj korhatárt is elkezdték kitolni, és nem az van már mint régen, hogy 45 éves életerős férfiak nyugdíjba vonulnak.

akkor még megérte a kedvezményes nyugdíjazás és a szolgálati lakás miatt, most már kitörölheted a popsid a 120 ezer forintos fizetéssel.

ha csak nem akarsz rendőstiszti fősulira járni.

2016. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt a 2 évet kibírod, utána meg tanulj tovább ott, ahol szeretnél.
2016. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
mondd meg,hogy legalább szakot had válthass,mert ezt nem szereted,közben készülk fizikálisan,hogy ha leérettségiztél,akkor el tudj menni a rendőrtisztire,aminek most már nem ez a neve :p
2016. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
nyugi ocsisajt, nincs minden veszve, mert igy tudsz majd programozni f asza rendoros rablos jatekokat mint a gta
2016. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Mond, az hogy a szüleid tűzzel-vassal próbálnak téged távol tartani attól amit ők is csinálnak, tehát bőven van rálátásuk, ez neked így nem jelzés értékű?
2016. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarja az apád, hogy olyan legyél, mint ő. Hiszen te is most ettől szenvedsz ! Apád nyilván tudja, hogy milyen hátulütői vannak a rendőri munkának és nem akarja, hogy te is ennek nézz elébe. Egyébként meg ne szenvedj az informatikával, hanem tanuld, mert a rendőrségnél éppen informatikával sokra viheted.
2016. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2016. febr. 10. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!