Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire le kell...

Clay Morrow kérdése:

Tényleg ennyire le kell hordani azért mert segítséget kértem édesanyámtól, hogy a felvágottat rendesen csomagoljam vissza?

Figyelt kérdés

Ezzel álltam oda szüleim elé és majdnem elküldtek a bús 3,14csába, hogy lehetek ilyen kétbalkezes balek. És édesapám szerint minden rosszat örököltem tőlük, de semmi jót nem. Már a fszom kivan, nem létezik olyan dolog amivel előállnék és nem akadnának fent. Ha érdeklődni próbálok akkor balfsz vagyok mert nem tudok ennyit és béna. Ha nem állok szóba velük, akkor folyton piszkálnak, hogy mi bajod van. Ha nem érdekel sosem amit csinálnak, akkor tiszteletlen kis fsz vagyok aki "felnő mint erdőn a fa".

Egész életemben csak a bsztatás, meg a becsicskítás ment. Ha valamit is jól csináltam azt se tudta sose normálisan jutalmazni, még szóban sem.

Tudom, hogy alapból bennem van a balekság meg a bénázás, de az is rátesz egy lapáttal hogy egész eddig csak arról pofázott, hogy mekkora egy szar vagyok és az ők rossz másolatuk vagy?


2016. febr. 9. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Én megmondanám, hogy nem tehetek róla, hogy rátok ütöttem. Ez van. Ezt ők beszéljék meg egymás között, hogy kinek a DNS-e dominál, de téged hagyjanak békén. Viszont ha tudod, hogy ilyenek akkor inkább próbálj megönnálóan elvégezni midnent amit tudsz. Ha megszólnak, akkor ne vedd a lelkedre, csak csináld meg. Ha nem szívesen segítenek, akkor jobb ha mástól kérsz segítséget (pl. tesó vagy nagyszülő stb) Nem írtad hány éves vagy, de ha ennyire kibírhatatlan a helyzet költözz el. Nyílván ahhoz kell egy bizonyos önállóság is, amin nem ártana dolgozni.Nem mennek ezek a dolgok egyik napról a másikra, de el kell kezdened.
2016. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

6 éves kisfiamat, ha megkérem, teríteni és elpakolni is segít. Ő már vissza tudja csomagolni a felvágottat.

El nem tudom képzelni, hogy hány éves lehetsz, ha már tudsz írni, de a felvágottat még nem vagy képes visszacsomagolni...

2016. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es!

Említettem már párszor, és az volt a reakciója idegesen, hogy akkor miért nem törekszem jóvátenni meg ilyenek. Én próbálok önállóan kisebb nagyobb sikerekkel, de ha valamit el is rontok úgy beszél hozzám, hogy minden életkedvem elmegy. Amúgy 18 vagyok, és az elköltözés nem most lesz..


2-es!

Örülök, hogy ilyen kis kisegítő törpéd van. Szüleimnek sem, és látom neked sem esett le, ami lehet az én hibám. Kurvra vissza tudom csomagolni azt a felvágottat, csak nem olyan szépen, ill. ahogy eredetileg volt. Nekem úgy is jó ahogy én csinálom, csak direkt azért mentem hozzájuk, hogy éreztessem, hogy na. De látom ilyen beszűkült suttyókkal nem lehet. Sosem tetszett nekik ahogy visszatettem a dolgokat a helyére, ezért direkt megkértem és én vagyok a rossz, aha. Akkor hogy várjak el másban segítsék. Kezdem nagyon is megtanulni azt, hogy senkiben sem lehet megbízni ebbe az életben. Ha valamit akarsz, csináld meg magad, mert akkor lehetsz biztos.


És próbáltam általánosabban beszélni, nem csak erre a piti ügyre, de látom hiba volt ide is kiírni, ugyanis itt mindig frusztrált szülők válaszolgatnak akik mindig a kérdezőt hibáztatják.

2016. febr. 9. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

jaj de kényelmes megjátszani a nyomorékot

és ha ezért lecsesznek még te kezdesz el hisztizni...

azért tartasz itt 18 évesen mert ezért a viselkedésért még nem verték ki a fogaid

2016. febr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező nem a válaszolók a nyomorékok, és ismeretlenül talán nem kellene ilyet írnod. Egyébként a szüleid hibája, de nem azért amit te gondolsz, hanem azért mert akkor amikor nevelni kellett volna nem tették. 18 évesen amúgy nem tudni hogy hogy kell rendesen visszacsomagolni a felvágottat, hát saját szegénységi bizonyítványod állítod ki. Szegény szüleid biztos nem lennének büszkék, ha végigolvasnák, hogy miket írtál. Egyszer beszélgess el egy olyan emberrel aki veled egy korú és mondjuk csak egy vagy egy szülője sincs. Korban felnőtt vagy, az arcod is elég nagy, de szellemileg még nem hoztad be a 18-at. A szülőket, bármekkora hibát is követtek el, ennél azért jobban kellene tisztelni, vagy ha nem megy menj el dolgozni és majd rájössz mit is kaptál tőlük.
2016. febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem hibáztatom a kérdezőt. Alapelvem, hogy ha valamit nem tudsz, kérdezd meg. Inkább, mint hogy rosszul csináld, mert féltél megkérdezni.


Kérdező!

A szüleid katasztrofálisak! Épp azért vagy béna, mert mindig kritizáltak, sosem dicsértek, sosem biztattak!

Én a helyedben mindent a magam észjárása szerint csinálnék, és ha valamit a szüleid szóvá tesznek, mondd meg nekik azonnal, hogy az ő hibájuk, mert nem mutatták meg ill. magyarázták el. Esetleg epésen tedd hozzá, hogy ha valóban érdekelné őket, hogy jól vagy rosszul csinálod, akkor nem cseszegetnének, hanem egyszer megmutatnák, hogy gondolják helyesen.


És igen, mástól kell minden apróságot megtanulnod, szüleidtől ezután lehetőleg sose kérdezz. Szerintem egy kis boltban, amikor nincs mögötted várakozó, akár az eladót is megkérheted, hogy amikor csomagolja a felvágottat, mutassa meg, hogyan is csinálja, hogy olyan szépen be van csomagolva. Lehet, hogy örül, amiért elismered a munkáját, és szívesen segít.

2016. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!