Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon jó volt a kapcsolatom...

Nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, addig amég kollégista nem lettem. Ötletek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségi után szakmát kerestem egy másik városban (már ennek sem örültek mert nem vagyok az a mintadiák) és Kollégista lettem.

Minden hétvégén itthon vagyok és ilyenor kapom meg a "semmirekellő" és hasonló jelzőket.

Igazából az okát nem tudom miért is vagyok a családban a "sz*rházi" .. Erre keresném a választ.

Dolgoztam is az iskola mellett mióta elkezdődött, de már nem tudok menni mert az iskolánkban emitt adódott egy kis balhé.

A fejemhez vágják amikor csak lehet, hogy miért nem dolgozom. Ilyenkor elmondom ezt amit fentebb leírtam és az a válasz, hogy "kifogás"!

Minden nyáron dolgoztam egy hónapot eddig is és próbálom Velük megértetni, hogy nekem is sokkal jobb lenne ha dolgozhatnék iskola mellett, de hiába..

Van egy autom amit a szüleim segítségével szereztem, ezzel foglalatoskodnék, de pénz nélkül mint tudjuk minden nehéz mint ez is!

Mivel nincs más a gép előtt szoktam ülni ha Itthon vagyok, de persze ha kell segítek. (ezzel is csak a probléma van, hogy én gépezek)

Utolso dolog ami eszembe jut, a barátaimmal is problémájuk van és a mai vitanal szoba került ez is.. Kozoltem, hogy sose felelt meg számukra a baráti köröm..

Ezutan lettem mindenfele hálátlan sz*r! (egy rossz/csunya szo nem hagyta el a számat)


Szóval most tanácstalan vagyok és arra keresem a választ, hogy mit tegyek..

Költözzek el tőlük? Hagyjam ott az iskolát és dolgozzak? Hogy kerüljem el az állandó konfliktussokat?

19/F



2016. febr. 22. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se hagyd ott a sulit!

Ne menj annyit haza, sajnos "jobb" ötletem nincs:(

2016. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam ezen is, hogy kevesebbet járnék haza, de a barátnőm miatt ezt nem tehetem meg.

Másrészt pedig a Koliban nem lehet hétvégére bent maradni!

2016. febr. 22. 18:36
 3/3 anonim válasza:
Szerintem nem rossz szándékkal mondanak ilyet a szüleid! Írtad, hogy nem voltál valami jó tanuló. Lehet, hogy ez miatt IS haragudnak! A munka... valóban mindent megpróbáltál megtenni annak érdekében, hogy azt megtartsd, emellett pedig az iskolában is jól teljesíts? Társaság.... valóban jó az a társaság amiben most vagy? Nem ismételni szeretném a családod kérdéseit, de szerintem el kellene gondolkoznod ezen. Ha valóban megtettél mindent, amit csak lehetett és tiszta a lelkiismereted, akkor sajnos a családdal van baj. De ez így elég kevés információ, így a dolog "közepéből" kiragadott tények alapján elég nehéz segíteni. Egy szülő nem mond ilyet a gyerekének, csak ha nincs rá valami oka. Az lenne a legjobb, ha megkérdeznéd, hogy mi a problémájuk a mostani életeddel és miért? természetesen te is mondd el az álláspontodat, hidd el, a megoldás a beszélgetés. Lehet csak olyan dologról van szó, amit könnyen meg lehet oldani. Viszont, ha tudod, hogy mindent megtettél, ami csak tőled telt, és nem látja a családod, hogy te igyekszel és mindent maximálisan megteszel, akkor sajnos nincs más megoldás, mint az, hogy külön életet élj. Sajnos van ilyen.
2016. febr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!