Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám "19 éves kislány"ként...

Anyukám "19 éves kislány"ként emleget mások elött. Mikor fogja abbahagyni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 07:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
Soha :)
2016. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
65 éves vagyok, édesanyám 85 , úgy szólít,emleget, hogy kislányom. Igaza van, mert az Ő kislánya vagyok.
2016. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Soha. Viszont egy két válaszolónak csodálom, hogy a rosszindulat nem marja ki valamijét...

25 vagyok, én is kislányként vagyok emlegetve. Nem zavar. Ebbe ne azt lásd, hogy nem tart felnőttnek, egyszerűen számára kislány maradsz.

2016. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
Nagyanyám az 55 éves anyukámat is kislányomként hívja sokszor. Mert hogy az. A kislányom kedvességi jelző, olyan mint nem anyámat mondunk hanem illendőbb anyukámat vagy ilyesmi.
2016. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem az jön le a kérdésből, hogy kislányomnak szólítja, hanem hogy mások előtt így utal rá. A kettő nem ugyanaz.

Engem is kislányomnak hívnak a szüleim (meg lányomnak is, persze) 29 évesen, és ez így is fog maradni, amíg csak élnek.

Az "X éves kislány" emlegetését akkor hagyták abba, amikor önálló lettem, saját keresetem lett.

2016. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy rosszul gondolom, de sztem a kérdezőt nem ez zavarja. Az, hogy az anyja azt mondja, "kislányom, gyere ide" teljesen oké, ahogy valszeg ő is anyának hívja az anyját. Én úgy értelmezem a kérdést, hogy anyuka társaságban ilyeneket mond, hogy "a kislány épp a konyhában van, mindjárt jön". Engem is zavarna, de sztem max akkor tudsz ezen változtatni, ha megkéred, hogy hagyja abba, mert téged zavar.
2016. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%

Soha. Neki mindig is a kislánya maradsz.

Engem a munkahelyemen is "kicsi lány"-nak szólítanak, na nem a magasságom miatt. Pedig vannak nálam fiatalabb kollégák is.

2016. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%

Mekkora egy büdös bunkó vagy te 2-es válaszoló!

Sehol nem volt a kérdésben hisztizés.

Talán neked se kéne kinyitni a szádat, ha csak ilyen taplóságokat tudsz idekanyarítani.

2016. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Mindig a kislánya leszel, csak kérdés, mennyire akar rád telepedni. Ha olyan, mint a szüleim, az nehéz eset, ha könnyebben fogadja, hogy felnősz, akkor nem kell, hogy zavarjon.
2016. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ha a "masok" a csalad tobbi reszet jelenti, akkor ne idegesitsd magad miatta. A 96 eves nagyim meg mindig igy hivja a 73 eves anyumat:) De ha idegenek elott hiv ugy, akkor megertem, hogy zavar. En kb. 14-15 eves lehettem, amikor egy butikban anyukam azt mondta az eladonak, hogy "pulovert szeretnenk a kislanynak" es ram mutatott. Mikor kimentunk a boltbol, mondtam neki, hogy ne haragudjon, de furan hangzik, zavar, talaljunk valami mas megoldast. Megertette, elfogadta, legkozelebb "a lanyom"-nak hivott ilyen helyzetben. Szoltal mar neki, hogy zavar? Mert ugye nema gyereknek...
2016. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!