Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyerek súlyos akár...

Ha egy gyerek súlyos akár halálos betegségét titkolja a szülő előtt és mégis kiderül és a szülő támadva reagál hogy miért nem mondtad el akkor nem inkább el kéne gondolkodnia hogy na miért nem mondta el?

Figyelt kérdés

A szitu annyi hogy egy gyerek (már nem annyira gyerek 20 de a szüleivel él még) nagyon súlyosan megbetegszik. Daganatos betegség kívülről nem látszik de komoly kezeletlenül halálos. A gyerek titkolja el nem mondaná ha agyonvernéd se. De aztán jön egy rosszullét egy ájulás mentő stb és kiderül hogy nem egy múló rosszullét. És kiderül hogy már egy éve diagnosztizálták és egy éve kéne műteni de nem ment a gyerek mégpedig azért nem mert a betegséget még el lehet titkolni de egy kórházi műtétet már nem.

És a szülő reakciója: támadás. Düh. Hát miért nem mondta el? Hát hogy képzelte? Na jöjjön csak ki a kórházból! Na adok én neki olyat hogy mehet is vissza mert agyonverem! Hát mi az hogy titkolja?

Vajon a szülő ezzel nem fogja fel, hogy valóban ez volt az utolsó (utáni) csepp a pohárban ezek után a gyerek soha többet semmit, de semmit a világon nem fog elmondani, ha volt is valami kis bizalmi viszony, valami halovány kis hidacska, ezzel vége kész? Bizalmi szint 0.


Vajon a szülő nem gondolkodik el azon hogy azzal hogy a gyerek nem mondta el hogy kvázi halálos beteg, az egy olyan mérgezett viszonyt mutat hogy el kéne gondolkodni de nagyon vajon miért alakult ez ki? Vajon hogy lehet hogy a gyerek szó szerint inkább meghal de akkor se mondja el a baját?


2016. febr. 28. 10:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

A szülő reakciója nem elsorban düh és agresszió, ez a kétségbeesésből, félelemből fakad. Szerintem akkora horderejű csapás, hogy nem igazán az az első dolga a szülőnek, hogy alaposan kielemezze a szülő-gyerek viszonyt. Sokkal fontosabb kérdés a gyerek élete, és hogy nem mondta el, azzal a segítséget tagadta meg, ami meg érthetetlen.

Inkább ez az értetenség az első mindenkiben szerintem, az, hogy a szüleinek nem varrta a nyakába, az egy dolog, de hogy a kezelést is kihagyja emiatt, az elképesztő.

Történjen akármi otthon, legyenek akármilyen rossz szülők, a mérges viszony nem lehet előrébbvaló mint az élet.

2016. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
29%
iskolapéldája ez az eset is, hogy nem bántani kell a gyereket, és megalázni gyermekkorában, meg jól összeszidni jelentéktelen dolgokért is, mert gyakorlatilag ide vezet. ilyen súlyos dolgokat sem mesél el otthon, kb a szülei "megölték"...
2016. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
49%
Egy szülőnek a legdrágább kincse a gyermeke.Te ezt keresztülhúztad, a hallgatásoddal.Én is háborognék, mint szülő.Tehetetlenségében háborodott fel ennyire.Béküljetek ki.
2016. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
1- nek tökéletesen igaza van. 20 évesen a gyereknek lehetne annyi esze, hogy tisztában van a betegsége komolyságával, súlyával, de egy éven keresztül nem foglalkozik vele, nem mondja el. Most már valószínűleg késő, daganat esetén az egy év rengeteg idő. Ami egy éve még menthető lett volna, most már nem biztos, hogy az. Gondolkodhat majd, amikor küzd a fájdalommal hónapokon, esetleg éveken keresztül, hogy mit csinált. A gyerek miért nem ment tovább az orvoshoz, ha tudta, mi a baja? Mert meg akar halni? Csodálkozik, ha a szülő leordítja? Hiszen a gyereke! Félti, szereti, aggódik érte. Felnevelte. Megadott neki mindent, ami tőle tellett. Ez a hála? A gyerek gondolkodhat eleget, amíg fekszik a kórházi ágyon és kapja a kemot és összehány mindent és azért könyörög, hogy inkább haljon meg, kéri a szülőtől a segítséget. Szóval nem a gyereket kell itt sajnálni, hülye volt...
2016. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
32%
Csemete fát gondozgatom, öntözgetem, szeretettel.Jönnek a vandálok és letörik, tönkre teszik.Mit szólsz hozzá?
2016. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
79%

Első, 100%-ig egyet értek a válaszoddal.


Nem, nem ölték meg a szülei. Aki 18 éves elmúlt, az már felnőttnek számít, aki felelős a saját döntéseiért. Ha egy halálos betegséget diagnosztizálnak, akkor az a legkevesebb, hogy legalább a kezelést komolyan veszi.

a betegséget még el lehet titkolni de egy kórházi műtétet már nem. "

És miért kellene eltitkolni a műtétet?

Ne haragudjatok, de én most kimondom, (pedig nem szoktam ilyen negatív lenni), hogy én inkább azt érzem, a kérdező így akarja "büntetni" a szüleit, amiért úgy érzi, rosszul bántak vele (lehet, hogy tényleg így van, de akkor is, Ő már egy felnőtt, felelős ember, saját döntésekkel)

De ez sajnos gyerekes viselkedés, bűntudat-keltés és sajnos a saját életével játszik közben.

A szülőket megértem, valóban a kétségbeesés és a tanácstalanság uralkodhat bennük :-(

2016. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

" akkor az a legkevesebb, hogy legalább a kezelést komolyan veszi. "


Fordítsuk meg a kérdést. Kinek az életéről van szó? És ha el akarja dobni? Az övé. És ha visszautasítja a kezelést (és ezzel meghal)? Joga. Az ő döntése így ez is joga.

2016. febr. 28. 10:32
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem, hogy ez most megint egy elméleti kérdés, vagy egy tényeges helyzet ködös leírása érzelmi kitörésként ? Ha egy ilyen eset felmerül, akkor a gyerek nyilván tisztában van a szülője várható reakciójával. Akkor meg minek provokálja ki ?
2016. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

"A szülőket megértem, valóban a kétségbeesés és a tanácstalanság uralkodhat bennük :-("


Hát remélem is. Bolonduljanak bele azt kívánom.

2016. febr. 28. 10:33
 10/34 anonim ***** válasza:
83%
Az egy dolog, hogy gyűlölöd a szüleid, ártani akarsz nekik, csak már nem lesz lehetőséged kiélvezni az eredményt.
2016. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!