Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most komolyan ennyire számít...

Most komolyan ennyire számít a jegy ilyenkor?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, tehát nemsokára, a napjaim már pörögnek, ezerrel megy a készülődés meg az ismétlés az érettségi tantárgyakból.

De egyszerűen muterom kiakaszt. Meg a tanárom is. Lényeg az, hogy összefutottak valahol, és mondta a tanárom, merthogy ismeri anyámat, hogy művtöriből [ami egy melléktantárgy nem is azt választottam érettséginek] jobban kéne tanulom ezt meg azt. Konkrétan azt akarja, hogy a ppt-t amit körbeküld az osztálynak szó szerint mondjam fel. És minden festőnek tudjam a műveit. 3-mas lett a jegy. Oké. Anyám elkezdi hogy jobban figyeljek oda meg ilyenek. A művtöritanár meg konkrétan úgy viselkedik, mintha az ő tantárgya lenne a szent meg a legjobb. Nem fogja fel, hogy érettségire készülünk. Amikor meg mentem ki az iskolából, pont mellettem volt a magyartanár, anyám elémjött ő is elkezdi, hogy 4-es lett a felelésem, csak kisebb hibák voltak, amikre figyelni kell. Azóta azt hallgatom hogy így úgy amúgy. Egyrészt. Érettségire készülök. Most ismétlünk. Most kit érdekel, ha hibázok? Azért van a tanár, hogy megtanítson kijavítani a hibáimat nem? Másrészt, csak azért mert ismerik anyámat. Miért kell elmondani random talákozásokkor, hogy hogy teljesítettem meg ilyenek? Miért kell egyáltalán beszélni rólam? Miért pont rólam? Oké alacsony létszámú az osztályom, és rettentően rossz tanulók, de én benne vagyok a top 3-ba, szinte csak 5-ösöm meg 4-esem van, a matekot kivéve mindenből.


Össze is vesztem anyámmal amikor már egy hete lassan hajtogatja hogy így tanuljak úgy tanuljak, és még neki állt feljebb. Nem mehetek el sehova se. Nem lehetek a barátaimmal. Csak tanulnom kell. Nem azt mondom, hogy ezek nagy problémák, mert vannak nagyobbak is, de ez csak azt eredményezi, hogy felidegesít és a végén otthagyom az egészet, inkább rá se nézek a könyvekre. Nem az a bajom, hogy elvárja, hogy tanuljak. Az a bajom, hogy a maximumomat nyújtom ahogy csak tudom és egy 4-es miatt leszól, hogy lehetett volna jobb is.

Most komolyan, én vagyok a hisztis, vagy a lusta, vagy velem van a baj, vagy mi van már? Kezdek beleőrülni, hogy bármit csinálok az nem jó, nem elég.

18/L



#jegy #érettségi #miért beszélgetnek egyáltalán az utcán #komolyan nincs jobb dolguk
2016. márc. 2. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Anyád egy süsü, már bocs, akinek nincs jobb dolga, mint tgéed c.s.sztetni.

Hagyd rá, és ne foglalkozz vele, te teljesíts magad(!) miatt.


Apa is ilyen volt, én elengedtem a fülem mellett, holott azt hallgattam 4 évig, hogy szralak vagyok. Fura mód, majdnem kitűnőre érettségiztem, és a SOTE-n tanultam tovább.

2016. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia, szerintem tök természetes, hogy anyádat érdeklik a tanulmányaid, és ha amúgyis ismerik a tanárok, akkor nyilván beszélnek rólad, és nem a szomszéd Giziről.


Nem értem miért nem lehet egy jólvan Anyu!-val ezt lerendezni, ahelyett, hogy leállsz vele veszekednim meg hisztizel.

Mert ez a "végén otthagyom az egészet, inkább rá se nézek a könyvekre" ez hiszti, ès gondolom tudod, hogy magaddal bacol ki!

2016. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Egyrészt, tanuljatok meg kommunikálni, mint család, másrészt, ha továbbtanulnál, ezeken a jegyeken áll a dolog.
2016. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, fölösleges ilyen idióta tölteléktárggyal foglalkozni, úgysem számít a továbbtanulásnál.
2016. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!