Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit választanátok? Az önállósá...

Mit választanátok? Az önállóságot vagy az anyagi támogatást?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, külön élek a szüleimtől és dolgozom is, de sajnos nagyon keveset keresek, a minimálbérnél alig többet. (Nem azért, mert nem tanultam, csak az én végzettségemmel alig lehet többet keresni sajnos.) A szüleim viszont elég jól állnak, így havi 50 000 forinttal támogatnak, viszont cserébe a legapróbb részletekig beleszólnak az életembe. Ha valamit nem úgy csinálok, ahogy ők szeretnék, akkor éreztetik velem, hogy tartozom nekik. Állandóan hívogatnak, ha nem veszem fel a telefont, be kell számolnom hol voltam, miért nem vettem fel, gyakran bejelentés nélkül beállítanak hozzám, és hasonlók.

Ha megmondanám nekik, hogy ebből elég volt, és nem kérek többet a támogatásukból, akkor viszont sajnos nem tudnék megélni, kifizetni az albit, a rezsit, a kaját, stb. Szóval akkor valószínű arra kényszerülnék, hogy 5 másik emberrel nyomorogjak egy kis lakásba, vagy hazaköltözzek, ami pont az ellentéte lenne a függetlenedésnek. Ördögi kör!

Ti mit tennétek a helyemben?


2016. márc. 6. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Költözz olcsóbb albiba, és akkor nem kell majd a +50.000ft.
2016. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok olcsóbb albiba költözni sajnos, így is egy pici, alacsony rezsijű garzonban lakom.
2016. márc. 6. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én messzebb költöznék. És ott lehet, hogy találnál jobb munkát is, így talán nem lenne szükséged a segítségükre.
2016. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg valami mást tanulni, amivel jobb lehetőségeid lennének? Nyelv, új szakma, szak?
2016. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nincs az a pénz, amiért feladnám az önállóságomat.
2016. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ennek a pénznek a sokszorosát sem fogadnám el,ha így irányítanának miatta!
2016. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyire visszaélni a "kedves segítséggel"! Biztos, hogy nem fogadnék el tőlük semmit ilyen áron. Lehet, hogy szakmámon kívül, de inkább keresnék olyan munkát, amiből fenntarthatom magam.
2016. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy milyen anyagilag megszorulva lenni és hogy a "keress olcsóbb albit" szöveget csak kimondani könnyű, csak annyit tennék hozzá, hogy lakótársakkal lakni jó eséllyel messze nem ennyire megterhelő, mint amit a szüleid csinálnak veled.
2016. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyértelműen a függetlenség! Borzasztó egészségtelen felnőtt, dolgozó embereknek így függnie a szülőktől. Én is hasonló cipőben vagyok, szerencsére egyetem alatt elkerültem otthonról, és bár néha eszembe jut, hogy milyen jó lenne, ha a fizum felét éveken át félre tudtam volna rakni, de akkor nem tartanék ott a személyiségfejlődésben ahol tartok. Nem ér annyit. 23 évesen egyedül lakni szerintem nem gazdaságos, legtöbben lakótársakkal bérelnek külön szobát, úgy olcsóbb. Te tudod, de én biztos nem hagynám magam. Persze egy normális szülő-gyerek kapcsolatba bele kelljen hogy férjen hogy tiszteletben tartják a magánéleted, cserébe te ellátod magad, ahogy tudod, de ha gond van, esetleg váratlan nagyobb kiadás, azért fiatalként jó, ha melletted állnak, nálam ez működik. Gondolj bele, mi lesz 5 év múlva, ha így megy tovább, esetleg családod lesz, akkor is tőlük függsz majd? Vagy beletörődsz, hogy ennyit keresel, vagy keresel egyéb bevételi forrást, esetleg lenyeled továbbra is... De ez így magától megoldódni nem fog...
2016. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!