Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy kellemetlenül...

Normális, hogy kellemetlenül érzem magam ha apámtól pénzt kell kérnem? 17/F

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen :)
2016. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyszerűen rossz érzés fog el ilyenkor, sajnálom apámat.
2016. márc. 8. 16:54
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen, mert már nem vagy kisgyerek. De gondolom, még tanulsz, tehát nincs önálló kereseted. Ha ennyire zavar, amikor lesz normális jövedelmed, valamelyest vissza tudsz adni mindabból, amit eddig kaptál.
2016. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így voltam annak idején. Csak éppen ez a normális gyereknevelés része kell legyen: ránevelni a gyereket, hogy tudjon bánni és gazdálkodni a pénzzel, erre szolgálna a zsebpénz intézménye. És akkor a gyerek nem érezné magát annyira "kiszolgáltatottnak" a szülője irányában. Persze ehhez kell egy konszolidált anyagi háttér a családban.
2016. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, kapsz zsebpénzt? Én a magam részéről kapok heti 3000Ft és még hétvégére 2000-5000 Ft költőpénzt(utóbbi attól függ, hogy helybe megyek valamerre vagy messzebbre) és ünnepekre is kapok valamennyit (szülinap, karácsony, névnap, húsvét). Ezen felül soha nem szoktam kérni semmit és nem is lenne képem. Sőt a hétvégi pénzem maradékát vissza is adom mindig és ha épp nem megyek sehova nem is fogadom el.
2016. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után szerintem természetes érzés. Nekem ez egyetem első éve alatt vált szabályosan szenvedéssé. Egész egyszerűen már mikor kajára kellett is égett a pofám. Ráadásul műszakira jártam, ott nincs pardon az első évben, vagy tanulsz órák után estig, vagy buksz. Diákmunkának helye nincs.

Mikor elkezdtem dolgozni ez az érzés megszűnt.

2016. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nincs zsebpénz
2016. márc. 8. 18:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Attol függ milyen a kapcsolat köztetek.

Én és apám nem nagyon vagyunk jóban, ha kell pénz kérek vagy elveszem. Tudom , hogy rossz dolog de annyira semleges számomra , hogy nem érdekel.

2016. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Normális, mert ebben a korban kezdenek az emberek felnőtt módjára gondolkodni. Felfogod a pénz értékét, tudod, hogy mennyit dolgozik érte az apukád, tudod, hogy be kell osztaniuk. Részben felnőttnek érzed magad, és vágysz arra, hogy önálló légy, vagy akár arra, hogy segíts nekik, hogy viszonozd a sok mindent, amit eddig kaptál tőlük.


Nyugi, ez teljesen normális, ez a világ rendje. Hamarosan itt a nyár, vállalhatsz diákmunkát, és akkor nem kell kérned egy ideig. A keresett pénzből meg is lepheted őket valamivel, amiről tudod, hogy örülnének neki a szüleid.


Amikor rosszul érzed magad, tudatosítsd magadban, hogy ez az élet rendje, és hogy később, ha te leszel életerős felnőtt, még bőven viszonozhatod, amit most kapsz tőlük. Segíthetsz nekik a ház körül, látogathatod őket sűrűn a gyerekeiddel, és ha úgy alakul, anyagilag is támogathatod őket. Ez még nem az az időszak, nem szabad magad rosszul érezned, mert még támogatnak, inkább örülj, hogy jó szüleid vannak! :)

2016. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az érzés normális, de gondolom, egyelőre nincs más választásod, ha előre akarsz jutni az életben (Persze feltételezem, hogy nem hülyeségekre kéred a pénzt.) Legalább motivál, hogy minél hamarabb saját kereseted legyen.
2016. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!