Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan miért viszik magukkal a...

Sokan miért viszik magukkal a gyereküket kulturális programokra mikor a gyerek halálra unja magát ott?

Figyelt kérdés
Például városnézésre, múzeumba, stb. Miért akarnak rosszat a gyereknek? Ha van lehetőség miért nem passzolják le az anyóshoz.
2016. márc. 15. 09:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Biztos nincs aki vigyázna rá. Nem mindenki él közel a rokonaihoz, és néha a szülők is szeretnének kikapcsolódni.
2016. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Mert tanulhat belőle, játszva. Otthon a szgép, vagy a táblagép előtt nem tudja felfogni, áthelyezni a való életbe. Amúgy meg legalább jó levegőn van..
2016. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha unja is magát a gyerek, akkor is tanul, ugyanis valami csak-csak megmarad benne.

.

Sokan miért kényszerítik iskolába járni gyereküket, ahol nem csak unják magukat, hanem gyűlőlik is a sulit?

2016. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Amennyiben külltéri az esemény. Ha nem, akkor is tanul. Ha van gyereked, tudod. Festek, elvittem kiállításra. Kielemezte a festményeket szín, meg téma alapján. Ez a bácsi beteg, ez a festő meg vidám, szeretem.
2016. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarok én nekik rosszat. Van, hogy nekem van rá szükségem. Próbálunk koruknak megfelelő programokat találni, de néha nekem is szükségem van az én koromnak megfelelőre. Városnézést is lehet úgy szervezni, hogy ne kínszenvedés legyen nekik. Az ovis gyerekeimnek az lenne a szenvedés, ha egy hétre leraknám őket egy tengerpartra, második nap már kérdeznék, hogy ma nem megyünk sehova?
2016. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

Valahol el kell kezdeni. Ha a mai gyerekeken múlna, ami ingereket kapnak, hát a 90%-a múzeumoöt, színházat életében csak kívülről látna, és egy hangya műveltebb lenne náluk. Nem azért viszik magukkal, mert anyu-apu múzeumot nézni akar, de nem tudják kinek lepasszolni, hanem hogy a gyerek ne legyen egy proli tuskó tanulatlan vki később, aki még a legalapabb dolgokra is bambán néz.

Az más kérdés, hogy ezt is lehet játszva, érdekesen és mértékkel csinálni - sokan itt szenvednek hiányt.

2016. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Engem nagyon sok helyre elvitt anyám, de a templomnézéseket, és a táblaolvasásokat utáltam (most is utálom). Azért viszik el, mert igazából ők szeretnének rá elmenni, csak valamilyen oknál fogva a gyerek is ott van (pl. családi nyaralás, meg kell oldani a felügyeletet).
2016. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb szülő ügyel arra, hogy a gyerek korának megfelelő programra vigye. Állatkert, várlátogatás, csodák palotája, gyerekeknek szánt színdarabok. Tökéletesek gyerekek számára és kulturális programnak számítanak.

Shakespeare darabon nem láttam még 5 évest és festménykiállításon sem láttam duzzogó gyereket.


Továbbá a gyerek habitusától függ, hogy mit tart érdekesnek. Engem el lehetett vinni festménykiállításra és balett előadásra is, mégsem haltam bele az unalomba.

2016. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Miből gondolod, hogy van kire hagyni a gyereket?

A szüleimnek pl. sose volt ilyen segítségük, mert a rokonság (beleértve a nagyszülőket is) messze él, bébiszitterre meg nem telt. A nyarakat töltöttem gyerekkoromban az anyai nagyszüleimnél, nagymamám kántor, és sokszor ő sem tudott rábízni másra, amikor neki menni kellett, így vitt magával esküvőkre, temetésekre, misékre (nem csak vasárnap 1-szer).

2016. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%
Hogy ne legyen egy műveletlen paraszt.
2016. márc. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!