Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnak, ne dolgozzak, de...

Támogatnak, ne dolgozzak, de amit kapok nem elég, így munkát találtam, ezért hálátlan vagyok?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva, egyetemista vagyok, komoly egyetemen, nehéz szakot választottam. A szüleim azt ígérték, mindenben támogatnak, büszkék rám, ők majd minden költségemet fedeznek, erre nem lesz gondom. A helyzet viszont az, hogy amit ők minden költségnek számoltak, csak arra elég, hogy vacsorára vajas kenyeret egyek és ne járjak szórakozni- soha. Szóltam nekik, hogy mi a helyzet, de többet nem tudnak adni, mert mindenféle extra kiadásaik vannak (külföldi nyaralás nagyobb összegben, betegség miatti kiesés, háztartási eszközök cseréje). Nem kell félreérteni, nem vagyunk gazdagok, de egyáltalán nem élünk rosszul, amit pedig konkrétan ők adnak, az a bevételük 5-6 százaléka. (Plussz egy kevés ösztöndíj, családi, ilyenek.) Gondoltam rendben van, már felnőtt vagyok, akkor keresek valami diákmunkát, amit sikerült is találnom. Ezen felháborodtak, hogy nem azért fizetnek annyit, hogy ne a tanulással foglalkozzak, de a luxusholmikat ők nem fedezik- mondjuk otthon sem számít annak a finom vacsora, de rendben van. Viszont most nem tudom, hogy mi legyen, mert így nem lehet élni, ez csak létezés, de semmi több, de a jó kapcsolatot sem akarom egy ilyen hülyeség miatt tönkretenni. Az álláspontjuk szerint rosszul gazdálkodok, miután pedig tételesen elszámolok, csak néznek, a hibát nem látják, amit elkövetnék, de biztos sok hülyeséget veszek. Ilyen helyzetben mit csinálnátok?

2016. márc. 17. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

A felnővés felnőtté vállás egyik lépcsőfoka ez amikor elkezdesz gondoskodni magadról.

A második pedig az amikor az önálló döntéseidet nem osztod meg azokkal akik ellene vannak.


Szerintem jó úton haladsz de ez az út nem nehézség mentes s gyakran nehezebb az érzelmi támadásoknak ellenállni mint egyéb kihívásoknak megfelelni.

2016. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Dolgozz!

Amúgy mekkora az összeg, ami szerintük elég?

2016. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Inkább válaszd a balhét. Neked van igazad, csak ők szellemileg nem érnek föl hozzád. Gyanítom, nincs felsőfokú végzettségük, ezért alapból nem ismerik az egyetemistalétet, annak szűk keresztmetszetét.

Ők még egy másik világban voltak 20 évesek.

2016. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Külföldön tanulok, így csak annyit mondok, hogy mennyi jut az utazáson és a szálláson (kolesz) kívül minden másra- az olyan 45 ezer forint, de szerintem ez alapján nem lehet megállapítani, mert más az ország, a pénznem és az árak is.
2016. márc. 17. 18:58
 5/17 A kérdező kommentje:
Az egyik egyetemet végzett, csak már lassan 30 éve. Az ő akkori életszínvonalát nem is lehet összehasonlítani az enyémmel.
2016. márc. 17. 19:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg, hogy van egy igényed amiért tenni akarsz. ez dicséretes.
2016. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
(ha pénzt kérnél rá akkor lehetne vitatéma, hogy jogos e)
2016. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Gyűjtsd össze az össze blokkot a havi kiadásaidról és vezesd át egy lapra hogy áttekinthető legyen, de a blokkok is ott vannak megnézhetik összeadhatják. Mondd meg ilyen alap dolgokra költöttél és csak vajas kenyérre jut, az meg se nem luxus hogy legalább egy párizsit bármit - ha nem is téliszalámit - de tegyél rá. Mivel nincsenek képben az árakat illetően (úgy tűnik) hogy ez konkrétan matematikailag így jön ki, és sajna még a Bill Gates se tudna rá mit mondani. Persze gondolom akkor a legolcsóbb hónaljdeót veszed, olcsó kenyeret és nem aminek 1/4 kilója 400 Ft, és stb stb szóval tényleg nem viszi el semmi a költést.


Mondd meg se a matematika következetességén ne sértődjenek meg se azon ha a vajas kenyérnél kicsit normálisabban szeretnél étkezni.



"pedig tételesen elszámolok, csak néznek, a hibát nem látják, amit elkövetnék, de biztos sok hülyeséget veszek."


E szerint hibát akarnak látni de nem megy. Irányítsd rá a figyelmüket a matek részére és hogy azt ÉRTSÉK IS MEG. Ne csak "bámuljanak". Persze megfelelő hangnemben.

2016. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Közelítsd meg magyar-külföldi árak oldalról.Magyarországon elég lenne,ez az összeg,lehet hogy ebből indulnak ki.Diákmunkával mennyit keresnél és ehhez képest ők milyen összeggel támogatnak.
2016. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Külföldön tanulok, így csak annyit mondok, hogy mennyi jut az utazáson és a szálláson (kolesz) kívül minden másra- az olyan 45 ezer forint, de szerintem ez alapján nem lehet megállapítani, mert más az ország, a pénznem és az árak is."


Az a baj, hogy ez Magyarországon sem elég a létezésnél többre. Ha normálisan akarsz kajálni akkor 1000-1500 csak az alap élelmiszer. De te gondolom azért szoktál néha mosakodni, takarítani, ne adj isten egy üdítőt meginni, néha elmennél moziba, heti 2 sört meginnál stb.


Szimplán ne mondd meg nekik, hogy dolgozol, aztán csókolom.

2016. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!