Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem elég, ha 50000...

Miért nem elég, ha 50000 Ft-ot adok haza? Miért kell nekik a pénzem mikor nincsenek rászorulva?

Figyelt kérdés

80000 Ft-ot keresek, ez az állás is kb. másfél év után jött össze, közben folyamatosan keresgélem a jobb lehetőségeket, de sehonnan nem hívnak/írnak vissza.


Apám vállalkozó, (egyedül dolgozik, nem alkalmaz embereket, engem sem fog felvenni) jól megy neki, milliókat keres vele, de mindenre sajnálja a pénzt, ami nem neki kell. (Ha hiszitek, ha nem, ez így van.)


Anyám közfoglalkoztatásban van, nem ad le a pénzéből semmit, mert hogy ő főz, meg ő végzi a házimunkát (nem végezhet senki házimunkát rajta, kívül, mert csak ő tud takarítani, a saját elmondása szerint, mi nem értünk hozzá, de ezt hagyjuk).


Először azt mondták, ne adjak le semmit, ebbe nem mentem bele. Akkor azt mondták legyen 20000 Ft, mondtam oké. Aztán elkezdték mondogatni, hogy 20000 Ft-ból nem lehet megélni. Ezután leadtam 30-at, szintén jött a szöveg, hogy ebből nem lehet megélni, adtam 40-et, megint csak az lett a vége. Most 50000 Ft-ot adok le, ez sem jó, mert ebből sem lehet megélni sehol meg az élet pénzbe kerül. Mellette én veszem magamnak a tisztálkodó cuccokat, a gyógyszereimet, a ruháimat, a kajámat, otthon egy nap csak egyszer eszek, ha van főtt étel.


Ha merek venni magamnak akármit, akkor megy a pofázás. Pl. múltkor vettem magamnak két nadrágot, mert kifogytam a régieket, apám kiakadt, hogy igen szeretek költekezni stb. Hozzáteszem, hogy kínais nadrág mindkettő. Akármit veszek az első kérdés, hogy mennyibe került, nem volt ez egy kicsit drága?


Nemrég vendégségbe mentünk a mamámékhoz, anyám folyamatosan bámulta, ahogyan eszem, már nagyon idegesített, ráförmedtem, hogy mit néz, kifizessem-e, erre apám egyből mondta, hogy neki kifizethetem, meg neki nyugodtan odaadhatom az összes pénzem. Az is problémája, ha kaját veszek magamnak napközben. Múltkor ő hozott haza a munkahelyről, vettem egy sz*ros 80 Ft-os perecet, ez is baj volt. Egyből jött a kérdés, hogy mennyibe került stb. Elvárná, hogy éhezzek egész nap, miközben ő mindennap étteremben ebédel, mert megteheti.


Amikor megkaptam az állást apám egyből azzal kezdte, hogy ugye adok majd neki kölcsön.


Folyamatosan kötekednek, hogy mit tudok felmutatni a pénzemből, meg örüljek neki, hogy nem veszik el az összeset, mert megtehetnék azt is, miért kötelező engem eltartani stb.


Miért nem elég ez az 50000 Ft amit leadok? Miért mondják mindig, hogy ennyiből nem lehet megélni sehol? Ennyi erővel 120000 Ft-ból se lehet megélni sehol...


Albérletbe nem tudok ebből a pénzből menni, akkor mégis mit tehetnék? Dolgozok a semmiért, mert kb semmi nem marad.



2016. márc. 19. 18:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Sajat alberletbe tudsz menni, de szobat siman tudsz berelni, es ott senki nem csesztet a penzzel, ha fizeted a lakbert.
2016. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*NEM tudsz
2016. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Anyám mindig azzal jön, hogy a szomszéd elveszi a gyerekétől az összes pénzét, örüljek, hogy ők nem.

Itthon lassan már a hűtőt se merem kinyitni, mert folyamatosan bámulnak, kérdezgetnek, mit eszel, már megint eszel stb, fogytam is 23 kg-t(!!), mindenki kérdezgeti, hogy beteg vagyok-e.

És mielőtt elkezdenétek írogatni, hogy kamu, nem, nem az.

2016. márc. 19. 18:27
 4/22 A kérdező kommentje:
Amerre lakunk és ahol van a munkahelyem még egy olyan hirdetést se találtam, ahol csak szobát lehetne bérelni.
2016. márc. 19. 18:30
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Keresd jobban, minden nagyobb varosban lehet szobat berelni.

Kisvarosban/faluban meg eleg az 50e egy kisebb lakasra is.

2016. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5%
el lehet menni, megélni a 80ezredből.
2016. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Költözz olyan helyre, ahol több/jobb munkalehetőség van. Ha szobát bérelsz, az kevesebb lesz, mint 50 ezer forint.
2016. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Anyám ennyit se kap, az miért normális, hogy ő megteheti, hogy nem ad le semmit?
2016. márc. 19. 18:45
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Mert anyad hozzament apadhoz, te meg nem.
2016. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
F v L vagy? Hány éves?
2016. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!