Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem akarják, hogy...

A szüleim nem akarják, hogy kollégiumba menjek. Hogyan tudnám kijátszani őket? Mit tegyek, hogy kollégista lehessek?

Figyelt kérdés
Mindenféle válasz jöhet, de normális stílusban, nem pedig lekezelő hangnemben.

2016. márc. 24. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Miért akarod "kijátszani" őket? Ennyire utálod őket, hogy elbeszélgetni sem vagy hajlandó velük erről? Talán először is tudnunk kéne, mi az ő érvük, és mi a Te érved.
2016. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. Beszélj velük. Mégis hogy képzeled, hogy titokban koliban laksz, de úgy teszel, mintha otthon lennél? Megfizetsz egy testdublőrt?
2016. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Semmilyen részletet nem írsz, még csak azt sem, hány éves vagy, és egyáltalán középiskolai vagy egyetemi kollégiumról beszélsz... Mi a szüleid indoka, amiért nem engednek? Mi a te indokod, miért akarsz menni? Be tudsz-e járni a sulidba otthonról is? STb...
2016. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Költőnő? ***** válasza:
77%
Kijátszani sehogy
2016. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Normális választ csak normális kérdés érdemel.
2016. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez normális kérdés, csak nem fejtettem ki elég részletesen, de ha megtettem volna se biztos, hogy egyesek képesek lennének értelmezni.Középiskolai kollégiumról van szó. Beszéltem a szüleimmel erről is meg a viszonyunkról is és nem csak én, de rokonok, barátok, ismerősök is. Ők is mondták nekik, hogy változtatniuk kellenne a viselkedésükön és nyitottabbnak kéne lenniük. Túl szigorúak, nagyon begyöpösödöttek, apámnak dühkirohanásai vannak, anyámnál tetlegességig is elfajul a dolog. Nem akarok ilyen közegben élni, kikészíti az idegeket. A kijátszást nem úgy értettem, hogy az ő tudtuk nélkül mennék kollégiumba, hanem hogy mivel tudnám meggyőzni őket!
2016. márc. 24. 17:16
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

"ha megtettem volna se biztos, hogy egyesek képesek lennének értelmezni."


- Ilyen arroganciával nem csoda, ha a szüleidet nem tudod meggyőzni. Valószínűleg azért nem írsz a szüleid érveiről, mert nem tartod azokat semmire, a szüleidről lekezelően írsz. Na, most ha egy emberrel lekezelő vagy, úgy rohadt nehéz meggyőzni, főleg ha az illető van döntési helyzetben veled szemben.

2016. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de nem voltam én se mindig ilyen arrogáns. Amìg ők nem viselkedtek velem bántóan addig én sem velük. Leültünk már párszor beszélgetni és megigértük, hogy mind a hárman változtatunk a stílusunkon. Én tényleg változtattam rajta, kedvesebb lettem velük, de mikor láttam hogy ők semmit nem tesznek a viszonyunk jobbátétele érdekében, akkor döntöttem úgy, hogy nem erőlködöm tovább.
2016. márc. 24. 17:44
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem mindegy, hogy középiskolai vagy egyetemi kollégiumról van-e szó, a "kijátszani" kifejezést pedig aligha lehet másképp értelmezni. A "b.szd meg a fűnyíródat" típusú kérdéseket sajnos, nem tudom normális kérdésnek elfogadni.

Amíg kiskorú vagy, a szüleid döntenek a tartózkodási helyedről. Ez 16 éves kortól annyiban változik, hogy


"77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a

szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll."


Tehát, ha betöltö(tte)d a 16-ot, a gyámhatósághoz fordulhatsz, amennyiben nem tudtok a szüleiddel megegyezni. Indokként felhozható a jelentősen megromlott szülő-gyermek viszony.

2016. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem mire gondolsz ezzel a "b.szd meg a fűnyíródat" tipusú kérdéssel. Ilyen jogszabályokra lenne még szükségem, azokból ki tudnék indulni valamerre. Hol találhatok ilyeneket?
2016. márc. 24. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!