Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya szerintem örökre megharag...

Anya szerintem örökre megharagudott rám. Mikor kezdeményezzek nála? Vagy hagyjam, hogy lenyugodjon?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy májusban férjhez megyek...

Több száz meghívott, mesebeli esküvő, stb. Szóval minden tökéletes lett volna. Ha én nem lépek vissza.

Még mielőtt beszéltem volna a volt vőlegényemmel, próbáltam ezt elmondani anyának. De ő nagyon nem akarta, hogy szakítsak a párommal, merthogy "ez csak hullámvölgy", "úgyis megnyugszom majd az esküvő után", "évek múlva már csak nevetni fogok azon, hogy szakítani akartam vele". De Istenem, ha másba vagyok szerelmes, az nem hullámvölgy, amiből majd kimászunk. Meg nem azért tanulok, hogy később kávézókban, szépségszalonokban, vagy különböző tengerpartokon ücsörögjek. Mert anya ilyen. Mindent elnézett apának azért, hogy a luxus és a magas életszínvonala megmaradjon. Szemet hunyt a folyamatos megcsalások felett és a mai napig úgy viselkedik, mintha még mindig szerelmes kamaszok lennének. A házban meg olyan fagyos a hangulat, ha mindketten otthon vannak, mintha az Északi-sarkon lennénk. De cserébe anya soha életében nem dolgozott egy percet sem és neki ez megérte.

Viszont én nem ilyen életet akarok és ezt megmondtam neki... Konkrétan tíz percig mondtam, szünet nélkül, mert elkezdte, hogy mekkorát csalódott bennem és hogy nem egy buta lányt akart nevelni, aki az átmeneti érzései miatt tönkreteszi az életét. Szóval eléggé összebalhéztunk...

És most nem áll szóba velem.


2016. márc. 27. 17:54
 1/3 anonim válasza:
65%

szia

Én is hasonló családból származom sokáig megkaptam mindent.Minden szülő a legjobbat akarja a csemetéjének és szerintem a maga módján a muterod is ezt kívánja neked. Az hogy mikor,kihez mész hozzá a te dolgod nem az övé.Ezt diplomatikusan a tudomására kell hozni lehetőleg minél hamarább... Vagy albérletbe kell menni ha annyira pokoliak lettek az othoni viszonok... albérlet a választottaddal ha ez kivitelezhető...

2016. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyjad, majd megnyugszik. A te életed, a vilagon egy ember tudja csak, hogy hogyan, mivel lennél boldog és az te vagy. Az embernek a saját édesanyja sem mondhatja meg, hogy hogyan éljen. Hidd el, előbb vagy utóbb úgy is megnyugszik és keresni fogja a társaságod, főleg ha te addig jegeled a kettőtök közti kommunikációt.
2016. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából a kérdés csak az, miért épp az esküvő pillanatában gondoltad meg magad? Előbb nem jutott eszedbe?
2016. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!