Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimtől elvett a gyámügy,...

Timcsi40 kérdése:

Szüleimtől elvett a gyámügy, nem gondoskodtak rólam. Majd bírósági végzéssel, családba kerüléssel a mamámnál helyeztek el. Meghalt anyám, kérik a temetési ktg kifizetését. Visszautasítottam. Elveszthetem a pert? Történt ilyen valakivel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ki kéri? Az állam? (önkormányzat?)

Szerintem egy jó ügyvéddel van esélyed.

JOgilag a legközelebbi hozzátartozó köteles ezt fizetni, de neked jó indokod van, hogy ne fizess.

Érdekes lehet az ügy szempontjából, hogy van/lesz-e örökség, és arra igényt tartasz-e.

2016. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok biztosat mondani, de attól még, h elvettek tőle az örökség téged illet, ebből kiindúlva a temetési költség is. Abban az esetben ha nem tartasz igényt édesanyád hagyatékára akkor sztm reális, h a temetési költséget sem kell megfizetned. DE EZ CSAK FELTÉTELEZÉS!
2016. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
AM egy ügyvédet érdemes megkeresni. Konzultáció 1500-2000 FGt általában. Ott érdeklődj! Előző voltam!
2016. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles fizetni
2016. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Így van, a temetési költség az örököst terheli
2016. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha örökölsz valamit, akkor abból levonják a temetési költséget (vagy annak rád eső részét). Ha kisebb az örökség, mint a költségek (esetleg adósságok is vannak), akkor egyszerűen lemondasz az örökségről és nem kell fizetned semmit.

Ha "csak" a család "kéri" nem hivatalosan, pláne nem kell fizetned semmit.

2016. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs vagyon,így a temetési ktg mint közeli hozzátartozót terhel,mint örököst nem.Az önkormányzat akarja behajtani,amelyik fizette a temetést.Azt mondták,h úgy is utasítsam vissza az örökséget,ha nincs is semmi.Így viszont a két kiskorú nevében is ,sőt a páromnak is vissza kell utasítani.Elváltam,az első gyermek a házasságból származik,a második,aki 1 éves,az élettársammal közös.Hihetetlen,h milyen körülményes
2016. márc. 31. 09:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide,mert talán olyan valaki is jár itt,akivel történt ilyen.Az egyik város gyámügyi osztályvezetője azt mondta,h ezzel a háttérrel nyert ügyem van,a másik pedig azt,hogy mivel családba kerülés,azaz nem szüntették meg csak szüneteltették a szülői felügyeleti jogot,így vesztek.Sosem törődött velem anyám,a 17 éves nagyfiam sem látta soha és most fizessek ki több,mint negyed millió forintot.Ez a másik.Köztemetés,hamvasztás,és mégis ilyen sok.Hol kérhetek ügyvédi konzultációt?Főleg ilyen olcsón? És egyébként köszi a reagálásokat!!
2016. márc. 31. 09:45
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 250 ezer egy önkormányzatos temetés?

..........

Ezen azért lepődök meg, mert néhány éve én intéztem egy temetést, kicsivel haladtuk meg a 100 ezret, és mindenből a középutat kértem. Nem akartam a legolcsóbbat sem, de nem volt pénzem a legdrágábbra sem, így maradt a középút.

2016. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pontosan 265.910 Ft.1 hónapig volt hűtőházban és nem láttam a számlát. Sokáig tartott míg megtaláltak engem és miután én azt mondtam, hogy nem kívànom fizetni, kifizettették a lakcímkártyáján szereplő önkormányzattal, pedig már nem is ott lakott és nem is ott temették el.
2016. márc. 31. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!