Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Október elsején ha meghal...

Timcsi40 kérdése:

Október elsején ha meghal valaki, akkor az élettársa felveheti az utolsó nyugdíjat? A halott lányának a nyugdíjfolyósító megmondja, hova küldték a nyugdíjat és hogy ki vette fel az utolsót?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra a hónapra, amikor meghal valaki, még jár a nyugdíj. Egy címen lakó, élettársa 100e ft-ig felveheti a postán, illetve a fölött is, ha volt meghatalmazása. Gondolom a nyugdíjfolyósító ad felvilágosítást, hogy mi történt a pénzzel.
2016. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor bemegyek érdeklődni a nyugdíjfolyósítóhoz.Remélem nekem is megmondják.Egyébként erre azért van szükségem, mert nem tudom anyám hol és kivel élt,de meg kell találnom a volt élettársat.Így talán megtudom a címet és a nevet is.
2016. ápr. 9. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha eddig nem törődtél anyukáddal, akkor most miért?
2016. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Élettárs elvben nem vehetné fel az utolsó havi nyugdíjat, ha az illető elhunyt. Ha úgy megy be a postára, hogy nem tudják és van megbízása, h vehet át helyette pénzt, akkor adják oda.

Ha a postás tudja, hogy elhunyt, egy nyilatkozatot fog kitöltetni azzal, aki át szeretné venni a pénzt, azon viszont szerepel, h a jogszabály értelmében nem jár élettársnak.

2016. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jobban tudnék segíteni, ha megmondanád, ezt miért szeretnéd.

A NYUFIGnál nemigen fogják neked megmondani, hová küldték anyukád nyugdíját és ki vette fel, max közjegyzői megkeresésre, ha te igényt tartasz rá.

2016. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a nyugdíj , mint pénz a lényeg. Meg kellene találnom a volt élettársát és arra gondoltam, hogy így elindulhatnék. Nem én nem törődtem vele, hanem fordítva. Nevelőotthonban voltam, levegőnek nézett. Meghalt és velem akarják kifizettetni a temetést. Volt élettársa,aki előbb kötelezhető, mint én. Ezért kell megtalálnom.
2016. ápr. 9. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Ajjaj, sajnálom.


Sztem nem kötelezhetnek erre, főleg így, hogy érdemtelen lenne bármire. Létezik még köztemetés úgy tudom. Amúgy honnan tudod, hogy meghalt? Mert akkor elvben tudod hol halt meg, valószínű ott lakott és fordulhatnál az ottani jegyzőhöz esetleg.

Hogy találtak meg téged?

2016. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Felesleges kesesned a volt élettársat. Az alábbi jogszabályi hivatkozás a mérvadó:

1999. évi XLIII. tv.

20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


a.aki a temetést szerződésben vállalta;

b.akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;

c.végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;

d.az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pontja] a törvényes öröklés rendje szerint.

A temetés költsége hagyatéki tartozás a Ptk. 677. § (1) a) alapján. Az örökösök az örökrészük erejéig felelnek a megfizetésért, akkor is, ha nem ők gondoskodtak róla.

Azaz érdező ha maradt hagyték apád után és te vagy az egyedüli örökös akkor tégedterhel a temetés költsége,ha nincs örökség akkor nem vagy kötelezhető a temetés kifizetésére.

2016. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Anyám után nincs örökség, így mint örököst nem terhel semmi, de épp az általad említett jogszabály szerint mint hozzátartozó köteles lennék fizetni a temetését. Csakhogy ahohy látható, az élettárs előbb köteles gondoskodni erről. Ő a c pont, én pedig a d. De nem tudom megmondani az illetékes önkormányzatnak, hogy ki az . Nyomoznom kell.
2016. ápr. 10. 10:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadó által említett temetési törvényt illetve tudja valaki biztosra, hogy ha van c de nem tudna anyagi helyzete miatt fizetni, akkor megkeresik d-t? Köszönöm!
2016. ápr. 13. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!