Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg ezt az...

Miért nem érti meg ezt az édesanyám, miért akar rávenni olyanra amit én nem akarok?

Figyelt kérdés
Utálom a körülöttem lévő embereket, sokszor. Senkit nem tudok elviselni hosszutávon magam körül. Ezért nem akarok se gyereket, se családot a gyereket és a férjet is utálnám. Nem vágyok kapcsolatra sem. Szeretek elvonulni az emberek elől. Utálok dolgozni járni is. Édesanyám mindezt tudja, már elmondtam neki. én igy érzem magam jól. Mégis szóba hozta a lépcsőházban lakó visszahúzódó srácot, többször is. Meg annak örülne ha összejönnék vele. Össze akar vele hozni. Nem szereti hogy igy élek, mondta hogy annak örülne ha lenne barátom. Miért nem képes elfogadni azt hogy én igy érzem magamat jól? miért van benne ez az ellenkezés? 23 éves vagyok.
2016. ápr. 10. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem te pszichológiai eset vagy. Ért valami trauma, hogy így érzel?
2016. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Egyáltalán szeretsz valamit, vagy valakit az életben? Ebben az írásodban pl. háromszor szerepel az utálom szó.
2016. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
több trauma is ért: A család is szétment. sok balhé volt itthon, és csak anyuval élek meg a hörcsögömmel, halammal. az iskolában kiközösitettek, bántottak.
2016. ápr. 10. 14:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval miért viselkedik igy édesanyám?
2016. ápr. 10. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Mert a hiba benned van, és ezt egyedül csak te nem látod.
2016. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Mert anyukád tudja, hogy a magány még inkább zárkózottá tesz és elválaszt a többi embertől, ami alapjában véve nem normális.

Társat, barátokat képzel el melléd, hiszen ő nem lesz mindig melletted.

2016. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert a normális a embe szereti boldognak látni a családtagjait. Az írásod alapján te rohadtul nem vagy boldog, utálod az egész világot. Ez alapján anyukád annyit lát, hogy a lánya egy besavanyodott öregasszony lesz lassan és szeretné ha boldog lennél. A legtöbb veled egyidős nőt a párkapcsolata pl boldoggá teszi, így ezt kívánja neked is.. Persze, hogy nem tudja megérteni, hogy a fiatal lánya egy poros szobában akar megsavanyodni. Csak jót akar neked. Mondhatnád, hogy te így vagy boldog egyedül, dehát csak az itteni 4 sorod alapján is látszik, hogy nem vagy boldog, így ez nehezen elfogadható indok anyudnak is. Egyébként pedig keress fel egy pszichológust. Egyáltalán nem ciki segítséget kérni, neked pedig szükséged van rá.
2016. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minek kérdezel, ha egyik válasz sem tetszik?
2016. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy anyukád szeretne boldognak látni, szeretné ha lennének barátaid meg párod. Én azt nem értem, hogy miből gondolja, hogy épp azzal a sráccal lennél boldog? Vagy hogy épp attól lennél boldog ha összejönnél bárkivel is? Utálsz mindent és mindenkit, és ő ahelyett, hogy ennek az okát segítene megkeresni, rád akar tukmálni egy vadidegent aki neked nem kell (és az sem biztos, hogy a srácnak kellenél te). Ez a lehető legrosszabb megoldás.


Amúgy őszintén, te szeretsz így élni? Mi ellen védekezel ezzel a nagy utálattal?

2016. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegy, miről van szó. Ha amúgy lennének barátaid, élnél társasági életet, halálod után nem 5 héttel fogják megtalálni a bűzlő holttestedet, akkor oké. De teljesen bezárkózni rossz.
2016. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!