Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazott gyerekek. Lehet...

Bántalmazott gyerekek. Lehet belőlük egészséges lelkű, "teljes" ember?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi voltam, apám sokat bántott. Fojtogatott, pofozott, sokszor akkorát, hogy elestem vagy szó szerint a fal adta a másikat. Nem kaptam vacsorát, kizárt a házból. Ráncigált a hajamnál fogva, övvel vert. Akik hasonló helyzetben voltak, hogy dolgozták ezt fel? Nagyon kihatott a felnőtt életükre?

2016. ápr. 10. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Engem 6 evesen kidobtak haloingbe az utcara..ejfel utan. Meg sorolhatnam..a mai napig elsirom magam, ha visszagondolok, pedig annak mar 20 eve..Magamrol azt mondhatom, hogy soha nem fogok ebbol lelkileg teljesen felepulni, de majd ha nekem lesz gyerekem, nem fogok ra kezet emelni az egy biztos..
2016. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Az átlagnál érzékenyebb.
2016. ápr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Nalunk inkabb lelki terror volt, de az is szornyu volt. Par honap mulva kezdek terapiara jarni, mert kulonfele pszichikai betegsegek alakultak ki nalam a rossz gyerekkorom miatt. Remelem, talpra allok, neked is minden jot! :)


23L

2016. ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem. Engem 15 evig bantalnaztak. Vannak olyan erossegeim, amikre mas nem kepes, es olyan gyengesegeim, amelyek masoknak magatol ertetodo. Leginkabb a parkapcsolataim sinylettek meg. Ugyanugy bantam veluk mint ahogy a szuleim velem. 23 eves voltam mire ezt felismertem. Tudatosan, es szakertok kozremukodesevel valtoztattam ezen, de sose leszek az igazi. A parkapcsolatomban meg mindig tudatosan iranyitom a gondolataimat, erzeseimet, amikor beszelgetunk, mert aprocsepro dolgokon fel tudom idegesoteni magam. Illetve gyereket se szeretnek mert nagyon rossz szulo lennek +szinten a multam miatt kialakult bennem egy onzoseg, pszichopatizmus ami miatt ugymond sajnalnam a gyerekemtol az idot, penzt, szeretetet, amit ra kene forditanom. Erdekes modon az allatokat imadom, es ok is engem. Valoszinuleg ez az oka, hogy nagyon simeres vagyok a munkamban, mert ott se szeretet kell adnom, hanem tornom elore, hogy teljesitsek. A pszichologusom azt mondta, hogy ahoz kepest, hogy hogy all az atlag lelkileg egy ilyen gyerekkor utan, en kimagasloan sokat feljodtem.
2016. ápr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem.

Én bántalmazott gyerek voltam (lelkileg, nagyon) a családom által, gúnyoltak, aláztak stb...

Nem tudtam máig letenni, nem tudok közel engedni igazán senkit magamhoz, vagyis nagyon nehezen, önbizalmam se nagyon van.

Lehet ezzel élni, de megmaradnak a sebek.

Vagyis a hegek.

Sz.ar!

2016. ápr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azt okozta hogy nem tudok szeretni senkit mert nem láttam otthon hogy hogy kell, agresszívabb lettem észrevehetően nem bízok senkiben nem is számítok senkire szerencsére elköltöztem és magamat tartom már el
2016. ápr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Emberileg nagyon nehéz. De Isten segítségével lehetséges.


Egyébként nem igazán érzelmileg nehéz kiheverni, legalább is magamnál ezt tapasztalom. Nehezebb a bántalmazás következtében kialakult önértékelési problémákon és félelmeken túl lenni.


De a legtöbb gondot nem érzelmi téren okozza a dolog. Hanem abban, hogy a bántalmazás azzal is párosult, hogy a szülők gyerekkorban sok olyan dolgot nem tanítottak meg a mindennapi gyakorlati dolgokról (Pl.: háztartási munkákkal ügyintézéssel kapcsolatban) amit más családokban megtanul a gyerek.

Másrészt még felnőttkorban is megpróbálják aláásni az ember baráti és egyéb emberi kapcsolatait.

Ez utóbbi kettő gyakorlati gondokat okoz.

2016. ápr. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%
A bántalmazott embereknek vissza kéne ütniük.
2016. ápr. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
Gratulalok utolso....
2016. ápr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A bántalmazott embereknek vissza kéne ütniük."


Egy kisgyerek hogy üssön vissza egy felnőttnek?

Ráadásul a szülei esetében nem csak a fizikai erőkülönbség az akadály. Anyagilag-egzisztenciálisan is ki van nekik szolgáltatva.

Továbbá mivel a szüleiről van szó, Lélektani akadályok is vannak:

1. Érzelmi tényezők.

2. Mivel gyerekkorától így nevelik, sokszor kamaszkoráig elhiszi, hogy ez így természetes, és más családokban is így van. Akár azt is elhitethetik vele, hogy az Ő hibája, ami történik.

3. Neveltetése következtében "betörik", mire akkora lesz, hogy egyáltalán felfogja, mi történik vele.

2016. ápr. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!