Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nagyon maximalista, és...

Anya nagyon maximalista, és ha kapok egy négyest, leordítja a fejemet, hogy miért nem vagyok jobb? Kezd elegem lenni. Mit tegyek? 13/l

Figyelt kérdés

A szüleim válnak,költözünk,megy a veszekedés egész nap.Naponta jönnek az érdeklődők a házhoz,és ez is teljesen összetör.Nem tudok tanulni,se kedvem,se időm,és a sok veszekedéstől,lármától és vevőtől nem tudok.

Földrajzból megírtam egy témazárót,amire kidolgoztam egy nagy vázlatot,megtanultam,bemagoltam,megírtam.Mellesleg, a téma nem érdekelt,de beleadtam mindent.Nehéz volt,ráadásul az enyém lett a legjobb.De négyes.

Néha megesik.De anya nem fogadja el,és azért hibáztat,mert az a véleménye,hogy nem magoltam be eléggé,és keveset tanulok.Egy óra volt a vázlat,2,mire meg is tanultam.Elmagyaráztam neki,de nem érti meg.A tantárgy és a tanár sem a kedvencem,nem tudok tanulni,pedig sokat készültem,vagy legalább igyekeztem.És nem érti meg.Közölte,hogy fél órát tanulok egy nap.Bocsánat,de elmondom,hogy havonta minimum 2-3 versenyem van,kituno vagyok,egy-ket negyes neha bejon,külön óráim vannak,minden tantárgyból külön,hogy a maxon legyek (matek-magyar,vagyis felveteli tantargyak),sokszor 8,9 oram van egy nap,7 orakor kezdodik a tanulas az iskolaban, 3 orakor erek haza,ebedelek,es tanulok 7-8 oraig folyamatosan!!!

Kiteszem meg a lelkem is,hogy megfeleljek,de csak nem vagyok elég jó!!

Segítsetek,kérlek!Mit tegyek?Miért ilyen velem?:(



2016. ápr. 27. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Neked elment az eszed? ne próbálj megfelelni senkinek, érezd magad jól,magadnak tanulj. Tök felesleges ennyi időt el****ni az életedből ahelyett hogy valami érdekeset, szórakoztatót csinálnál. Neeeeemm... Csak tanulj és tanulj mert anyuci azt akarja. Sz*rd le.
2016. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Anyukád ideges ez érthető.Az már kevésbé hogy miért kell az ötöshöz napi TIZENHÁROM órát tanulnod!Egyetemen kb 20x Ennyi (és lehet keveset mondtam) anyaggal hogy leszel majd kész?
2016. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
az 1. valaszoloval semmikepp nem tudok egyeterteni. a legjobb otletem, amit javasolni tudok, hogy beszelj az osztalyfonokoddel, hogy a kovetkezo osztalyfonokin vagy fogado oran ( esetleg privatban ) keresse fel anyukadat, es mondja el neki, hogy latja, hogy kisse kimerult vagy, de nagyon jol es egyenletesen teljesitesz, egy picit legyen kevesbe tulterhelo veled kapcsolatban.
2016. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak anya miatt sulykolom magamba ennyire az anyagot,hogy tenyleg,biztosan otos legyen.Egyebkent napi 8,9 oram van,masodik valaszolo,ugyhogy van mire tanulni.:)

A 13 ora nem is annyira 13 ora,mivel az iskolai tanorak magukban 8 ora tanora es 4-5 ora otthon.Naponta van minimum 2 dolgozat,gyakran temazaro,feleles,ilyenek.Szigoru iskola,az biztos.:D

2016. ápr. 27. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi, minél több négyesed lesz, anyukád annál inkább hozzászokik. :D

Gondolom azt tudod, hogy ha már általánosban ennyit kell tanulnod, akkor kb. esélyed sincs középsuliban tartani ugyanezt a szintet, maximum akkor, ha az egész életedet a tanulásnak akarod szentelni.

2016. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
A sok ötös mellett nincs időd élni. Változtass sürgősen
2016. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
LOL. Sokáig engem is nyomatott anyám, hogy húhú tanuljak, aztán pár éve már csak röhög a biosz dogáimon, "csak a hármas legyen meg". 13 évesen engem sem hagyott békén még annyira, szerintem kell 1-2 év neki, mire hozzászokik, hogy neked is van személyiséged :) Akkor van baj, ha akkor se hagy békén. Egyébként miért nem puskázol? xD
2016. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Mert aztán a filippínók szőrtelenítési szokása 1861 től 1872 ig és hasonló részletek az életben annyira fontosak lesznek bizony ám.... Igen fontos az iskola a tanulás, de pont az olyan szülők ilyen követelőzők akik semmire nem vitték az éleben és na majd a gyerekemből jobbat csinálok. Ja sok értelme van a szart is kiordítani a gyerekből azért, hogy azt a +5 pontot érő adatot a dolgozatban ne adj isten 3 hét múlva elfelejtse örökre, teljesen megéri nem mondom.


Nem azért mondom de én nem voltam valami jó tanuló. 3-4 tanuló voltam, itthon semmi gond nem volt vele. A matek rettenetesen nem ment kettesre is leromlottam közép iskolában. Szépen együtt anyummal elmentünk matektanárhoz, semmi veszekedés totál nyugodtan. És láss csodát mérnök lettem. Hínnye pedig már tökre elfelejtettem, milyen a föld gömbhéjas szerkezete, nem tudom mi a földkéreg legfontosabb kőzetei ásványai, és hasonlók. Nem is tudom hogy történhetett ez.


De az ilyen szülő ezt képtelen megérteni, nem ezekkel az adatokkal fogja a gyerek sokra vinni. Egy 4 es átlag teljesen tökéletes, te kedves kérdező meg brutálisan átlagon felülinek kellene lenned. Egy normális szülőnek rettenetesen büszkének kellene rád lennie, Ideges anyukád érthető de szégyellje el magát, nem a gyerek a hibás amiért tropára ment a kapcsolata. Aki nem tudja elkülöníteni a kettőt egymástól arra inkább semmit nem írok. Az ilyen követelőző szülő gyereke sokszor lesz ponthogy rossz tanuló a jövőben mert kiég a gyerek a sok követelőzéstől és lázadni kezd csak azért is és a szülő ezzel tönkreteszi a gyerek jövőjét.

2016. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tothp ***** válasza:
84%
Anyukát bezzeg hogy cseszné az ideg ha napi 8 óránál többet a munkahelyen kéne senyvednie (na jó, lehet más munkabeosztás, de akkor is heti 40)
2016. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%
Tanuljál. Amit most valóban megtanulsz, nem csak bemagolod, annak később sok hasznát veszed. Neked most ez a dolgod.
2016. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!