Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetséges jobb belátásra...

Hogy lehetséges jobb belátásra bírni őlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Lehet egy kicsit hosszú lesz, szóval azok olvassák el, akiknek vak rá idejük és türelmük.


Októberben összejöttem egy svéd sráccal, aki Magyarországra jött egyetemre (most kezdte). Szüleimnek csak annyit mondtam, hogy van valakim, akivel kezd komoly lenni a kapcsolatom, de amint megtudták, hol lakik, csak legyintettek, hogy az egyetem után biztos visszamegy Svédországba és a távolság miatt nem működne. Mi konkrétan nem beszéltünk arról, mi legyen, ha befejezte az egyetemet. Úgy vagyunk vele, hogy addig még van egy kis idő, és ráérünk majd akkor beszélni. Viszont szokta mondani, hogy ünnepekkor hazamegy a szüleihez, de ettől függetlenül honvágya van, mert ez az első alkalom, hogy ennyi időre távol van a családjától és a barátaitól.

Tegnap mutattam be őt szüleimnek, akik már attól teljesen készek voltak, hogy angolul beszélt és úgy kellett fordítanom, mert ők nem tudnak angolul. Barátom még németül is tud, apa pedig töri a németet, így néha-néha németül is próbáltak kommunikálni, de barátom mondta, hogy nem teljesen érti, amit apa mondani akar, így maradtunk az angolnál. Szüleim sokszor kellemetlen helyzetet teremtettek. Csak hogy egy példát említsek. Kérdezték tőle, hogy miért nem tud magyarul. Barátom mondta, hogy eljár külön tanárhoz, hogy magyarul tanuljon, mert ha már egyszer ebben az országban tartózkodik, ha nem is teljesen jól, de a minimumot megtanulja magyarul. De ettől függetlenül még 50x megemlítették neki ezt a dolgot. Volt róla szó, hogy nyáron elmegyek hozzájuk Svédországba. Szüleim rögtön ellenezték. Oké, megértem, nem ismerik, most találkoztak vele először, de akkor sem kellett volna olyanokat hozzá vágni, hogy biztos el fog rabolni és bezár egy szobába és ott tart fogva. Kicsit abszurd volt. Ettől függetlenül barátom végig normálisan viselkedett. Én pedig kínomban azt sem tudtam, mit tegyek szüleim viselkedése miatt.

Utána az volt a téma, hogy nálunk nem alszik. Ő egyébként kollégiumban van, úgyhogy én eléggé nehezen tudnék hozzá menni, így végül sikerült rávenni őket, amiből az lett hogy vagy 20 percenként jöttek ellenőrizni, hogy mit csinálunk.

Egyébként tanul magyarul, de mivel csak ez egyetem évei alatt tartózkodik itt, és nem tervez itt lenni tovább, így teljesen felesleges teljesen tökéletesen beszélni a nyelvet. Egyébként engem is szokott tanítani svédül, természetesen egyelőre csak nagyon alap dolgokat.


Tehát oké, hogy féltenek. De nem értik meg, hogy nekem ez a viselkedésük mennyire rosszul esett. Nem szeretném, hogy veszekedés legyen belőle. Már ezerszer eljátszottam a fejemben a beszélgetést, de nem tudom, hogyan tudnám ezt velük megbeszélni.


18/l


2016. máj. 6. 18:56
 1/5 anonim válasza:

Ha tényleg szeretitek egymást akkor próbáld meg elmagyarázni, hogy ez a kapcsolat komoly és térj rá arra, hogy ők milyenek voltak, hogy találtak egymásra, és ha ezt a lehetőséget elveszik tőled akkor sose találod meg az igazit ( jó ez most csak egy tipp ha semmi se válik be)..

Mondd, hogy így boldog vagy, a szülőknek ez biztos számít. Hisz a gyerekük boldogságáról van szó. Ha a barátod jobban tud majd magyarul akkor lehet, hogy jobban elfogadják majd. Mindenesetre sok sikert! :)

2016. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Hat figyelj persze hogy feltennek mert a leirtak alapjan vege a sulinak o vissza megy es elhagy teged nem akarjak hogy addig "hasznalgasson" aut akarjak hogy olyan pasival legyel aki szeret teged..
2016. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szüleid nem fognak változtatni. Te annyit tehetsz, nem viszed oda a barátodat többé.

Az ottalváshoz csak annyit. Kénytelenek lesztek máshogy megoldani, ha együtt akartok lenni.

2016. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en baratom is sved :-) angolul beszelunk. Le fol ingazunk a ket orszag kozott (en jovore vegzek mesteren, o mar dolgozik). Amikor en kimentem hozza eloszor a szuleim nem is tudtak rola, csak a tesoim. Igaz par evvel idosebb vagyok nalad, de en mindig az a belevagos tipus voltam. Mi kint tervezzuk a jovot, ezert en tanulok svedul. A szuleid igazan ertekelhetnek a baratod torekveset, hiszen az egyik legnehezebb nyelvet probalja elsajatitani. Oruljenek, hogy alkalmad van kilatogatni, nem rossz hely :-) Mond, hogy nektek nem okoz gondot az, hogy mas-mas orszagbol szarmaztok, legy hatarozott. Mutasd meg, hogy komoly a dolog es jo lenne, ha ok is annak vennek. Sved pasit pedig nem talalni minden sarkon ;-)
2016. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi kedves Kérdező, de ugyan ezt a kérdést már hónapokkal ezelőtt kiraktad. Emlékszem rá..azóta nem tudtad volna megoldani ezt a dolgot? Szard le a szüleid véleményét, nem ők fognak boldogságot találni egy svéd férfi mellett.
2016. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!