Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám képtelen elfogadni,...

Anyukám képtelen elfogadni, hogy meleg vagyok, mit lehet tenni? 16L

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben tudta meg, véletlen. Egy hónappal az előtt, amikorra a vallomást akartam. Mindig hangoztatta, hogy o ugyan úgy szeretne akkor is ha meleg lennek, mert a lánya vagyok. Viszont mikor kiderult, sirt, zokogott azt mondta o nem ezert szult meg, unokakrol álmodozott mindig is.Nem lehetett vele beszélni, elvonult. Teljesen elkeseredett. Gondoltam, persze idő kell neki, nem piszkálom mivel nehéz neki. Aztan egyutt sirtunk, megolelt es azt mondta szeret.

Azt hittem rendben lesznek a dolgok. De aztan vegig azt mondogatta, hogy ez nem igaz, majd elmulik, meg fiatal vagyok. Ez nem igaz, csak bebeszelem magamnak mert ez a meno most. Biztos meg lehet gyógyulni. Azt mondta szo se lehet róla, hogy apanak elmondjuk mert ez változni fog es o sokkal rosszabbul reagálna. Azóta pedig ugy tesz mintha semmiről se tudna. Mindig kérdezi tetszik e mar valamelyik fiu, szinte minden nap. Es meg csak beszélni se tudok vele mert ugy csinál mintha nem hallana.

Ez nagyon faj, nekem anyukám a legfontosabb a világon es szörnyen buntudatom van amiért ezt teszem vele. Annyira próbálok 'normalis' lenni, a barátnomtol is eltiltott, kesobb szakítottunk is mert fajt latni anya szomoru arcát. 2 tantárgyból fogok potvizsgazni(a tanárok nem értik mi tortent,hiszen jo tanulok voltam), a hajam marok számra hullik, orankent kelek fel éjszaka, folyton ideges vagyok es sirhatnekom van, úgy érzem tönkre fogok menni. De ha kiallok magamért, hogy en akkor is az Leszek aki vagyok akkor abba anya fog belerokkani. Es nem akarom tönkre tenni ot.

A mostani helyzet számomra egyszerűen szornyu, mit tehetnek? Lehetnek valahogyan normalis? Amióta az eszemet tudom tetszenek a lanyok, ezen egyszerűen képtelen vagyok változtatni, pedig próbáltam, eskuszom, hogy próbáltam fiúkkal járni de mar maga a gondolat is szornyu, hogy férfivel kene egyutt lennem.


2016. jún. 6. 00:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
9%
az tény hogy az anyja nem normális és a reakciója is egy vicc,de a kérdező is túl anyás, simán lóghatott volan vagy kiáll a barátnőjéért vagy vesz egy saját mobilt miközben diákmunkázik.. De attól még kedves "Fogadjunk el mindenkit mert azt a kort éljük" még előfordulhat hogy a szokványos kamaszkori problémában szenved vagyis nem tudja az identitását és mindenfele próbálkozik, hisz a kamaszlétnek a bizonytalanság a lényege. Várjunk pár évet és kiderül mennyire valós a dolog.
2016. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
11%
Drága kérdező én is 16 evesen váltik hittem hogy lezbikus vagyok csajjal jöttem ossze anyum meg tudta ő rohogve meg mondta én tudom de ha ket ev mulva pasit visszek haza kirohog. Azt 2 ev mulva pasival jottem ossze es boldog vsgyok ferfival nekem kamaszkori zavar volt lelkem melyen tudtom nelkul akkartam lazadni .. Anyummal azota nevetve beszelunk milyen voltam 16 evesen meg kozos kep is van en meg baratnomrol ... Azzal varj nlmeg hogy te 16 evesen biztosan tudod hogy lezbi vagy eleg sok ismerosom azt hitte es most mar boldog parkapcsolatba el sraccal mint en is..Amit anyud csinal az teljesen nem normalis.. nem hiszem h annyira szeret ha erre kepes.. Pl amikor en 16 evesen baratnom volt mamam meg tudta azt nondta anyumnak ha nem tesz ellene semmit kitagad minket anyum meg meg mondta neki hogy akkor tagadja ki ...
2016. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%
Leszbikus vagy, nem meleg!!
2016. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
98%

Ne keverjétek a szexuális orientációt a nemi identitással. Két teljesen más dologról van szó. A kérdező a nemi identitásról nem írt, de úgy tűnik, lánynak érzi magát, e téren minden roppant egyszerű. Viszont a lányokhoz vonzódik, a leírás alapján szinte biztosra veszem, hogy valóban meleg.

Már 16 éves. Csak mert vannak, akik ilyenkor azt sem tudják, mik, elég sokan már érzik, mi van. Én már óvodásként sejtettem, hogy a nemi identitásom nem OK (a szexuális orientációm sosem érdekelt, amúgy az sem normális), de 17-18 évesen már nagyon tudtam (korábban nem jött elő a dolog, nem érdekelt a nemem, nem tekintettem magam se fiúnak, se lánynak. pedig nem vagyok semlegesnemű sem). Azóta több évtized eltelt, de most sem vagyok érettebb, mint akkor, legalábbis az ilyen témák megítélésében...

Ha csak összejött volna egy lánnyal, én sem gondolnám, hogy tuti meleg, a mai világban ez, ugye, megtörténhet csak úgy is, egyes körökben divatos meg minden. De a kérdező írta, hogy próbálkozott s nem ment neki a dolog. Ahogy én megpróbáltam beleerőltetni magam a 2 doboz egyikébe és sehogyse ment.

2016. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
78%

8-as vagyok. Teljesen mindegy - ha esetleg téved is a kérdező -, hogy fiút, vagy lányt szeret, vagy később fiút, most lányt! Teljesen mindegy, irreleváns a probléma megítélésében!

Mert a probléma nem ezzel van, hanem az anyjával! Annak a nőnek adott ügyre adott reakciójával! Hogy teljesen tönkreteszi a lányát és zsarnokoskodik rajta, csak azért, mert nem a megszokott "standard"-ben folyik a meder, és ő ezt képtelen felfogni, feldolgozni, és elfogadni! Meg akarja erőszakolni a lánya természetét, és tönkrevágja a lányát!

EZ nem szeretet!

Semmi égbekiáltó bűnt nem követett el, nem lopott, nem ölt, stb!

Az, hogy kit és mit szeret, és kihez vonzódik, majdhogynem magánügy! Ha ő ilyen, akkor ilyen! Semmivel nem lett emiatt kevésbé szerethetőbb, ugyanarról az emberről beszélünk!

Itt az anyjával és a reakciójával vannak qrva nagy gondok!

Nagyon gyorsan költözzön el kérdező, mert ez csak rosszabb lesz!

Az anyja meg keressen fel egy szakorvost, mert ilyen erőszakos magatartást, csak azért, mert nem az lett amit ő elképzelt, és emiatt ilyen agresszív fúria lett (vagy volt is, de most jön ki élesen), ilyet nem tehet! Beteg ez a nő, és továbbra is fenntartom, hogy ez NEM szeretet!

Nekem teljesen természetes lenne, hogy kit-mit szeret a lányom, mert nem ez alapján ítélném meg!

Nekem a lányom boldogsága lenne a legfontosabb, és ha ezt egy nőben/lányban találja meg, akkor abban! Teljesen mindegy, a lényeg a szeretet, összetartozás! Na nehogy már emiatt menjek a falnak és tegyem tönkre a saját lányom életét is!

Kőkemény hetero nő létemre mondom ezt, soha sem volt nővel kapcsolatom, és nem is lesz!

2016. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
95%
Engem az is érdekelne, hogy azóta mi történt és miután elolvasta a kérdező a válaszokat, mit gondol ezek után?
2016. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen rendben van, hogy nem tudja elfogadni. Ő így nőtt fel, tisztelhetnéd. Pár éve divat, és a filmekben is megjelenik, hogy mindenki mindenkivel. Szabad akarat van,a döntés a tiéd, de tudd, hogy vannak életnek, szabályai, ami halálunk után számon lesz kérve rajtunk. Férfi-nő egy pár stb. Most minden szabály felvan rugva az életben. Rossz jónak van beállítva, a jó rossznak. Végidőket éljük, és bizony nagyon sok lélek születik le most a földre, hiszen ilyen mértékű szabadosság nem volt, és nem is lesz. Elég értelmes vagy ahhoz, hogy tudd, mindent szabad, de nem minden használ. Saját magadnak is mondhatsz nemet, még akkor is ha fáj, mert hasznodra lesz.
2016. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, megértem, hogy nagyon megvisel ez a helyzet. Mindenekelőtt magad előtt kel tisztáznod, hogy semmi okod a bűntudatra, mert nem tettél rosszat. A nemi orientáció nem szabadon választott dolog, így ezt rajtad számon kérni olyan, mintha a szemed színéért vonnának felelősségre. A másik dolog, hogy senkinek nem "dolga" az anyjának unokákat szülni. A gyerekvállalás egy hetero felnőttnek is saját szabad döntése, nem kötelesség. Anyukád hisztériázik, mert nem olyan vagy, amilyennek ő képelni akart. Efölött neki kell napirendre térnie, nem neked. Amit tenni tudsz, hogy érzelmileg (ez nem életkorhoz kötött) és anyagilag (erre picit sajnos várnod kell) függetleníted magad tőle. Addig is, nem szükséges tudnia mindenről.
2016. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
0%
Halal komolyan kerdem, mi a neved? Leszbi vagyok, ismerkednek :) 16 vagyok..
2016. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
83%

Én a homofób válaszokban azt találom a legjobbnak, mikor azzal érvelnek, hogy nem normális ( ezt mégis ki dönti el, és milyen jogon?), mert csak az a kapcsolat természetes és helyes, amiböl lehet gyerek. Én mindig ilyenkor csodálkozok rá, hogy tulajdonképpen egy bünös és természetellenes kapcsolatban élek, pedig még Isten áldását is megkaptuk rá. Nálunk ugyanis hagyományos a felállás, teljesen hetero kapcsolat, csak éppen az egész orvosi kamara sem tudott nekünk gyereket csinálni. Akkor most az én anyukám is verje a fejét a falba, hogy a lány olyan pár választott, akitöl nem lehet gyereke? ( Amúgy jelezném, ha szeretnének, a leszbikus nök is tudnak szülni, max. nem közös gyereket, de tudnak)

Ha nekem lenne gyerekem, én elfogadnám olyannak amilyen, mindegy milyen nemü a párja. Mellesleg ez már az anyaméhben eldöl, melyik nemhez fogsz vonzódni. Ha te tudod, hogy a lányokhoz, akkor a lányokhoz, ha esetleg késöbb máshogy látod, az is oké. Nekem van több homoszexuális ismerösöm, volt aki azt mondta, ö mindig is tudta, volt aki csak késöbb jött rá.

Én megpróbálnék egyszer beszélni anyukámmal, és elmagyarázni neki mit érzek, és miért fáj amit tesz. Ha nem érti meg, nem eröltetnem vele a bizalmas kapcsolatot.

2016. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!