Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám elég érdekes...

Mit tegyek? Anyám elég érdekes dolgot akar tőlem

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy én 27 éves nő vagyok, van egy 12 éves öcsém. Én már 18 éves koromtól nem lakok anyámmal. Most két éve a párommal lakunk egy albérletben.

A lényeg az,hogy anyám kitalálta (nem megkérdezett, hanem kb közölte), hogy ő elmegy a pasijához külföldre, de ehhez az kéne, hogy nekem öcsémre kéne vigyázni EGY ÉVET, amíg ő ott rendbeszedi a dolgokat, kibérelnek lakást, talál munkát. Aztán kiviszi öcsémet is.

A terve az, hogy én a párommal odaköltözöm az ő lakásába, amiben most laknak, mivel öcsém oda jár iskolába, és utána ha ők kimentek, eladja a lakást, és a fele pénzt nekünk adja, hogy vehessünk magunknak belőle egy saját lakást. Na most,a párom Budapesttől olyan 20-30 kmre dolgozik, így is fél órát utazik oda, viszont így egy-másfél órára ugrana neki az idő, két átszállás.

Az én munkahelyemhez sincs túlzottan közel a lakás.

nem tudom mit tegyek, mert anyám ezeket nem megkérdezte, hanem erőszakoskodik, hogy ez így lesz, és hogy nekünk mennyire jó lesz. meg hogy ezt az áldozatot meghozhatjuk azért, hogy legyen egy lakásunk, mert másképp úgysem lesz.

De én ezt nem akarom, maga a hely, meg az, hogy rámsózza a 12 éves öcsémet egy évre... még ha egy két hónapról lenne szó.... :( nem tudom mit tegyek...


2016. jún. 6. 14:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy nem vállalod, mert neked ez így nem jó.

Valószínűleg, ha sikerül a terve, akkor nem 1 évig lenne nálad az öcséd, hanem ameddig neki jól esik, mivel utána úgyse hagyhatod magára.

2016. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
22%
Egy év nem a világ, és ha azért nem kevés pénzről van szó, a ház eladásakor, akkor simán beleegyeznék.
2016. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
98%

Ne aggódj, ha elvállalod az öcséd a nyakadon marad. Anyuci meg a pasijával ellesz külfödön nyugiban.

Ne vállald. Te is jelentsd ki, hogy nincs szükséged a segítségére és ennyi.

2016. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Hát, olyan 6-7 millióról lenne szó....

De nem tudom... én még nem akarok gyereket, ilyen felelősséget... meg tényleg a páromat sem akarom kitenni ilyen dolognak. Biztos nem szívesen tenné meg. Rossz lenne neki.

2016. jún. 6. 14:43
 5/42 anonim ***** válasza:
98%

Ezért a pofátlanságnak is vannak határa...Mi az, hogy kijelenti, hogy ez így lesz?


Egyébként az elsőnek igaza van, valószínűleg nem "csak" egy évig kellene vigyáznod az öcsédre.

2016. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
15%
1 év nem olyan nagy idő.12 éves,tehát már nem is olyan kisgyerek,olyan marha sok gondod nem lesz vele. Azért vagytok egy család segítsetek egymáson.te figyelsz rá szigoruan 1 évig,amibe megállapodtok,cserébe lesz lakásod.nem olyan rossz üzlet ez elhiheted.Tudod valamit valamiért...
2016. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
51%

Hat ha siman a nyakamba akarna sozni az ocsemet nem orulnek neki, de ha azt vesszuk hogy cserebe kapsz fel lakasnyi penzt, akkor mar meggondolando... Irtad mekkora osszeg, oszd el 12-vel, na annyi havi fizut kapsz azert hogy vigyazz ocsedre.


Nyilvan nem kenyszerithet ra ha nem akarod, de en azert elgondolkodnek rajta, nem minden nap vagnak ekkora osszeget az emberhez, es azert egy 12 eves mar nem a kisgyerek kategoria, hogy 24 oras felugyeletet igenyelne.

2016. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%

Tegyük fel, hogy anyud kint külföldön nem találja meg a számítását. Ekkor az öcskös megy vissza az anyuhoz?

Tegyük fel, hogy anyud kint külföldön megtalálja a számítását. Ekkor mi a garancia, hogy pénzhez jutsz?


Én ilyen hosszú időre nem vállalnám el az öcsémet. Egy két hét oké, de egy kamaszodó öcsit behozni a kétéves kapcsolatba, szerintem nem a legjobb ötlet. Erre rámehet az egész párkapcsolatod.


Édesanyád felnőtt ember úgy mint Te. Megvan mindkettőtök külön élete. Szerintem jobb ha ez így is marad.

2016. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%

Már bocsi de aki képes egy évre itt hagyni a 12 éves gyerekét a kan miatt az nem igen jön vissza érte....

Neked meg lesz egy gyereked!!!

De pénzed nem biztos....

Lehet hogy egy fillért sem látsz majd...

Én tuti nem vállalnám :(

Sajna az ismerős körben van hasonló, csak ott nagyiékra hagyta a 13 évest az anyuka, azóta nem látták ( 3 éve)

2016. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
87%

Mi lenne, ha megbeszélnétek, hogy most adjátok el anyukád lakását, és vesztek a pénzből egy lakást ott, ahol most ti laktok, így nem kellene 1 évig kényelmetlenül élnetek, valamint biztos lehetnél abban, hogy megkapod a pénz a bébiszitterkedésért cserébe, még akkor is ha anyukád esetleg úgy dönt, hogy nem jön vissza a tesódért.

Emiatt a tesódnak nem feltétlenül kell iskolát cserélnie, de ha mégis kellene az sem baj, mivel az új tanévet már az új suliban tudná kezdeni. Ha 1 év múlva úgyis kimegy külföldre, akkor nem fontos az, hogy egy helyen fejezze be a sulit, vagy ott vannak a barátai, hiszen úgyis otthagyja őket, csak nem most hanem egy év múlva.

2016. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!