Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyukám...

Mit csináljak, ha az anyukám mindenbe bele akar szólni az új lakásomat illetően?

Figyelt kérdés
A párom és én kaptunk az apukámtól egy lakást (a szüleim elváltak). Az anyukám nem bírja elviselni, hogy minden döntést a párommal közösen szeretnék meghozni. Mindenbe bele akar szólni. Nagyon sok anyagi támogatást kaptam az apukámtól és a nagyszüleimtől, így elhatároztuk, hogy a festést mi csináljuk. A párom nagyon ügyes kezű, festett is már, így ez nem okozna problémát. Anyukám kitalálta, hogy ezt szakemberre kell bízni, a párom béna hozzá -.- Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla. Elkezdte aput befűteni, hogy adjon erre is pénzt, mert mi úgyis bénán csinálnánk meg. Apu pedig úgy döntött, hogy ezt is finanszírozza. Már szerdára oda is hívta a festőt. Hogy értessem meg vele, hogy most már nem kell mindenbe bele avatkoznia, most már nekünk kell boldogulni az életben, el kell engednie a kezem?

2016. jún. 7. 18:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik füleden be, másikon ki. Tereld a szót másra, ha elkezdi.


- Ide festőt kell hívni, kislányom!

- Anya, hagyd, majd megoldjuk. Láttad, milyen szép ruhát vett a Kati a kislányaának?

2016. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki, hogy kizárt, és ezért kezdte el apu fülét rágni. Apunak meg nem akarok nemet mondani, mert tőle kaptuk a lakást, nem akarok vele ilyeneken összeveszni, de nem értem, hogy miért jó ez neki, hogy más életével törődik a sajátja helyett.
2016. jún. 7. 18:21
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
igaza van anyukádnak, ha már van egy szép kis lakásotok, akkor ne rontsátok el a saját festéssel, nem olyan egyszerű ám, mint amilyennek sokan gondolják
2016. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha annak ellenére, hogy közölted, hogy nem kell festő, odajön a festő, akkor kedvesen közlöd vele, hogy félreértés történt minden bizonnyal, ide nem kell festő.
2016. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még nem lakunk ott, és direkt akkora szervezte, amikor dolgozunk, de tényleg azt kellene, hogy elküldjük:)
2016. jún. 7. 18:26
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha én lennék a festő, és odamennék feleslegesen... hú de mérges lennék.
2016. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon gyerekes. Előre mondd le. Bunkóság elküldeni.

Készül egy munkára, odacuccol, erre az időre nem vállal el más munkát és akkor ti meg elküldenétek?

2016. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem akarok apuval összeveszni, tehát nyilván nem küldöm el+dolgozni fogok akkor. Viccből írtam smiley-val, hogy tényleg azt kellene. Én inkább a jövőre vonatkozóan kérdezem, hogy hogyan állítsam le anyát, hogy ez legyen az utolsó húzása, és utána szálljon le rólunk.
2016. jún. 7. 18:47
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a terveitekről beszélni, csak utólag elmesélni, hogy mi hogy volt.
2016. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Apukáddal beszéld meg, hogy ne hallgasson anyukádra.
2016. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!