Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagáltatok volna...

Ti hogy reagáltatok volna erre az üzenetre?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok lány.

9 hónapos koromban elhagyott "anyám", intézetbe akart volna rakatni, de apám nem engedte így hát felnevelt.

A válásuk oka, egy másik férfi volt, édesanyukámnak fontosabb volt a másik férfi mint mi. Ezt mai napig nem is tagadja. Azóta volt neki 4-5-6 plusz minusz ki tudja hány embere. Van 4 féltestvérem, anyukám részéről, mind más palitól persze, őket is apuka ill. nagyszülő nevel.

A történet lényege az, hogy mivel anyukám nem, így én igen is fel vettem vele a kapcsolatot, hogy megismerjem még is.

Adta a szépet, jót, így szeretlek úgy...ez ment fél évig, persze csak én kerestem akkor is.

Tudni illik szeret mindenkibe bele kötni és pletykálni.

Lényeg a lényeg;

Ma kaptam tőle egy szép kis üzenetet facebook-on.

Hogy én tönkre tettem/teszem, mert nincs barátom és össze raknak engem egy illetővel akit nem ismerek persze, és hogy szégyeljem magam, milyen lány vagyok,

le jön ide hozzánk és elmondja apáméknak hogy milyen egy utolsó kis ...-t neveltek belőlem.


Én erre annyit írtam, hogy:

Szia.

Nem tudom kiről beszélsz, nem ismerek ilyet.

De gyere nyugodtan, Itthon várunk. :)


Persze nem jött le. (Busszal 10 percre van innen)


Arra lennék kiváncsi, hogy Ti az én helyemben mit írtatok ill. reagáltatok volna erre?


Hozzá teszem nem tudom mibe kevertek bele, nem ismerem az illetőt lehet nem is létezik.


(Fel húzott azért ezzel az üzenettel, de nem akartam semmi olyat írni, pedig sok mindent a fejéhez vághattam volna.

Szívbeteg vagyok, nem szabadna idegeskednem.)



#nevelés #Anya gyermek kapcsolat
2016. jún. 7. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Semmit. Felejtsd el ezt az asszonyt. Nem attól lesz valaki szülő, h megcsinálja a gyereket. Az a legegyszerűbb része.

A nő már leszerepelt szerintem, mint "édesanya". Hagyjad, hagy menjen...

2016. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Eszter76 ***** válasza:
61%
Sajnálom. Az üzeneted tökéletes, szerintem ennél frappánsabbat nem is írhattál volna neki. Felejtsd őt el. Nem érdemel meg téged!
2016. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Igen, ettől a naptól kezdve számomra megszünt létezni.

Fájt amit írt, de nem kötődöm úgy hozzá, így könnyebben felejtem.

2016. jún. 7. 23:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy magadban rendezd a dolgot, mert különben minden hülyeséggel fel fog tudni majd húzni. Érdemes megkérdezned magadtól, hogy a kapcsolatfelvételednek mi volt a célja és mit reméltél tőle?

Mindenképpen be kell ismerned, hogy még erősen kötődsz hozzá, hiszen annyira fontos a véleménye, hogy törődsz vele... sőt felhúz! Még ha fejben tudod is, hogy semmi igazság alapja nincs, de a szíved még nincs ott, hogy ezt elenged.

Érdemes ezt elrendezni magadban, mert később ez még elő jöhet más formában.

2016. jún. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nicsak ki beszel..aki mint egy utolso ribi, egyik ferfirol a masikra maszik a gyerekeit meg eldobja. Csak ne pofazzon. Bocs kerdezo, igy Anyad v ugy, de en ezt gondolom. Hogy mit reagalnek ilyenre? Letiltanam es folytatnam az eletemet ugy, mint amikor meg nem talalkoztam vele...
2016. jún. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha meg nem is szabadna idegeskedned, akkor egy ilyen "anya" miatt ne tedd! Nem anya, még a nevében sem. Kerüld el jó messzire! Azzal teszel magadnak és mindenkinek a legjobbat! Én ezt tenném.
2016. jún. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted! Ne is tartsd vele többet a kapcsolatot, nem éri meg.


Már így is csodálom, hogy eddig szóba álltál vele.. Én nem tartanék egy ilyen hulladék embert az anyámnak, csak azért, mert kitolt magából és egészen biztosan meg sem próbáltam volna megismerni. Mindenesetre szép volt tőled, hogy még így is adni akartál egy esélyt és arra jó volt, hogy rágyere - nem éri meg. Az egészséged pedig végképp ne kockáztasd miatta.


Nyugalmas, kiegyensúlyozott életet kívánok nélküle!

2016. jún. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól reagáltál rá. :D

Szerintem felejts el a nőt. Hiába az anyád, fölösleges egy fikarcnyit is kötődnöd hozzá. Az meg, hogy így viselkedik csak ráadás.


Hogy a kérdés másik részére reagáljak: Én szerintem elküldtem volna olyan szinten melegebb éghajlatra, hogy csak na aztán tiltottam volna. De ha ezután az utcán találkoznánk és beszólna akkor azt nem élné túl. :D

2016. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted, helyesen válaszoltál neki. Zárd le magadban. Nem foglalkozik veled, nem keres, féltesóiddal valószínűleg ugyanez... Ciki neki hogy nem vagy akkora k...va mint ő? Én mondjuk, ha nem lettem volna ugyanúgy ideges mint te, még brahiból hozzá írtam volna hogy "apácának készülök" :)


Kitartást, nem lehetsz könnyű helyzetben. Ha szükséged van lelki szemetesre írj nyugodtan válaszolok, segítek ha tudok :) 20L

2016. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes válaszolónak! :)
2016. jún. 8. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!