Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam titkolózik, hogyan...

A fiam titkolózik, hogyan lehetne rá hatni?

Figyelt kérdés
Eltitkolja előlem az iskolában szerzett jegyeit, általában nekem kell bemennem az iskolába ha meg szeretnék valamit tudni, mert semmit nem mond el. Miért csinálja ezt a 15 éves fiam? Eléggé rossz tanuló, két tantárgyból fog megbukni, pótvizsgára mehet. Se az apja se én nem bírunk rá hatni. Próbáltunk tiltásokkal, megbeszéléssel elérni dolgokat, az osztályfőnökkel is beszéltünk, a szaktanárokkal is de semmi eredménye. Mit tanácsoltok? El vagyok keseredve.

2016. jún. 8. 18:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
#1! Mit végeztél a BME-n, hogy igy helyezkedtél el? Miért nem mész az általad emlitett szakmunkás munkáját végezni ha ott többet lehet keresni?
2016. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

" Miért nem mész az általad emlitett szakmunkás munkáját végezni ha ott többet lehet keresni?"


Pont ez a tervem.

2016. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Hogy lehetne rá hatni, megmondom: együtt kell vele tanulni, napi rendszerességgel ki kell kérdezni, ellenőrizni kell a tudását és a teljesítményét ! Nincs más mód. Nagyon kevés gyerek képes önmaga tanulni, azokból lesz a stréber, osztályelső, aki azonban az életben nem biztos, hogy a tudásával érvényesül. A szülő soha nem lesz képes kideríteni a gyereke valós képességeit, ha nem tanul vele, ha folyamatában nem látja a saját gyereke képességeit, nem is lesz képes megmondani, hogy milyen irányban menjen a gyerek. TESSÉK VELE TANULNI !!!
2016. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
Ezzel már jól elkéstél. 15 év hibáit nehéz ilyenkor már helyrehozni, úgyhogy "élvezd" a (nem) nevelésed eredményét.
2016. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Próbáltátok már az internet eltiltását?
2016. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

vaj van a füle mögött azért sunyog ez nagyobb baj mint hogy megbukik,

amúgy nem beszélni kel hanem elvenni a számitó gépet, korepre és sportra hordani

2016. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Molino válasza:
Nem az internetről kellene gyereket nevelni.
2016. jún. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%

Amikor beszéltetek vele erről, akkor mit mondott?


Amúgy meg leírnám nálam mi volt anno. Én is "nagyon sokat játszottam", legalábbis a szüleim mindig ezt mondták, hogy sokat játszok...igaz játszottam is nem keveset...sok játékostársammal mikrofonozok és nem egyszer volt az, hogy bejön a szülő és kb kiabál vele, hogy "ebből akarsz megélni?" "ebből nem tudsz megélni"...


Én anno elkezdtem játszani és ennek köszönhetően elkezdtem programozni. 3 szakmám van, több éve főállásban dolgozok, mint programozó...


Legjobb barátom több éve ismerem, szintén "sokat játszott", ő grafikus, volt fizetős projektünk, egy weboldalt csináltunk közösen, neki pl érettségije van, semmi szakma.


Akikkel együtt játszottunk anno (14-18 évesek voltak), egy része mára informatikus, van olyan 15 éves aki hobbi szinten designol és már pénzt keres vele. Unokatesómnak érettségije sincs, más játékosoknak csinál pénzért kódokat...


Szóval ez az "állandóan csak játszol" sok esetben nem igaz, mert sok szülő azt se tudja mit csinál a gyerek a gép előtt, csak amikor bemegy, akkor csak azt látja, hogy játszik...

Nem azt mondom, hogy mindenki csinál a játék mellett értelmes, hasznos hobbit, de akiket ismerek, általában játék mellett mind olyanokat tanulnak amit később feltudnak használni...

Igaz nálunk nem tudok bukásról, de nem mindenkinek fényes az iskolai eredménye, pl én is az érettségit direkt elcsesztem, mert apám rám akarta erőltetni a főiskolát, de én nem akartam, 3 szakmám eredményeit azonban nem hagytam lehúzni...


Lehet el kellene beszélgetnetek kicsit a gyerekkel, de nem mint szülő, hanem mint barát...érdeklődni a szórakozása iránt, mert lehet sokkal többet csinál, mint ti gondoljátok! Ne eltiltsátok, hanem próbáljátok támogatni abban amiben jó!


23F

2016. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!