Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen nevelés,...

Szerintetek milyen nevelés, otthoni minta következménye az hogy egy gyerekből meghunyászkodó, félénk ember lesz?

Figyelt kérdés
Arra gondolok aki hagyja magát ha gúnyolják, bántalmazzák, meg akar felelni. Nem tud változtatni. Nem szólal meg emberek között. Nincs véleménye, kicsit buta nem ért alapvető dolgokat.
2016. jún. 9. 14:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Sokat bénázik
2016. jún. 9. 14:22
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Hideg, korlátozó.
2016. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ebben viszonylag kevés szerepet játszik a nevelés, az értelmi képesség túlnyomórészt veleszületett dolog, a többi nagy része (önálló véleményalkotásra képtelenség, nem szólal meg, mert mit is tudna mondani, ha nem is érti, amit beszélnek?) pedig ebből következik. A megfelelni akarás életkori sajátosság is lehet kamaszkorban. Egyedül az önbizalomhiány az, ami esetleg visszavezethető a nevelésre, ha kevés pozitív visszajelzést, megerősítést, támogatást kap otthon, a szülőktől, éreztetik vele, hogy nem felel meg az elvárásoknak.
2016. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
35%
egyet értek az előttem kommentelővel.
2016. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Szia. :) Szerintem picit összefügg a neveléssel is. Rólad lenne szó? Én is ez a típus vagyok. Az osztályban elnyomnak, ha nem kérdeznek nem beszélek. Egyáltalán nem rossz nevelésre utal sőt...az ilyen ember nem süllyed le a másik szintjére. A butusságra térve: ha nem rólad van szó, akkor lehet nem látsz bele, viszont valószínűleg az illető jó tanuló. Engem szinte minden környezetemben lévő ember szőkének tart, de aki ismer, ő tudja, hogy nem azért vagyok ilyen, mert buta vagyok, hanem mert aki felé ezt mutatom ennyit érdemel. Remélem tudtam segíteni :)
2016. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Túlzott szigor, túl rövid póráz, túl sok korlátozás, túl nagy, maximalista elvárások, rideg, kritikus nevelés.

Pl. anyai nagymamám mellett nem nehéz ilyenné válni, neki senki nem jó, ő mindenkibe beleköt, kicsi koromban gyakran eljárt a keze már azért is, ha leszedtem egy virágot az udvaron, hogy vázába tegyem a szobába, vesszővel csapkodta a lábam szárát (én paráztam tőle egy idő után). Élhetetlennek nevezett, utcaseprői karriert jósolt nekem.

Évekbe telt, mire vissza mertem szólni neki, és ki tudtam törni.

2016. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Alapvetően félénk, önbizalomhiányos, megfelelési kényszeres alaptermészet "kell" hozzá, de ezt lehet súlyosbítani neveléssel... pl. nálunk. Sosem lehetett igazam, folyton vertek és terrorizáltak... kb. az volt bennem, hogyha sosem lehet igazam a szüleimmel szemben, akik állítólag szeretnek, akkor vadidegenekkel szemben hogy lehetne? Tőlük hogy várhatnám el, hogy megértsenek, meghallgassanak? Illetve a szüleim kihasználták, hogy megfelelési kényszerem van, és 5emberes munkát sóztak mindig a nyakamba, később meg ez volt a indok rá: "hát azt hittük, ez neked meg sem kottyan / hogy te szívesen csinálod ezt nekünk". Mindenbe belekötöttek, külsőmbe, járásomba stb., és persze úgy mondták, hogy "Mit gondolhatnak rólad mások?"... Ma sincs egy nap sem, hogy bele ne gondolnék, hogy te jó isten, az az ember ott mit gondolhat rólam? Pedig elég sokat tettem tudatosan azért, hogy oldottabb legyek és merjek önmagam lenni.

(mondjuk az rám nem volt igaz, hogy buta vagyok... és véleményem is volt, csak nem mertem gyakran elmondani)

2016. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Költőnő? ***** válasza:
93%

Ez olyan nevelés, hogy látszólag támogatnak, de igazából nem. Ténylegesen támogató közegben magabiztos, erős egyéniség fejlődik ki a gyermekben. Nagyon kevés ma az olyan szülő és pedagógus, aki tudat alatt ne húzná vissza a gyermeket. Persze sokszor ez nem tudatos. Általában ez több generáción átívelő probléma. Aztán mki azt hiszi h majd ő jobban csinálja ha másképp csinálja.

Csak ez sajnos többször nem így van. Az önismeret Magyarországon sajnos egy csecsemő szintjén van. A probléma nem helyes felismerése azonban általában tapasztalatom szerint azzal jár, hogy a szülő és/vagy pedagógus a saját démonjait szépen becsomagolva átadja a gyermekének is. Hiába hiszi hogy nem.

2016. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
"Alapvetően félénk, önbizalomhiányos, megfelelési kényszeres alaptermészet "kell" hozzá" - Alapvetően ilyen alaptermészet nincs, ez is neveléssel alakul ilyenné, nagyon-nagyon pici korban, amire senki nem emlékszik vissza a saját gyerekkorában, mert korábbi, mint az első tudatosodott emlékek. Ami inkább az egyénnel jön, és a nevelés milyenségétől függően megmutatkozik, azok inkább idegrendszeri gyengeségek, betegségek, illetve ezekre való hajlamok.
2016. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Alapvetően léteznek különböző személyiségtípusok, a megszületett csecsemő nem egy fehér, üres tábla, amit kizárólag a szülők írnak tele a nevelés során.:-) Az értelmi képességek pedig sokkal inkább genetikailag meghatározottak, lehet fejleszteni, de behatároltak a lehetőségek.
2016. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!