Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim azt...

Mit tegyek ha a szüleim azt akarják, hogy hagyjam ott az iskolát és dolgozzak, hogy fizessem a hitelüket?

Figyelt kérdés
diákmelóból nem nagyon tudok beszállni és azt akarják, hogy főállásba menjek
2016. jún. 19. 22:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
14%
#20-as ott a pont!
2016. jún. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
kajámat és mindent fizetek annyi bejön diákmunkából... semmit nem fizetnek utánam és nagyrészt a barátomnál vagyok
2016. jún. 19. 23:59
 23/41 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem költözöl a párodhoz? Keresel annyit és akkor nem lenne az hogy esetleg nem fizetsz ezt vagy azt. A hitelt meg nem fizeted. Én sem fizetném. Lehet megbántanám vele a szüleimet de akkor sem dobom fel az életem bár szerintem ők soha nem kérnének ilyet. Aki nem melletted áll meg tehet egy szívességet.
2016. jún. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
88%

20-as, piszok okos vagy, tényleg, de gyereket VÁLLAL az ember, nem a kölyök kérte, hogy megszülethessen.

És ha én vállalok valamit, azt nem dobom el, mondván, elmúlt 18, mehet a híd alá, továbbá az ÉN hülyeségemet sem testálom át rá.

2016. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Én levelezőn tanultam, pont anyagi okok miatt. Nekem nem is volt kérdés, hogy dolgozom, hogy tudjam segíteni anyukámat.

Nem azért nem volt pénzünk, mert elszórta volna, hanem mert egyedül nevelt mindenféle segítség nélkül.

Így is elvégeztem az iskolát. Nem tudtam volna nézni, hogy szenvedünk még 4-5 évig. Sok ismerősöm volt, akik a nappalit választották, pedig anyagilag nem engedhették meg maguknak, aztán nyomorogtak, sose volt semmire se pénzük. Sose értettem őket.

2016. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szülőhöz méltatlan, hogy erre kérje valaki a gyerekét... Én inkább élnék zsíroskenyéren, minthogy elvegyem az esélyt a gyerekemtől. Azt kellene szem előtt tartaniuk, hogy neked legyen esélyed boldogulni az életben (így nem mellesleg segítheted majd őket is). Ők is vállalhatnak plusz munkát, vagy válthatnak jobban fizető állásra, esetleg el lehet adni pár dolgot a ház körül stb. Mondom ezt úgy, hogy első munkahelyemen igényeltem a folyószámla hitelt, mert anyukám egyedül maradt négy gyerekkel váláskor, és nem tudta fizetni a számlákat, ezért most az én nevemen van 200.000.- tartozás, amit én fizetek. Már talpra ált, de a körülmények miatt eszembe sem jutott vele fizettetni. Viszont ha a saját hülyesége miatt kellett volna, tuti behajtanám :) Te ismered a körülményeket, te tudsz dönteni!
2016. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
78%

hú de fel tudnak idegesíteni az ilyen szülők.. hülyék voltak,sok hitelt vettek fel.. így jártak. az az ő saruk, nem a tiéd. tanulj nyugodtan,hogyha nem hagynak ezzel békén,akkor költözz el, menj a barátodhoz. és akkor ugye muszáj lesz melóznod suli mellett,de legalább a saját megélhetésedre költöd,nem az ő hülyeségükre.

és tényleg ne hagyd ott a sulit. lehet 20 évesen még talál az ember egész jó munkát is végzettség nélkül. de pár év/évtized múlva ha ott állnál végzettség nélkül akkor tényleg csak a gyártósori munkák maradnának.. úgyhogy mindenképp tanulj. és próbálj tanulni a szüleid hibáiból, ésszel vegyél fel hitelt a jövőben,hogyha úgy alakul. csak annyit,amennyit vissza is tudsz fizetni mindenféle nagyobb erőfeszítés nélkül. a szüleid is ha gondolkoznak akkor most nem lenne ennyi hitelük,hanem csak annyi,amennyit havonta még tudnak tisztességesen fizetni, nem a gyerekükre rálőcsölni.

2016. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha ennyi hitelük van és képesek arra"kényszeríteni" , hogy hagyd ott a sulit, mert segítened kell törleszteni, akkor az lesz a következő lépés, hogy ahogy lesz egy bármilyen munkaviszonyod az lesz, hogy vegyél fel nekik hitelt, de rögtön.

Ha nemet mondasz, akkor jön a"lehet költözni, ha nem tetszik".

Szóval ugyanott leszel mint most, csak suli se lesz, cserébe tele leszel provident meg cofidis kölcsönnel, aminek jó esetben a harmadát ha te fogod elkölteni.

Sajnos a rokonságban láttam ugyanezt. Te ne hagyd magad bepalizni. Nem vagy felelős a szüleid rossz döntéseiért, de a saját életedért igen.

2016. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
12%

Nem akarok ünneprontó lenni de a hitel örökölhető!!

Tudom mert én is ebben a csapdában vagyok.

Viszont van erre is megoldás, nem tudom pontosan melyik biztosítónál de van ilyen lehetőség, hogy kb 2-3 ezer forintért lehet valami biztosítást kötni amivel ezt ki lehet védeni! Érdemes utánanézni!

Hasonló történt velem is. Most: 29 évesen bar listás vagyok és normális munkahelyre kb nincs értelme elmennem mert ha negyedét megkapom a fizetésnek!

Ha rám hallgatsz menekülj onnan amíg lehet, mert ilyet még kérni se lenne pofám a gyerekemtől!!!

2016. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
12%
A 29-es vagyok, még annyit szeretnék hozzátenni, hogyha hitelt akarnak felvetetni veled egyetlen dolgot kérdezz meg tőlük: Ha a saját hitelüket nem tudják fizetni, akkor ezt hogyan tudnák? Megmondom :neked fog kelleni visszafizetni....
2016. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!