Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim azt...

Mit tegyek ha a szüleim azt akarják, hogy hagyjam ott az iskolát és dolgozzak, hogy fizessem a hitelüket?

Figyelt kérdés
diákmelóból nem nagyon tudok beszállni és azt akarják, hogy főállásba menjek
2016. jún. 19. 22:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

29-es én úgy tudom, hogy az örökséget vissza lehet utasítani, tehát nem kellett volna fizetned. Viszont akkor semmit nem kapsz az örökségből, tehát csak az adósságot nem lehet visszautasítani.

Valaki javítson ki, ha rosszul tudom.

2016. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
100%

Az hitel örökléssel kapcsolatban annyi, hogy az örököst nem lehet a jelenleginél rosszabb helyzetbe hozni.

Szóval csak abban az esetben öröklöd meg a hitelt is, amennyiben az örökölt vagyon(ok) értéke a hitelénél nagyobb.

2016. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
31%
Szegyen
2016. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Zandagort válasza:
85%

Ide figyelj!! Fel ne merd adni a sulit!! Ha feladod, oda az egész életed!!! Én pontosan jól tudom miről beszélek!!


A mai világban már csak úgy tudsz elhelyezkedni, ha van papírod...Én 10 évig voltam munkanélküli, pedig érettségim, nyelvvizsgám és felsőfokú diplomám van...sehova nem vettek fel!!


Olyan sulit csinálj, amiből tudod,hogy meg fogsz tudni élni, és nem kell Téged eltartani!!!


A szüleidnek meg csak annyit, hogy Ők akarták a hitelt..Neked ehhez semmi közöd!!! Ha kell költözz el otthonról, így nem lesz joguk arra, hogy rajtad is behajtsák az Ő adósságukat!! Legyél okos!!

2016. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem hagynám ott az iskolát és olyan hitelt sem fizetnék amit nem én vettem fel..így aztán előrébb se tudnék jutni az életbe!

Addig kell kölcsönt fel venni,és annyit amennyit tudunk fizetni

2016. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
79%

lépj le otthonról.... barátodhoz, aztán ha megy valami kis albérletbe.... ha úgyis mindent magadnak fizetsz...

minek vettek fel ennyi hitelt... egy lakáshitel oké, de a többi? :O

2016. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

20!


Te tényleg ennyire sötét vagy? Istenem ezt a sok ostoba embert, komolyan...

Ott ne hagyd a sulit.

2016. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
100%
Szerintem, ha tudsz menj el passzív félévre, egyhuzamban két félév passzívot tudsz kérni. Addig dolgozol és egy év alatt lehet rendeződik is a dolog. Így a szüleidet is tudod segíteni, plusz te sem dobtál el semmit.
2016. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha befejezed az egyetemet, és úgy helyezkedsz el (legalább a Bsc-t), az még neked kb 2 év, akkor jobban tudod a szüleidet támogatni. Ez elég jó érv, mondd nekik. Ezeket az éveket húzzák ki valahogy. És az Msc-t ha meg akarod csinálni, azt tudod néhány év kihagyás után is.
2016. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy a szüleid nincs joguk elvárni, hogy te fizesd a hitelüket. És ha majd elköltözöl és saját életet kezdesz? Akkor fizeted a hitelüket is meg a saját költségeidet? Ők vették fel, nekik kell megoldani a problémát. Ne engedd nekik, hogy emiatt tönkretedd az életed.
2016. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!