Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 15...

Szülők! Ti elengednétek a 15 éves lányotokat 2 barátnőjével, az egyik barátnőjéék nyaralójába?

Figyelt kérdés

3 napra mentünk, vitt mindenki kaját magával (mármint pl. kenyeret, kalácsot, felvágottat, vajat, lekvárt). A nyaralóban nincs tv, se internet. Laptopot és társasjátékokat vittünk, így amikor rossz idő lett, elfoglaltuk magunkat. Ha jó idő volt kimentünk csónakázni a tóra (mindenki tud úszni), kisebb kirándulásokat csináltunk a környéken stb.


Csak azért kérdezem, hogy más szülők mit gondolnak erről? Elengednétek a gyereketeket?


2016. jún. 22. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Nem. Ilyen fiatalokat nem engednék felügyelet nélkül.
2016. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Csak ha már betöltenék a 17 -et esetleg. De 15 évesen max úgy,hogy egy nagykorú is velük van,akit ismerek
2016. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Nyolcadikos voltam mikor a barátnőm szülei elutaztak a hétvégére. Rajtam kívül még egy lányt is meghívott magához. Így hárman voltunk egész hétvégén felügyelet nélkül. Nem volt ez gond sem az én szüleimnek sem az övéknek. Szóval ez így nagyjából majdnem olyan mint ha nyaralóba mentünk volna. Igaz hogy nem laktunk messze egymástól. szóval ha nem az ország másik végébe menne a gyerekem, és ismerném a lányokat akkor szerintem elengedném. Bennünk is megbíztak.
2016. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekfüggő. Gondolom bennetek meg lehet bízni, hogy tényleg ilyen ártatlan társasozós dolog lesz.

A felnőtt felügyeletet meg hagyjuk már. Nekem nem volt olyan régen még a gimis osztálykirándulás (25 vagyok). Van fogalmatok arról, hogy az mennyire felügyelet? 36 darab 15 éves gyerek, 2 tanár, akik elmennek aludni este 10-11 körül a másik szobában meg a srácok berúgtak és dobócsillaggal játszottak, többen ki is szöktek, de az edzőtáborokban is történtek cifra dolgok. Aki osztálykirándulásra, vagy táborozni elengedi a gyereket ennyi idősen, az akár így is elengedheti, mert nagyobb hülyeséget nem fog csinálni, mint ott.

2016. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%

Mivel bármi történhet, és én vagyok a felelős (JOGILAG IS) a 15 éves lányomért, ezért nem.

Ha lett volna velük felnőtt, vagy modnjuk ismerem a szomszédokat, akikhez baj esetén át tudtok menni, akkor elengedtelek volna. Persze, ez attól is függ, hogy milyen a személyiségetek.

2016. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
84%

Engem anyukám elengedett, amikor 15 voltam. Igaz, mi hatan voltunk, de Ő eléggé féltős típus.

Főleg, hogy két idősebb fiú testvér után én vagyok az egyszem lánya. :)

Szóval, ha a barátnők normálisak, akkor nem lehet gond.

22

2016. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Nem, de nem azért, mert nem bíznék benne. Nem attól félnék, hogy rosszat csinál. De bármi történhet és én vagyok érte a felelős. És így, hogy 3 15 éves egyedül van, egyetlen egy felnőtt sem. Nekem ez nagyon fura.

Mi is mentünk annak idején nyaralni. De mindig valakihez mentünk. Pl. egyik barátnőm szüleivel lent volt Balatonon a nyaralójukba. Ketten utána mentünk. Vagy másik barátnő szüleinek olyan nyaralója volt, hogy két külön épületből állt. Egyikben voltuk mi, másikban a felnőttek.

De azért mégiscsak volt ott felnőtt, ha bármi történne.

2016. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
El mert abszolút bízom benne, ismerem a barátnőit és azok szüleivel is barátok vagyunk. Érzem hogy bármi törtenhet de az máshol és mádkor is, akár suliba menet akár ha leugrom a boltba 20percre. Ilyen alapon sosem lehetne egy 18 év alattit egyedül hagyni 1 percre sem. Ha bármi van ott a telefon.
2016. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy ez a nyaraló gyakorlatilag a város határán fekszik, szóval ha bármi történne, akkor olyan 10 perc alatt ki tud érni valamelyik szülő.
2016. jún. 22. 11:24
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha megbízom benne és elég jó a kapcsolatunk, hogy szóljon, hogy bármi van, akkor igen.

Egyébként egy 18 éven felülit is küldenék.

2016. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!