Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem tudnak megélni...

A szüleim nem tudnak megélni a pénzből amit kapnak. Kötelességem nekem eltartani őket?

Figyelt kérdés
Ez nagyon hosszú, de próbalom röviden. Szüleim mindketten rokkantnyugdíjasok sajnos. Egy háztartásban éltek nagymamámmal aki nemrég meghalt ezért az ő pénze már kiesett a kasszából. Így nem elég a pénzük arra hogy a 3 szobás családi házat és magukat fenntartsák. Van egy bátyám is, de ők sem túl gazdagok, de a szüleimtől azért gazdagabbak. Én külföldön dolgozom, nem olyan régóta. Csak az én felelősségem őket eltartani? Azért dolgozzam hogy őket eltarsam? Szeretném a saját életemet is építeni. Valamennyit tudok küldeni havonta de az nekik nem elég. Mondtam adják el a házat és költözzenek panelba, de abba se mennek bele. Mit lehet ilyenkor tenni?
2016. júl. 3. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Ha bíróságra mennek ott kötelezhetnek szülőtartás fizetésére.
2016. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha perben kérik a szülőtartást, akkor a bíróság megvizsgálja, valóban jogosultak-e rá.
2016. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet nem fogalmaztam egyértelműen. Nem jogilag kérdezem, hisz ők úgysem mennének ilyennel bíróságra. Inkább erkölcsileg. Csak azért mert én külföldön dolgozom már mindennek az én nyakamba kell szakadnia? A testvéremnek is kéne ezzel foglalkozni vagy pénzt adni még ha nem is sokat.
2016. júl. 3. 13:39
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hogy ez ilyen magyar szokás, hogy a pénzről nem beszélünk, mintha valami piszkos dolog lenne... miért nem "ülsz" le a tesóddal beszélgetni, és a szüleiddel, teríted ki hogy te ennyit tudsz adni, kérdezd meg a bátyjádékat, hogy ők mennyivel tudják a szülőket támogatni és hogy ebből a két összegből ki tudnak-e jönni hosszabb távon? Ha nem, akkor sajnos a szüleidnek kell megérteni, hogy muszáj költözniük (vagy pl kiadniuk az egyik szobát).
2016. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

Igen.

Akár a fizetésed fele is elperelhető.

(Az államnak ez kényelmesebb, mint rendes nyugdíj/járadék biztosítása.)

[link]

2016. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
A testvéreddel egyezzetek meg, morálisan foglalkozni kell a témával mindkettőtöknek. Remélem tudtok megnyugtató megoldásra jutni.
2016. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek előzővel. A házat pedig mindenképp érdemes lenne eladni, és egy kisebb, jól szigetelt, olcsón fenntarthatót venni, jól megépített cserépkályhával, hőszigetelt nyílászárókkal. Te be tudnál egy kicsit szállni a rezsibe pl., ha még szükséges, tesód pedig, ha nincs pénze, segíthet természetben, fát vágni, kertet rendezni, ügyeket intézni, fuvarozni.
2016. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Amennyiben szeretnéd őket támogatni a jövőben, de ez mellett szeretnéd a te életed is élni, akkor azt kell mondanom, hogy bizony tetszik, nem tetszik, de le kell ülnöd velük beszélni. Ha mindezt határozottan teszed lehet eredménye.


Ha nem tudnak megélni, s csak ketten vannak, akkor a három szobás ház luxusnak számít. Nem kell panelba költöztetni elég csak egy szobás kisebb házra cseréltetni.

De emellett még számos lehetőség van a kiadások csökkentésére, vagy a bevétel növelésére. A bátyádnak is ugyanolyan felelőssége van ebben, mint neked, hanem is anyagilag, de valamilyen módon talán ő is segíthet nekik.

2016. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan úgy kéne csinálni ahogy az utolsó írta. Leülni közösen, és megbeszélni, hogy mindkét gyerek szívesen támogatja a szülőket X. összeggel. Itt nem csak neked hanem a bátyádnak is kéne áldozni egy kicsit. A szülőknek meg tudomásul kell venni, hogy amennyit kapnak abból boldoguljanak.
2016. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Adják el a házat és ha nem is panelt, de egy kisebbet vegyenek helyette, amiben van pl. korszerű fűtés és le van szigetelve stb. Valóban úgy lenne igazságos, ha a tesód is segítene, legalább egy kicsivel. Próbáltál beszélni vele erről?

Vagy ami még eszembe jut, köss velük eltartási szerződést(vagy ilyesmit, nem tudom pontosan mik a lehetőségek), így támogatod őket, cserébe a házat egyedül Te öröklöd majd.

2016. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!