Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudunk anyámmal jól...

Nem tudunk anyámmal jól kijönni. Egyszerűen kikészítjük egymást módszeresen. Más is van így?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, már nem lakunk együtt, csak néha hazajárok kb. egy hétre. Ilyenkor mindig összeveszünk, ami általában úgy kezdődik, hogy ő megsért engem valamivel, ha én pedig megvédem magam, akkor kapok, hogy szemtelen / pofátlan vagyok, szégyelljem magam, stb... Sosem jöttünk ki túl jól, szinte mindenben különbözünk, a személyiségünk, a nézeteink, az attitűdünk mindenhez, stb. Mindezek ellenére én szeretem őt, de akárhányszor hazajövök, mindig eldurvul a helyzet. Nem érzem azt, hogy elfogadna, hülyének kezel, állandóan elveszi az önbizalmam mindennel mindentől. Arra tudok gondolni, hogy biztos azért lehet ez, mert kiskoromban volt egy doktornő, aki szerint én autista voltam, egy másik szerint pedig hiperaktív, innentől pedig hiába is tagadta, éreztem, hogy hülyének néz, és sokszor meg is vert, abszolút nem tudott engem kezelni. Mikor gimiben ki voltam közösítve, azt se vette komolyan, de ha itthon balhé volt, rögtön a fejemhez vágta, hogy azért vagyok kiközösítve, mert az osztálytársaim is látják, hogy nem vagyok normális. Idáig végig tanultam, nem is rossz eredményekkel (van egy diplomám és egy okj-s végzettségem is), de ez mégsem változtat sokat a dolgokon. Hálás vagyok neki, hogy anyagilag azért támogat, és vissza is akarom neki majd adni, de azt is nehezen hiszi el nekem, hogy nem olyan könnyű manapság munkába állni (csak diákmunkám volt idáig), illetve bizonyos szinten nem is merek. Túlzottan elvette ő már az önbizalmam ahhoz, hogy elhiggyem, meg tudnék állni a saját lábamon egy munkahelyen...

2016. júl. 3. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán ha közösen megpróbálnátok felkeresni egy családpszichológust. Egyedül nevelt fel?
2016. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán sok az egy hét amit otthon töltesz,rövidítsd le 2-3 napra. Anyagilag támogat..esetleg ez a baja. Lehet, már magára költené ezt az összeget. Függsz Tőle anyagilag, és addig úgy érzi, joga van kritizálni, hiszen még "gyerek" vagy, ő tart el.

Persze, ezek csak ötletek. Nyugodt körülmények között érdemel lenne leülni megbeszélni a sérelmeket. (nem könnyű, tudom, de kívülállónak csak tippjei lehetnek.)

2016. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, de apum abszolút nem nevelt, ő nagyon lazára vette ezt az egész nevelést, dolgozott, de nem szólt bele a nevelésbe, anyum ezt is sérelmezi. Bár nagyon szorgalmazzák a munkahelyet már, de másfelől anyum még a fizikai munkához is hülyének tart. Ha próbálom megbeszélni vele a dolgokat, akkor azt mondja, én őt támadom és direkt provokálni akarom csak, és álljak le. :/
2016. júl. 3. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
szóval 25 évesen munkanélküli vagy...
2016. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Álláskereső, mivel idáig tanultam.
2016. júl. 3. 23:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is divat volt az összeveszősdni. Minden apróságon, ha anyámnak a kisujját meg kell mozdítani, már rögtön mekkora izé meg hozé vagyok, mert hogy így úgy amúgy. Az nem baj, hogy nekem esetleg órákkal tovább tart miatta megoldani a problémát...

Legjobb amit tehetsz, hogy nem keresed. Ha keres elbeszélgetsz vele egy pár percet, ha mész akkor is reggel mész, este jössz. Hidd el, néha már majdnem olyan lesz mintha egy normális anyád lenne :)

2016. júl. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi sem jöttünk ki soha. Mióta külön élek ha muszáj eldumálok vele kis dolgokról, néha van egy-két közös program. Minden erőmmel igyekszem elkerülni bármiféle surlódást, állandóan kedves lenni vele. Már előre kitalálom azokat a témákat mielőtt találkozok vele, amikbe majd nem tud belekötni ezek mellé meg kitalálok olyanokat, ami az önbizalmának jól esik. Így jól elvagyunk, bár kicsit képmutatónak érzem magam.
2016. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem, csak velem van így, de akkor nem. A leírásodból MINDEN stimmel rám is. Még az autizmus gyanú is...


Őszinte leszek. Én már lemondtam arról, hogy anyám valaha is megért engem. Már haza sem járok, csak apukámmal beszélek néha.


23/L

2016. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves és segítőkész válaszát! :) Utolsónak pedig külön köszönöm az őszinteségét! Borzasztó nehéz, amikor az a személy veszi el az önbizalmát az embernek leginkább, akinek a legjobban kellene bátorítania...
2016. júl. 6. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!