Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megmernétek csinálni?

Ti megmernétek csinálni?

Figyelt kérdés

A szüleim elég szigorúak,Pesttől 60 km-re lakok. Nem lég,hogy szigorúak, emellett ''fiú-allergiájuk'' van,értsétek: Nem engedik,hogy srácokkal találkozzak.

Ti megmernétek csinálni,ha csak anyutok van otthon, elkéredzkedni Pestre,mert,hogy a barátnőtökkel lesztek(Persze ő is tudna az alibiről), mindeközben egy sráccal lennétek, akiben persze 100%-ig megbízhattok, illetve anyutoknak még kamu képet is küldenétek,hogy: Szia,itt vagyok a barátnőmmel! Tudom,nem szép dolog hazudni,de nem akarom a fiatal éveim egy szobában ülve tölteni,csak mert itthon a szellőtől és féltenek. Egyébként 16 éves lány vagyok.



2016. júl. 8. 18:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
48%

"Ki adja neki vissza...Óhh de drámai. Mit azt a kemény 3 évet?" - felhívnám a figyelmed rá, erre a kérdésre választ adni te sem tudtál... e helyett személyeskedsz, hárítasz, mellébeszélsz... ezért lett fél oldal. (ha tudnál rá érdemi választ, az ugye 1-2 mondat lenne)

Szóval pár reflexió:

1, Azt ugye tudod, hogy az emberek nagyobbik része nem megy egyetemre, vagy ha megy is, azt munka mellett teszi. Velük mi lyegyen szerinted.

2, Azt nyilván tudod, hogy baromira nem ugyanaz a buli 18 év alatt és felett - utóbbi esetben ugyanis az illetőé a teljes felelősség is már, szó sincs "gondtalan fiatalságról"

3, Vegyél két 16 évest, az egyik szombaton kiadta a feszkót a buliban, eltöltött egy inspiratív éjszakáta pasijával... a másik szenvedve bámulta "erkölcsös" szülei savanyú ábrázatát - és hétfőn ugyanazt a dolgozatot kell megírni mindkettőnek, ugyanúgy kell teljesíteni... senki sem fogja figyelembe venni, hogy az egyiknél van a munkának-teljesítménynek másik oldala is, a másiknak meg csak a szenvedés.

Szóval _ ki is fogja tudni visszaadni, mivel és mikor? _

2016. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
20%

-azért nem tudtam választ adni rá, mert a kérdés is nevetséges. 15 éves, most mit kell hisztizni? mint mondtam nem az az életének a vége. Ha neked az volt akkor a te életed el lett bacva már bocs szal sajnállak :)

- nem megy egyetemre valaki ok van ilyen, én azért írtam amit mert ezt láttam, tapasztaltam. Amúgy meg ha tudtál volna olvasni nem azt írtam hogy csak 18 év felett bulizzon te nagyon értelmes. Egyetemre meg 18 után járnak :) akkor a köztes idő hol van? Nekem itt a részegen fetrengő 15-16 évesekkel van bajom, akikért kb a körmét lerághatja a szülő.

- a 3. pontra megint nem tudok éremben mit írni mert hatásvadász, sarkított és mártír. Ki a fene mondta neked hogy pl egy 16 évesnek nem szabad semmit, épp csak nem az lenne a legjobb ha az a 16 éves szarrá issza magát és átmegy rajta a fél bulihely. Visszacsatolás neked->van kompromisszum, és pár szabály.


Ez a baj veled, hogy csak a végletekben tudsz gondolkodni. Szerinted van az a szülő aki elcseszi a gyereke életét és egy sz.r alak, meg van az aki azt se bánja ha a gyereke a detoxban köt kis és 16 évesen terhes lesz. Azért írtam annyit amennyit mert ezt a téveszmét akarom a fejedből kiírtani, de látom nem lehet mert bele vagy szerelmesedve a drámai álltörténeteidbe.


Csak hogy lelombozzalak, mondok egy üdítő ellenpéldát ha esetleg van kedved elolvasni :)

a saját keresztanyum lánya: mindig is már kamaszként egy jó tanuló, rendes magatartású csaj volt, de amúgy egy kalsz népszerű leányzó, széles baráti körrel, eljárogatott, igen bulizott is, sztem talán 16, de 17, 18 évesen már tuti, és más városban is!! Na már hogy ez így all in teljesüljön gondolom nem az volt hogy "óóó édes gyerekem azt csinálsz amit akarsz, nem ám elbacom a kihagyhatatlan 16 éves korodat"...gondolom otton lemecsselték anyuval hogy mi hogy lesz :) mindenki nyer....ma a lány fővárosban él, tanul, soha nem akarta szembeköpni a saját anyját, marha jó a viszonyuk, de az anya is joggal lehet büszke a lányra, van is miért :)

Nah nekem kb ez az idilli, meg irigylésre méltó, nem a birka mindent ráhagyok a gyerekemre liberális örültek, de nem is a konzervatív zsarnok.

Ennél világosabban én már nem tudom tudtodra adni mit gondolok, és te miért is vagy beteg gondolkodású.

2016. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
48%

álltörténeteidbe ? :)))) (az állnak általában nincsenek történetei, ahogy a nagylábujjnak se)

A te legnagyobb problémádat meg intoleranciának hívják, ugye ott tünet, hogy "az enyémtől eltérő gondolkodás és értékrend = nem normális"

Ezen túlmenőleg meg megjegyezném, hogy a KÉRDÉS alapvetéséből kellene kiindulni, ugye - amely kérdés pont arra irányul, hogy a 16 éves Kérdező aki nem tudja másként kezelni a saját szülei bigottságát, hazudjon-e...

Szóval az itt tárgyalt helyzet az ez: "Nem lég,hogy szigorúak, emellett ''fiú-allergiájuk'' van,értsétek: Nem engedik,hogy srácokkal találkozzak....Egyébként 16 éves lány vagyok."

Na most én meg már szöktettem meg 17 éves lányt éjszakára nem egyszer anno, úgyhogy erről a szituról elég egyértelmű a véleményem...

Szóval akkor jöhet a válasz, hogy az _ilyen szituban élő embert_ hogy és miként tudja egyáltalán kárpótolni a szülő???

(ha egy szülővel le lehet meccselni, az már nem a bigott kategória)

2016. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
24%

az enyémtől eltérő gondolkodás és értékrend = nem normális"


sajnálom hogy nem érted a saját anyanyelvedet, talán lány szöktetés helyett tanulás kellett volna még :D :D ugyanis, ha úgy gondolom pl egy felnőttség kapujában lévő 17 18 éves már tud felelősségteljes döntést hozni, ellenben egy 15 16 évessel, aki még csak hiszi hogy tud, annak köze nincs az értékrendhez, csupán a józan paraszti észhez. Ismerem az általános emberi fejlődést, ennyi, nem kell hozzá doktori. Értékrend az amiben szentül hiszek és attól el nem térek. Pl ha az lenne az agymenésem h a házzaság előtti szex az bűn az értékrend lenne, ha ezt akarnám a gyerekembe súlykolni akkor valóban rá akarnám erőltetni az értékrendemet. Minden más csak szimpla szülői terelés, ami a világ legtermészetesebb dolga, mindenki csinálja, aki nem szarja telibe a saját gyerekét.

Intolerancia...Istenem már megint ez a szentimentálisan nevetséges , közhely. Mert ha egy 16 éves nem tud impulzív éjszkát (LOL :D) megélni aktuális élete szerelmével akkor mondjuk összedől a világ valóban....ja és mielőtt nekem esel egy szóval nem mondtam h pl a 16 évesemnek ne lehetne barátja :) erre varj gombot...olyan mulatságos ahogy csak a betanult hablatyodat hányod ide nekem, belém kötnél, de nem tudod hova tenni azt hogy valaki nem csak vaskalapos lehet vagy nem csak full liberális birka aki előbb nézné végig ahogy a 16 évese szétrogozza magát, ne hogy megsérüljön a 16 éves lelkecskéje :)


Kicsit off de nem a kérdezőnem írok, ahhoz több részletet kéne tudnom, hogy érdemben válaszoljak. Tudod vannak olyanok is akik egy vita során kiváncsiak a másik félre is, nem csak a kamaszfelbujtó, szülőgyűlölő magatartás megy nekik

2016. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
46%

(ha egy szülővel le lehet meccselni, az már nem a bigott kategória)



:D :D egyre nevetségesebb vagy. Tehát ha egy anya és lánya kompromisszumra tud jutni együtt tudnak élni és szépen megbeszélni mindent az bigott :D :D ajj de savanyú itt a szőlő valakinek, csúnya dolog az irigység....a lemeccselni szó, szlengnek lett szánva, értsd úgy megbeszélni, és elfogadni egymás álláspontját, közös nevezőre jutni...ajj de nem megy ez a magyar :))


gondolom neked csak az nem bigott ha a 16 éves bebssza maga mögött az ajtót és azt tesz amit akar, anyuka meg némán tűri- Ejj de beteg vagy :) vagy csak megkeseredett

2016. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
55%
oké a nem szócskát benéztem, bocsesz :)
2016. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, semmi gond, akkor már csak nem annak kellene a tanulást ajánlgatni lányszöktetés helyett, aki le tudja írni helyesen az "áltörténet" (álarc, álindok, álságos stb) szavakat...:))

Aztán meg eljutni oda, hogy mi, akik itt válaszoltunk, a kérdésben leírt történetre mondtuk azt, amit. Meg azt lenne érdemes észrevenni, hogy te "liberálisozol" már-már szitokszóként, én meg - úgy rémlik - nem konzervatívoztam.

És hát valóban, irigylem azokat, akiknek normális szülőket dobott a sors, nem "majd, ha nagy leszel, majd akkor hálás leszel érte" típusúakat.

2016. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
25%

Akkor engem is irigyelhetsz mert nekem is rendes otthon jutott. Igaz nem volt mindenre igen a válasz, de képzeld normális ember lettem :) köszi.

Az elírás, meg azért van mert gyorsan írtam meg dühösen, ami nem csoda ennyi agymenést olvasva tőled. A helyesírásommal nincs probléma, nyugi, de nem hinném hogy ezt neked kéne bizonygatnom :)

Látom mást nem tudsz csak a sallangokat nyomatni, tehát hagylak is ez ügyben. De hogy teljesüljön az akaratod, válaszolok végre a nevetséges kérdésedre.

Hogy ki fogja érte kárpótolni.

A nem létező sérelmekért senki nem tud kárpótolni, ez a válaszom. Mert ha szerinted egy 16 évesben mély és soha nem térülő sebeket hagy az hogy nem engedik el egy adott buliba, akkor neked komoly értékelési bajaid vannak és javaslom nézz szét a világban:

-rengeteg kamasz él mély szegénységben, és nézik végig, ahogy elkényeztetett (és annál követelőzőbb) társai feleslegesebbnél feleslegesebb szarokat kapnak, hisztire csak úgy.

-sok kamaszt bántanak otthon, elmebeteg alkesz lecsúszott abnormális hülyék. (érdekes hogy ezektől nem fordul ki a gyomrod ez nincs a listádon, csak aki nem megy le kutyába a saját gyerekének)

- vannak akiket megaláznak társaik mert túl kövér túl súlyos, bántják, önértékelési zavarba hajtják őket, később komplexusaik lesznek, hidd el ez nem múlik.

- van akiket saját fiatalkori szerelmük aláz szénné, töri őket össze.

- van aki nem jut be az áhított egyetemi szakra sosem és évekkel később is jön a mi lett volna ha....


Na kérlek szépen ez mind olyan dolog amiért soha senki nem fogja őt (őket) kárpótolni, de nyilván ezt nem értheti az aki abban látja élete problémáját hogy egyszer nemet mondtak neki 16 évesen egy bulira. Hát tudod mit, sok kamasz meg felnőtt rohadt boldog lenne ha ez lett volna élete legnagyobb baja. Mert kapálózhatsz ahogy akarsz ez nem fog neki életre szóló veszteséget okozni, amiket pl-nek soroltam meg bőven.

Ennyi, úgy nagyvonalakban is más fogalmaink vannak a veszteségről.

És nem vagyok konzervatív, mivel veled ellentétben én hajlandó vagyok (leszek) engedni :) én megértek egy kamaszt és felnőttet egyaránt. Aki itt akármelyik irányba is korlátolt az biza te vagy.

2016. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező: hogy a te kérdésedre is válaszoljak, ha még itt vagy és olvasod:

Igaz ez nem lesz olyan ultra menő és lázadó, mint a 66%-os maga mögött ajtót bevágóé, de talán értékelhető ez is.

Ha tényleg olyan 100%-ban megbízható, és remek ez a srác akkor talán nem kéne bujkálni vele. Fiúfóbiájuk van, mert még nem is ismerik. Én a helyedben tuti felvetném, hogy ismerjék meg, akár futólag akár pár órára találkoznának. Ha látják hogy rendes srác, tök máshogy állnak majd a dologhoz. Utána is találkozhatnátok úgy hogy tudjanak róla, de gondolok itt olyanra mint elmentek moziba sétálni vagy tudom is én, majd a srác hazakisér. Én ha szülő lennék és látnám h a 16 évesem ilyen őszintén és kulturáltan kezeli a fiuügyeit akkor lenne bizalmam felé. Ugymond bizonyitana ezzel. De ha hazudna becsapna meg elszökne a fenébe, akkor az a bizalom sztem végleg oda veszne. De ez csak az én véleményem, mondom nem olyan menő mint a szökj el és köpd szembe a szüleidet.

2016. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem hogy a kérdező szülei hajlandóak lennének találkozni a fiúval.
2016. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!