Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy ha valakivel...

Az normális, hogy ha valakivel születésétől kezdve érzelmileg rosszul bánt az anyukája, és elhanyagolta, akkor az illető még sok év után sem érez semmit iránta? Továbbá nem is találja szimpatikusnak, nem is találta sosem.

Figyelt kérdés
Én vagyok a "valaki". Újra és újra előjön ez a kérdés bennem, csak őrlődök a dolgon. Bűntudat gyötör, mintha szeretnem kéne, kellett volna, de csak elfordultam tőle kiskorom óta. Ennyi idő után, és ezek után nem érzem azt, hogy menne. Erőteljesen ellenkezik a lelkiismeretem.

2016. júl. 9. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis.
2016. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek így kellene. Jobb, mintha te sérülnél egy életre és/vagy a párkapcsolataid bánnák.
2016. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ez teljesen normális. Ne neked legyen bűntudatod, mert ez kihat az életedre. Természetesen nem kell megszakítani vele a kapcsolatot, de nem is kell körülrajongani, csakmert a szülőanyád. Most nagyon gonosz leszek, de kimondom: gyereket szülni bárki tud, de nevelni már csak ennek a töredéke.
2016. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sérültem így is. :( Iszom a levét rendesen, 20 évem kuka. Minuszból indulok.


Csak annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, nem tudok kiigazodni az érzéseimen. Sajnálom őt is, megértem, hogy ilyen tudott lenni, ennyi tellett tőle. Nem hiszem, hogy direkt csinálta, csak ő is sérült lehet, nagyon inkompetens a gyerekneveléshez.


Amellett, hogy elhanyagolt és bántó volt, teljesen más világban él mint én, nem nézte az én érdekeimet, emiatt nem is tudtam hozzá "alkalmazkodni". Hát ő sem akart hozzám. Ő sem tisztelt engem. Nem foglalkozott velem senki, rámhagyott mindent. De közben úgy tett, mintha minden rendben lenne. Bár én sem álltam elé egyenesen az érzéseimmel, bár én nem is értettem ezeket a dolgokat annyira mint eddig.


Abban sem vagyok biztos, hogy leváltam-e már róla. Lehet ez majd csak akkor fog kiderülni, ha elköltöztem.


Jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy segítem majd ha rászorul, amennyiben ő sem hagy cserben engem. De ez szimpla segítségnyújtás, semmi többről nincs szó köztünk részemről. Nem tudok vele szót érteni, nehezen jövünk ki. Úgy érzem ez a helyes.


A jövőben, és ha esetleg mindketten megváltozunk, mi alapján helyes, ha én már nem akarok közeledni felé ezek után? Erre keresem a választ igazából, mert azt az érzést kelti bennem ez a hozzáállás részemről, mintha csak indokot keresnék. De szerintem nem így van. Jogos ha így megromlik egy kapcsolat, akkor végleg vége?

2016. júl. 9. 19:39
 5/10 A kérdező kommentje:

Ő teljesen más értékrend szerint kezeli ezeket a dolgokat szerintem. Eltartott, megcsinált helyettem mindent, segített, csak neki ez volt a "szeretetnyelve". Én pedig nem tudtam viszonozni ezt, képtelen voltam, vagyok.


Nagyon befordultam, "elkerülő manőver volt", csak ugyebár rámhagytak mindent, és álomvilágban éltem, zárkózottan. Érzelmi analfabéta voltam kb., csekély önismerettel, szocializációval.

2016. júl. 9. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek szuletesuk utan elkezdik megtanulni hogy milyenek is ok, milyen a vilag. A gyerekek elso sorban a szulok visszajelzesebol "kovetkeztetnek" arra hogy milyenek ok.

Tehat akinek a szulei sajat magukkal voltak elfoglalva, elhanyagoltak a gyerekuket, azt az uzenetet kuldik a gyereknek hogy "olyan vagy aki nem erdemel figyelmet, szeretet, nem szamitasz, nem vagy jo semmire".


Ha nem akarsz kozeledni hozza kesobb annak tobb oka is lehet:

- Szegyenyled hogy igy bantak veled gyerek korodban, nem akarsz annak a kozeleben lenni aki ezt elkovette

- Buntudatod van hogy nem szereted ot, o elvileg "mindent megtett erted"

- Felsz tole hogy ujra fajdalmat okozhat

2016. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Úgy érzem akkor az az indok, hogy nem akarok a közelében lenni a múlt miatt, továbbá nem akarok a "hatása alá kerülni".


Egyébként fater kiskoromban lelépett, nem keresett.

2016. júl. 9. 21:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Pontosabban, ennyi idő után, ezek után nem hiszem, hogy el kéne kezdeni érzelmileg, emberileg közeledni egymás felé. Mert az eddig nem történt meg, csak távolodtunk. Ő már olyan nekem, mintha egy idegen lenne, akivel segítjük egymást. Csak nehéz tudatosítanom ezt, és az ő "jelenléte" sem könnyíti meg a dolgom. Beszéltem már vele ezekről, szerintem/remélem vette a lapot.


Ha pedig megváltozunk, telik az idő, a távolodás csak fokozódni fog. Sajnos ez így alakult, ez a következménye.


Bár az érzéseim elég furák, egyszerre tiltakozóak és bűntudatkeltőek.

2016. júl. 10. 11:15
 9/10 anonim válasza:
Erre csak azt tudom mondani, kezdj önálló életet és ne tekintgess folyton a múltba. Ez a legjobb, amit tehetsz.
2016. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Normális. A jó viszonyért mindkét félnek tennie kell az első pillanattól fogva. Fontos, hogy ne érezd magadat hibásnak, bűnösnek. Nem vagy köteles szeretni az anyádat csak azért, mert megszült. A szülőség nem csak annyiból áll, hogy enni adunk a gyereknek és öltöztetjük, iskolázzuk. Ennyi idő után már késő változtatni; a legjobb, amit tehetsz, az, hogy nem követed el ugyanezt a hibát a leendő saját gyermekeddel (már ha akarsz gyereket, persze, mert az sem kötelező).
2016. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!