Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja, hogy elköltözzek...

Miért akarja, hogy elköltözzek itthonról?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,2 éve dolgozom,édesanyámmal élek,21 vagyok. Apám nem tartja velem akapcsolatot,mert a válásukkor megvádolt,hogy énn biztos tudtam végiig mindenről,hogy megcsalták,stb.

Tehát édesanyámmal élek,akinek van egy igen degenerált élettársa. Öcsém is velünk él,ővele sem törődnek abszolút..én nagyon ragaszkodok édesanyámhoz,de őt ez nem érdekli,sőt néha ki is használja,tudja mivel tud zsarolni,gyakran megteszi,persze érzelmileg. A testvéremhez is nagyon ragaszkodnék,de ő is,mintha nem is lennék..pedig mindig meghallgatom,igyekszem megvenni neki ,amit szeretne. Anya már egy ideje célozgat,hogy jó lenne,ha cuccolnék itthonról..nagyon rosszul esik,mert egyrészt nem akarom itthagyni a testvérem,mivel anyámnak senki nem létezik a kanján kívül,de az apjának is csak akkor kell,ha anyámat zsarolni akarja..másrészt annyira szeretem mindkettejüket,hogy nagyon megviselne,ha el kellene költöznöm,tudom nen keresnének még ennyit sem. Miért akarja egy anya,akit ennyire szeretnek elküldeni a gyerekét itthonról..? Főzök,mosok,takarítok,hazaadok. A páromnnak is elege van belőlük és abból,hogy csak akkor keresnek,ha érdek van mögötte..a kapcsolatom nem olyan stabil már,hogy vele elköltözzek,2éve vagyunk együtt,21 leszek, ő 26,de nem olyan erős a kapcsolatunk már,szerintem pont ezért..felőrölte a sok ezen való vita. Nem tudom mit tegyek,ha elköltöznénk az elején biztos összetörnék,hogy már ők sincsenek,nem keresnek engem,belefáradtam,hogy mindig csak nekem számítanak,de arra is gondoltam mivan,ha ez pont közellebb hozna minket újra egymáshoz?


2016. júl. 16. 16:33
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért,telefonról írok.
2016. júl. 16. 16:34
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
21 Èvesen már illene elköltöznöd othonról.
2016. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%

Egyrészt elég furcsa stílusban írsz anyádtól meg a párjáról!


Másrészt ha kicsit is értelemesbb lennél, akkor elköltöznél, föleg, hogy ott senkinek nem hiányzol, hanem csak útban vagy, a párod meg nem csoda, ha nem akar veled maradni, ha nem vagy hajlandó vele foglalkozni, ahelyett, hogy mártírkodsz.

2016. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk azért, mert már felnőtt vagy és ő is szeretné élni az életét? Olyanhoz meg nem kellene ragaszkodni, akit nem érdekel. ...
2016. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
És miért illene ? Nehogy már te döntsd el. Sok országban együtt lakik a család a nagyszülőkkel és nem is kell érte Ázsiáig menni. Itt meg undorító módon divat a szülőt otthonba vágni, a gyereket meg 18 évesen az utcára. Tisztelet a kivételnek. Mi nemsokára össze költözünk nagyszülőkkel. Biztos degenerált család vagyunk, mert összetartunk.
2016. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Lehet hogy azért akarja, hogy elköltözz, mert neked is lesz a legjobb. Előbbre tudsz jutni, nyugodtabb leszel, nem veszekedtek ennyit a pároddal.

A tesód is meg tud látogatni, akár néha nálad is aludhat.

Sok választásod amúgy sincs.

2016. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
11%

5!


Egy normális gondolkodású felnőtt embernek igénye van az önálló életre és nem akar örökké a szüleivel élni.

Te miért költözöl össze a nagyszulokkel?

2016. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szerintem meg undorító,az a normáliis,ha már megszülte az illető a gyerekét,hogy utána nem elhajtja..nálam lesz helye a sajátomnak amíg velem akar lenni,milyen illő lenne...nevetséges..

Nyilván nem mondom,hogy 30éves koromig viseljen el,de nem értem,a környezetemben senkit nem hajtanak,hogy menjen már,örülnek,hogy nem szabadulna a gyerek..mellesleg nem illendőség kérdése egyáltalán...szerintem kapcsolattól függ......

2016. júl. 16. 17:09
 9/24 A kérdező kommentje:
Elhiszem,hogy akkor az volt normális,hogy 16-17 évesen kipottyantják a gyereket,lazán meg tudtak élni egy fizuból,csak azt nem érti,hogy ma már ez nem ennyi...
2016. júl. 16. 17:11
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Pároddal lazul kapcsolatod. Ne is csodálkozz, hiszen választottál közte és anyád közt. Nem őt.

Ha teheted, akár egyedül is költözz el, a mártírság ideje lejárt.

Te ragaszkodsz anyádhoz, testvéredhez, akiknek szerinted nincs szükségük rád. Te ezt szeretetnek mondod, ők rájuk telepedésnek.

Költözz, amint csak teheted!

Ha nem keresnek, túl kell rajt' lépni, de legalább nem érzed koloncnak magad.

Még az sem kizárt, hogy a miattuk romló kapcsolatod helyrejön.

.

",ha ez pont közellebb hozna minket újra egymáshoz?"

Költözés után erre vigyázz!

A közelebb hozás nehogy visszaköltözéshez vezessen, amikor rájöttek, hogy hiányzik az otthoni MUNKÁD (nem te...) és igyekeznének hazacsalogatni!

2016. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!