Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal, aki...

Mit csináljak anyámmal, aki abban leli örömét, hogy folyton a betegségekről, halálról, kórházról, mentőről beszél, vagy más negatív dolgokról, de semmi másról?

Figyelt kérdés
Anyám rohadt negatív, energiavámpír. Hálistennek nem kell vele élnem már, valószínűleg az összes létező halálos betegséget belémbeszélte volna már. Kijárni sem szeretek hozzá, mert megöl, hogy nem lehet vele semmi pozitiv dologról beszélni, mert mindig odakanyarítja a témát, hogy neki mennyi betegsége van. Még a kisboltba az eladónak, meg a bankba az ügyintézőnek is képes elkezdeni panaszkodni, hogy neki mennyi baja van. Gyomorgörcsöm van, ha ki kell mennem anyámhoz, vagy egyáltalán beszélnem vele, mert megállás nélkül csak károg, vagy ha nem a betegség a téma, akkor mások szét szapulása a masodik kedvenc tevékenysége. Nagyon nehéz elviselni. Nem tudom hogy kezeljem ezt. 56 Éves, én 26 vagyok. Legszivesebben kizárnám az ilyen embert az életemből 100%-osan, de nem tehetem mégse, mert az anyám. Meg amúgy is tökre fáj, hogy ilyen... :( Lelkileg is nehezen viselem, hogy nem tudok vele semmit se megbeszélni, mert mindenből csak a rosszat hozza ki. Véletlenül se mondana semmi vidámat soha. Mit csináljak?
2016. júl. 21. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Anyukád gondolom, egyedül él, nincsen társasága, úgy érzi, hogy senki sem törődik vele. Így szeretne egy kis figyelmet magának. És gondolom, szinte semmi nem történik vele, ami említésre méltó lenne. Ezért nem is tud másról beszélni.

Én megpróbálnék neki programokat szervezni. Ami élmény. Attól függően, hogy mit szeret, akár egy közös színház, akár egy cukrászda, akár egy múzeum, koncert, hangverseny, bármi lehet. Jó lenne, ha lenne társasága is. Járhatnak valami közösségbe, klubba is, ahol hasonló korúakkal tud beszélgetni.

Az egyébként tök érthető, hogy ezt nem bírod elviselni, tényleg nagyon fárasztó és idegesítő lehet. De ha szeretnél anyukádon segíteni, akkor megér egy próbát valamit tenni és nem csak menekülni előle.

2016. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem él egyedül, van neki férje. Mondjuk nevelőapám sokat dolgozik, meg vasárnaponként horgászni jár. Szerintem azért, hogy minél kevesebbet kelljen anyámmal legyen. Ő abszolút nem ilyen beállítottság.

Nem lehet anyámat kirángatni otthonrol. Neki fáj a lába, ha gyalogolni kell, ő melegbe nem megy fodrászhoz, mert őt onnan viszi el a mentő. (Mondtam neki hogy menjünk el együtt fodrászhoz, nagyon jó fej, ügyes és cserfes fodrászom van, tök jó társaság és még a haja is jó lenne) Meg mondtam, hogy menjünk el egy hétvégére a balcsira vagy valahova 4-en (anyu, nevelőfater, párom, én). ő nem, ő nem szereti, neki fáj mindene, meg ki fogja akkor a kutyákat meg a nyulakat megetetni. Szoval mindenre van kifogása...

2016. júl. 21. 10:13
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Meg kell találnia azt a tevékenységet, ami örömet és szépséget hoz az életébe. Ebben tudsz te segíteni, mi nem (egyedül él, dolgozik, mit szeret, min nevetett utoljára szívből )
2016. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

2: Nyilván nehéz neki kimozdulni, ha már ennyire befásult. De erőltetni kell. Csak egyszer kapjon rá az ízére és akkor elindul a változás :)

Hát akkor végül is olyan, mintha egyedül élne, hiába van párja. Talán ez is az oka, a rossz kapcsolat, hogy ilyen. Sokszor jobb egyedül, mint egy ilyen elhidegült kapcsolatban.

Fogjatok össze többen. Ne csak te próbálj neki segíteni. Ha mindenki próbálkozik, akkor előbb-utóbb biztosan lesz eredménye.

2016. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56 évesen tényleg korai hogy igy viselkedjen..! de mióta ilyen? vagy mindig ilyen volt?
2016. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom 65 éves, vele nemrég történt meg ugyanez, amikor elkezdett nem dolgozni már otthonról se. Nem megy ki otthonról, mindenről valami negatívat mond (még a kisbabánkról is), nem lehet vele beszélgetni. Átkozódik, állat módjára vezet, utál maga körül mindenkit. Elborzasztó a változás, ami zajlik benne, ijesztő. Nem tudunk tenni ellene.


Ha átjön, nem akar kimenni, otthon van egész nap, sajnos apósom is, akivel ki nem állják egymást. Gondolom, ebben az országban mindenki negatív valamennyire, aztán mivel nekik már nincs semmi az életükben (vagyis úgy érzik), ezért már belekeseredtek még jobban.


Egyelőre mi is várakozó állásponton vagyunk, hogy mi lesz még ebből, valószínűleg nem felfelé vezet az út.

2016. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából mindig is idegbeteg volt valamennyire. Es alapbol negativ gondolkodasu, az evek elorehaladtaval csak nehezebb lett vele. Nem volt anyakent sem a legjobb. Legtobbet velem se nagyon torodott es gyerekkent is.ugy ereztem en vagyok a szar, mindig rajtam csattant az aktualis nyomora.... meg is lett az eredmenye... szorongo, panikbeteg felnott lettem en is. De azt is tudom, hogy az o anyja, tehat a mamam is csunyan vjselkedett vele is gyerekkoraban, meg egeszen amig elt.... a nagymamam pszichiatriai kezelt volt es sokat bantotta anyamat. Valoszinuleg ez megy tovabb gereneraciorol generaciora. De en tudom magamrol, hogy sokszor nem helyes amilyen vagyok, de probalok valtozni es javitani anyammal valo kapcsolatomon, de sokszor nehezemre esik..... nem biztos, hogy en kellene legyek mas ember megmentoje, max segiteni tudok, de ha nem partner benne?
2016. júl. 21. 10:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez már valamilyen mentális probléma nála is.
2016. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hűha--háát ilyen háttérrel nem tehetsz túl sokat..
2016. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anyám is ilyen.

Nem tehetsz semmit.

Ők egyszerűen ezt élvezik. Ha nincs baja, akkor csinál. Olyan betegség nem létezik, ami neki ne lett volna, a heresérvet is beleértve. Két naponta megy orvoshoz, kezelésre, pszichológushoz, stb.


Hiába írják többen, hogy keressen hobbit, stb.

Neki is ez a hobbija, ezzel foglalja el magát, ezt élvezi. Egy wellnesshétvégét lemondana egy belgyógyászati vizsgálatért...

A kérdező anyukája is ilyen. Nem érdemes "megmenteni", ha nincs rá szüksége és nem akarja. Kerülni kell, ez az egy megoldás van.

2016. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!