Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy családban az apa...

Ha egy családban az apa cigizik, akkor a gyerekek is könnyebben kezdenek el cigizni?

Figyelt kérdés

Az apa tizenéves korától cigarettázik,az anya viszont nem.A családban van egy 19 éves fiú és egy 17 éves lány.A fiú is már évek óta cigizik,a lány pedig elektronikus cigarettát szív.Az anya próbálta őket leszoktatni,de egyiket se tudta.

Ez mennyire az apa hibája?Vagy inkább baráti társaság volt rájuk nagyobb hatással?



2016. júl. 25. 11:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Nyilvánvaló nem? Ha ezt látják otthon.
2016. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Apám-anyám-nagyszüleim, mindenki füstölt állandóan mint egy gyárkémény nálunk. Én meg még csak ki se próbáltam soha. Öcsém se cigizik. A két bátyám igen, de ők még voltak sorkatonák, és állítják, ott szoktak rá muszájból... o.O

Szóval ez annyi mindenen múlhat!!!

2016. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem az a kérdés, hogy cigizni fog-e biztosan, hanem, hogy könnyebben kezd-e el cigizni. És nyilvánvaló, hiszen kiskorától fogva ezt a példát látja olyantól, akit elméletileg szeret, akire felnéz.
2016. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
64%
Igazából elveheti a barátaitól is a szokást, (ha olyan) viszont nagyobb eséllyel teszi azt, amit otthon lát, apa cigizik, így hát biztos gondolják ".. 🙈
2016. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hát a fiú nagy valószínűséggel még iskolában menőzésből szokott rá.Viszont a lánynak nincs túl sok dohányos barátja.Akkor valamennyire mégiscsak az apa példáját követik...
2016. júl. 25. 12:05
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, inkább fordítottja igaz, legalább is nálunk. Szüleink az egész gyerekkorunkat végigcigizték , azóta is rühelljük a cigit az öcsémmel, soha ki sem próbáltuk, pedig már jócskán 30 fölött vagyunk. Mindketten undorodunk tőle. Teljes meggyőződéssel mondom, hogy az életbe nem fogok cigit venni a kezembe, és biztosra állítom, hogy az öcsém se Szóval hiába volt előttünk a szülői példa.
2016. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A "gyerekek" az unokatestvéreim.És feltűnt az,hogy az egész családban (elég nagy pedig a család) csak nagybátyám cigizik és utánna a gyerekek is elkezdtek.De belegondolva lehet az is az ok,hogy ők születésük óta egy nagyvárosban élnek.Míg a család többi tagja kertvárosokban,kisvárosokban és falukban élnek.
2016. júl. 25. 12:13
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem feltetlen. Nalunk anyukam dohanyzik, de en emlekszem hogy kiskoromban is utaltam a szagat es eszembe se jutott volna / jutna most

, hogy ragyujtsak es dohanyos legyek.

2016. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem. Az én szüleim, nagyszüleim is dohányoznak/dohányoztak, de se én, sem az öcsém nem szoktunk rá.
2016. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Anyukám,bátyám nem cigizik,apukám 26 évvel ezelőtt tette le a cigit,mikor én megszülettem!

Én kb balesetem után (1,5-2 éve) szoktam rá a cigire,nem vagyok láncdohányos!

Hetente 1 doboz vagy havonta 2 dobozzal szivok,és nem hinném h azért van mert apum cigizett!


Semmi összegfüggést se látok a kettőben

2016. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!