Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobban szeretik a testvéremet?

Jobban szeretik a testvéremet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Jövőre már megyek dolgozni, mellette levelezőn tanulok egyetemen. Mai nap bejelentettem a szüleimnek, hogy szeretnék majd itt a városban beköltözni egy albérletbe ha lesz elég keresetem. Jó lenne önállósodni, illetve kicsit a magam lábára állni.

Én ilyet még nem tapasztaltam, kikeltek magukból hogy mit képzelek magamról, megvettek nekem mindent, mindent megadtak ami kell és majd öregségükre majd így itt hagyom őket? És a legfájóbb most jön: apukám a fejemhez vágta "hogy miattam fognak megdögleni " és ha rajtam múlik még kenyeret sem kapnak, a nővéremtől pedig több segítseget fognak kapni. ( ő nem lakik velünk, neha eljön, de hogy mondhatott ilyet mikor ő màr meglopta a szuleimet nem egyszer, és csak kihasználta őket)

Én rosszat nem okoztam nekik soha, jól tanultam/tanulok, nem jártam bulizni, rendes, tisztesseges barátaim vannak. Nyilván haza jöttem volna ha bármelyikükkel gond lett volna. De hogy mondhattak ilyet... Rajtuk múlna örökre ebben a házban ragadnék ahol a megvett dolgok többet jelentenek számukra mint a szeretet.... Nem tudom mit tegyek. Megbeszélni nem tudom velük mert idegességükben elmentek itthonról , és nagyon sok idő kell napok mire lenyugszanak.. Ennyire gond lenne ha saját utamat akarnám járni? Hát hogy kezdjek el élni? Borzasztóan rosszul vagyok :(


2016. aug. 8. 13:18
 1/4 anonim válasza:

Valószínű, hogy csak azért akadtak ki, mert tényleg, ugye felneveltek meg minden, és egyszercsak le akarsz lépni. Talán rosszul érintette őket. Még nem barátkoztak meg a tudattal, hogy egy napon a "kicsi" lányuk elhagyja a fészket, de ez amúgy sem azt jelenti, hogy többet nem látnak. Nővéred mennyi idősen költözött el? Hogy reagáltak arra a szüleid?

A "miattam fognak megdögleni" dolgot szerintem csak azért mondta, hogy otthon tartson, eszedbe ne jusson elmenni, de miért "döglenének" bele? Én a helyedben elmennék, mert ha így folytatják sosem fogsz leszakadni róluk. Anyummal mikor veszekedünk, néha a fejemhez vágja, hogy költözzek el, s fogad bébiszittert a 7 éves tesómhoz. El is mennék, bizonyos okokból, de nehéz lenne fenntartani magamat, és tudom, hogy csak úgy mondja, mert ha egy nap azt látná cuccolok össze, könyörögne, hogy maradjak. :)

19/L

2016. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nővérem 17 volt és neki minden meg volt engedve.. El is züllött, annyi rosszat tett velünk és velem is, hogy nem értem hogy mondhatják azt hogy majd ő lesz az aki nekik ott lesz ha baj van.

Igen én is olyan helyzetben vagyok mint te :/ Hogy még nem tudom magamat fenntartani de ez egy év múlva változni fog remélhetőleg. Akkor pedig mi akadálya? Komolyan nem értem hogy tud egy szülő ilyen szinten zsarolni lelkileg a saját gyerekét...

De ha elmennék, akkor haza többet nem jöhetnék de én nem akarok velük haragban lenni...

2016. aug. 8. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy különben milyen emberek és hogyan viszonyulnak az élethez, lehet, hogy megkeseredettek, és mivel az egyik lányuk már lelépett, ráadásul meg is lopta őket, lehet, hogy attól félnek, hogy téged is elvesztenek. De ez akkor sem mentség az ilyen szülői viselkedésre. Hiszen, ha tetszik, ha nem, a gyerek egyszer felnő és kirepül, idővel lesz saját családja. Akárhogy is, de fel kellene ezt fogniuk.

Nem hiszem el, hogy felnőtt emberek akkor szembesülnek azzal, hogy a gyerekük felnőtt és önálló életet akar, amikor ezt a gyerek bejelenti. Mit gondolnak, hogy örökre gyerek marad? Nekem 1 éves a fiam, és tudom, hogy egyszer eljön az idő, amikor kirepül, lehet, hogy rossz lesz szembesülni vele (hogy rohan az idő), de nem fog meglepetésként érni, mint a szüleidet.


Különben akárhogy is lesz, te éld az életed. Nem tartozol nekik többel, mint egy gyerek a szülei felé. Azaz, nem vagy köteles elcseszni az életed és lemondani mindenről csak azért, mert nekik nem tetszik és magukhoz akarnak kötni. Ehhez nincs joguk.

2016. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért szeretnék jobban? Ezt te sem gondolod komolyan. Egyszerűen csak szemetek és fájdalmat akartak okozni, így meggyőzni, hogy maradj. Érzelmi zsarolásnak hívják az ilyet.
2016. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!