Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hiába próbálkozom, mégis...

Hiába próbálkozom, mégis mindig a nevetség tárgyává tesznek! Miért?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Az egyetemen a vizsgák miatt és az azt követő helytelen táplálkozás miatt felszedtem 3-4kgot, tehát 66 kg-ra ugrott a mérleg nyelve a 167 cm magasságomhoz képest. 60 kg a célom! Ha híztam is, akkor husisabb lettem: csipőmön látszodott +a hasamon, combomon, tehát a problémás területeken mint minden nőnek... Hízós fajta vagyok, tini korom óta ügyelnem kellett az érkezésre, h miből mennyit ehetek. Néha elengedem magam, de a legtöbb esetben igyekszem odafigyelni a kaják összetételére és a bevitel mennyiségére.

Szóval, lassan 1 hónapja megint vissza álltam a diétás ételekhez. 1 hónapja nem ettem semmi tésztafélét, csokit, semmi felesleges szénhidrátot. A párom is megjegyezte, h szépen látszódik, h centikben biztosan fogytam. Mivel olyan emberből vagyok aki "egészségtelen" dolgokon nőtt fel, nehéz megállnom, h pl ne egyek egy tányér túrós csuszát, vagy valami tésztás finomságot.

Ma ebéd után beszélgettünk kint a teraszon anyummal és a tesómmal. Szóba jöttek a kaják és megjegyeztem, h mit meg nem adnék egy kis lasagne-ért. Erre anyukam egyből, h: "Neked nem kell enned olyanokat, így is h meghíztál!"... Tesóm meg helyeselt. Aztán szépen, de sértődve mondtam neki, h egy hétig sem tudnának ők úgy étkezni ahogy nekem kell, de kritizálni meg oktatni ilyen emberek tudnak. Jöttek a lelkizős szövegek, h mit veszem úgy a szívemre, vicceltek stb. Hát számomra ez nem volt vicces mert baromira nehéz úgy lenni egy olyan háztartásban ahol napról napra finomak vannak főzve, de mégis megállom, h nem eszek... Anyumnak sincs top modell alkatja, ő 1 hónappal ezelőtt kezdte, h velem fog diétázni h nekem könnyebb legyen. Na aznap már hozta be a túrós tésztát magának...

Miért kritizálódnak velem, miközben igyekszem?? :(


2016. aug. 14. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Mit kínzod magad?Én bizony azt mondom az jó evés fontosabb mint a jó alak
2016. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kínzom magam, mert nem éhezek sosem, csak egy diétás étrend más mint mikor "normal" kajákat ehetsz. És én sem érzem jól magam ha feljön az a pár kiló, magamtól kezdek el ügyelni a kajára, csak épp rosszul esik, h másban ennyi kitartás sincs, de én mint egy bűnös lélek úgy vagyok lehurrogva mert valami olyat megennék :D Csupán ezen vagyok felháborodva... :)
2016. aug. 14. 13:28
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Hazudtak? Nem. Akkor?
2016. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Ne haragudj, de ez a piszlicsáré probléma megért neked itt egy kérdést? Ráadásul ilyen hosszút? Beszóltak na és? Lépj már túl rajta. Nem az a fontos, h a pasidnak tetszel? Kit érdekel anyád mit mond. Azért kicsit irigyellek, h neked ez a fő problémád.
2016. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Anyadek bunkok. Ne torodj veluk.
2016. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mivel azért van ez az oldal, h kérdezzenek, ezért ki is használom! Sehová nincs feltüntetve, h milyen kérdéseket lehet ide feltenni, továbbá nem hiszem, h annak is sok gondja-baja lehet, akinek van ideje pöfesszkedő választ írni... ;) szóval szerintem 1-1 kedves hozzászóló és ezt nem azért írom, mert nem olyan választ adtál amit elvártam volna! Szép napot! A többi értelmes hozzászólónak meg köszönöm!
2016. aug. 14. 14:01
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, szerintem te is tudod, hogy most felidegesítetted magad a beszóláson, de 2 óra múlva már nem fogsz vele foglalkozni, mert feltételezem, h értelmes ember vagy, aki nem rágódik ezen évekig. Olyan kérdést írsz ki, amilyet akarsz, de azt gondolom, hogy ebben nem lehet tanácsot adni. Anyédék beszóltak, szólj vissza. Ennyi.
2016. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Boda Gergő ***** válasza:
18%

Nézd nem derül ki, fiú vagy lány vagy, de tippem van.


Ha fiú vagy akkor egy igazi férfi 70 kg körül kezdődik, sőt ha lány vagy sem olyan rossz az a 67 kg. Igenis egy nőn legyen mit fogni, a sok anorexiás tinin nincs mit, mikor szexelsz velük a golyóid szétcsattannak a segg csontjukon, és a péló is meglátszik bennük. Ezek nem szexik, szexibb egy telt nő akin van mit fogni. a 167cm-hez képest a 67 nem roszz súly, nem is nevezném én még tetnek sem, nem hogy kövérnek. Egyél mértékkel mindent ami testszik és szeretsz, a mértéken a lényeg és nem leszel rossz súlyban.


ne akar te is anorexiás divat majom lenni!

2016. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
Miért beszólás, ha kimondják, amit te is kimondasz magadról??? Ha azt hazudják, hogy jól nézel ki, edd csak meg, akkor most azért írnál ki kérdést, hogy milyen igénytelenek, dagadtak, és nem látják, hogy küzdesz és direkt kínálnak.
2016. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

22 évesen akkor is sok, anyukád idősebb, ahogy múlnak az évek egyre nehezebb fogyni. Inkább értékelnéd hogy anyukád próbál segíteni. Majdnem egyidősek vagyunk, 167cm vagyok és 48kg és rajtam is van egy kis felesleg.


Hány kg leszel 30 évesen? 70? Az elsőnek üzenem, hogy lehet nagyon finom kajákat enni, melyek nem hízlalnak.


Ha igyekszel akkor mondd ezt nekik, lassan megy de törekszel. Szerintem csak jót akarnak neked. Azzal semmi gond nincs ha elmondod hogy mit ennél/tennél. Én speciel most nagyon szívesen haza repülnék, de holnap dolgoznom kell, mert vannak céljaim. Azzal nincs gond ha elmondod, hogy mire vágysz. Nem kell minden mondatot ennyire komolyan venni.

2016. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!