Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszi azt sok szülő,...

Miért hiszi azt sok szülő, hogy ha a lánya elkezd sminkelni és\vagy szőrteleníteni akkor kiáll az utcasarokra összefekszik mindenkivel és elveszti a szüzességét?

Figyelt kérdés
Szerintem ezeknek a dolgoknak semmi köze nincs egymáshoz.Közösülni szőrösen és smink nélkül ugyan úgy lehet.
2016. aug. 18. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Talan mert igy van? A 14 evesek ugy "dolgoznak" az iskolaban hogy sok felnott szakmabeli megirigyelne.
2016. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az a szülő nem is kezd el aggódni ezek miatt, ha a lánya egyébként „normális viselkedésű”
2016. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom. Szerintem a szőrtelenítés hozzátartozik az ápoltsághoz. Fura lenne szoknyában szőrös lábbal :)

Smink érdekes dolog. Mert lehet szépen, szolidan is csinálni, meg közönségesen is.

Mi is általános iskolások voltunk, amikor elkezdtük próbálgatni a sminkelést. Nem jártunk naponta totál sminkben. Csak néha kipróbáltuk, hogy milyen kihúzni a szemünket, milyen egy szempillaspirál. Ettől még senki sem lesz k_urva.

2016. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert a szülő azt hiszi hogy a lánya valakinek tetszeni akar.
2016. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg szülő van, akit még ilyen régi rendszer szerint neveltek a szülei, és aki már ápolt, vagy foglalkozik a külsejével, az egy felszínes buta p.csa meg útszéli. Vannak, akik így vallják, és ha olyan közegbe bekerülnek felnőttkorban, ahol ez dívik még... nemrég olvastam egy olyan hozzászólást az egyik kérdéshez, ahol a saccra ápolatlan, 3 év alatt 30 kilót hízott anyuka vihogott, hogy bizony az ovistársai anyukájával röhögnek azon az anyukán, aki vörös körömlakkot ken, mert az biztos hivatásos... ez annyira borzalmas, hogy ha vki már ápolt, szereti a divatot, szereti a nőiességét megélni, akkor már egy retek r...c meg könnyűvérű. Sajnos felnőttként is nem, egyszer éltem meg azt, hogy igényes irodai nappali sminkben megyek az utcán, erre mindenféle pasasok elég egyértelműen kifejezik, hogy én biztos elmennék velük hetyegni, mert sminkben vagyok, az meg könnyűvérűséget mutat... ez egy ördögi kör, főleg, hogy amilyen közegben én dolgozom, ott meg el van várva az ápoltság, a smink.


Szőrtelenítés alap sztem tizenévesen... nem azért, mer sztem férfias vagy gáz a szőr, hanem mert ma már elvárás és úgy kiröhögik azt, aki nem szőrtelenít, mint a huzat.


A smink. Persze, van, ami már túl sok, de egy kis korrektortól, szempillaspiráltól meg egy natúr halványrózsaszín csillámmentes szájfénytől senki nem lesz k..va. Én szeretek sminkelni, napi szinten csinálom 27 évesen is, és annyira vagyok r...c, hogy 23 évesen vesztettem el a szüzességemet, és 4 éve együtt vagyok azzal, akivel elvesztettem, és mással nyilván nem is voltam közben. Plusz 2 diplomám van és jól fizető, nagy felelősséggel járó munkám.

2016. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem biztos hogy ezt hiszi, egyszerűen csak aggódnak, ami a mai világban teljesen érthető és normális. Lehet, hogy egy kislány nem akar k.rválkodni, de egy felnőtt már többet élt, többet látott, pontosan tudja, hogy milyen ostobaságokra késztetheti az embert a szerelem, vagy a másoknak való megfelelési vágy. Kicsit próbáljátok ti is megérteni a szülőket. Érdemes velük sokkal többet beszélgetni, tudom, hogy ez rizsának tűnik, de én mint a 2 generáció közötti "átlag" csak ezt látom jó megoldásnak.
2016. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

6: Milyen ostobaságokra? Szerelem?

Nem a szerelem miatt akar valaki szőrteleníteni, hanem az ápoltság miatt.

Kíváncsi lennék az ilyen szülőkre, hogy mit szólnának, ha nyáron szőrös lábbal és szőrös hónaljjal kéne menniük a munkahelyükre :) Mert nem szőrteleníthetnek, mert valaki ezt nem engedi nekik, mert állítólag ettől k_urvák lesznek.

2016. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

természetes,hogy a kamasz lányokat foglalkoztatja,hogy hogyan lehetnénk szebbek.ebben az időszakban többnyire elégedetlenek a külsejükkel a fiatalok. és megpróbálják kihozni magukból a legtöbbet. a nőknél erre tipikus példa a smink meg az előnyös haj és esetleg hajfestés. szóval szerintem ez természetes, nincs azzal semmi baj,ha sminkelni kezd egy kamasz. nyilván ésszel,ne nézzen ki nevetségesen. de egy kis szempillaspirál meg korrektor teljesen normális dolog, nem is annyira feltűnő,de ő mégis jobban érzi magát majd.

a szőrtelenítés meg tényleg alap dolog ma a nők részéről.ez van. lehet vitatkozni róla,de így van.

mondjuk szerintem intim részen felesleges szőrteneíteni,amíg nincs komoly kapcsolat. de ez is a személytől függ.ha neki kényelmesebb szőr nélkül,akkor miért ne? semmi hátránya nem lesz belőle. én nem szólnék bele

2016. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Én piros, magenta, bordó, mindenféle rúzst használok, mellette normális smink. (Sokan már itt sem tudják elképzelni, milyen a nem vakolatos alapozás.)


14 éves koromtól festem a hajam, a körmöm, csak szoknyát, egyberuhát hordok, soha az életben nem érdekeltek a pasik, pedig már huszonéves vagyok. Szerintem aszexuális-féle lehetek. Van egy gyanúm, hogy anyukám ezt előbb tudta, mint én. Ismerned kell a gyerekedet. Aki nem qrva, az a sminktől sem lesz az, aki meg qrva, az smink nélkül is az.

2016. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy konkrétan ezt gondolják a szüleid?


A szőrtelenítés szerintem nem azért jön, mert annyira ápolt akar lenni valaki. (A férfiak ápolatlanok, mert szőrös a lábuk?) Egész egyszerűen ez most a szokás, hogy a lányokkal/nőkkel szemben az a "társadalmi elvárás", hogy legyen sima a lábuk és a hónaljuk. Amikor egy lány kezd nőiessé válni, úgy érzi, meg kell felelnie ennek az elvárásnak (ahogy az osztálytársai teszik). Ekkoriban a lányok azt érzik, hogy érettebbek, ha úgy viselkednek, mint a "nagyok".


Szó-szó az nagyon rossz érzés, ha az osztálytársaidtól (akikkel rengeteg időt töltesz, és akik a legközelebbi mintád a korosztályodból) eltérsz. Azt gondolom, hogy a szőrtelenítés nem a világ vége, ebben nem baj, ha azonosulsz. Lesznek ennél komolyabb dolgok, ahol valóban érdemes a csendes kisebbséghez tartozni (szüzesség).


A magam részéről a smink nem függ össze a szépséggel. A szépség belülről fakad. Sminkkel ezt a szépséget lehet kiemelni. Az szörnyű, amikor valaki azért keni magát, mert csúnyának érzi magát és el akar rejtőzni (aztán ken még egy kicsit magára, hátha az jobban elrejti őt, pedig sajnos nem). Ha smink után azt érzed magadról, hogy csúnya vagy, akkor hiába kented magadra. Ha pedig smink nélkül tartod csúnyának magad, akkor nem a smink fog segíteni.

2016. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!