Kit válasszak most?

Figyelt kérdés
Édesanyám nagyon nehéz eset.Soha nem hallgat meg mindíg csak kiabál.Én takarítok helyette és az öcsémmel több időt töltök mint ő maga mert dolgozik mindíg és már természetessé bált hogy a bébiszitter mindíg én vagyok.Rendszeresen (szerintem szándékosan)kersztbe tesz nekem ahol csak tud.És ahogy csak tud megaláz és érzelmileg zsarol.(a szokásos anyai szöveg hogy nem e szégyellem magam meg hogy lehetek ilyen meg akkor mostmár szarik rám)Apával elváltak.Apa mindíg azt mondja hogy ugyanazt csinálja velem amit annak idején mindíg vele hogy soha semmi nem jó.Eljutottunk oda hogy apa felajánlotta hogy a maradék egy évet amig nem leszek 18 átveszi a gyámságomat mert nem bírom ezt tovább.Nem tudom kit válasszak...aki mellett felnőttem...vagy aki segíteni akar...Vagy velem van a baj?
2016. aug. 21. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Legjobb lenne neked édesapádnál,ha már felajánlotta

Anyudnak meg higgadtan elmondod hogy mért teszed ezt és ennyi!

Jogi dolgokhoz nemértek

:)

2016. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nos, először is nincs olyan, hogy "atveszi a gyamsagodat ". Gyamja annak van, akinek a szülei meghaltak, szülői felügyeleti jogukat elvettek, vagy kiskorú szülő esetében. Apad max gyermekelhelyezes megváltoztatását kerheti, vagy te, mint 16. életévét betöltott személy kérjetek a lakóhely megváltoztatásat a gyamhivataltol. Esélyes, hogy a két eljárás bármelyiket választod is, bőven nagykorú leszel, mire valahova jutsz vele.
2016. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Anyukám hajtja ezt a gyámság dolgot azért mondtam ezt....de engem most konkrétan nem a jogi procedúra érdekel...de azért köszi a választ.
2016. aug. 21. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem édesapukádhoz menj, de csak te tudod eldönteni.
2016. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na álljunk meg egy kicsit. Apád az mondta: hogy a maradék 1 évet, amíg nem leszel 18. Nem azt mondta, hogy gyere, költözz hozzám gyermekem, hanem 1 év. Utána mi lesz? egy ember nem feltétlenül 18 évesen lesz egycsapásra önellátó.
2016. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én először beszélnék vele, hogy kicsit magába nézhetne, mert te is teszel ugyanannyit a családért mint bárki más. Attól h ő dolgozik, attól egyáltalán nem illeti meg hogy szemrehányást tegyen. Viszont, mégis az anyukád és az elismerendő, hogy minden anyának nehéz aki pár nélkül él. Éppen ezért közöld vele, hogy te nagyon szereted és megprobálsz segíteni, ahol tudsz, de te nem érdemled meg, hogy szemrehányást tegyen neked.


Erre négyféleképpen reagálhat:


1. Vannak a régi vágású szülők akik ugyanazt teszek veled mint a régi "undorító" világban az ő szüleik, ahol rettegésben tartották a gyerekeiket.


Ekkor a reakciója valami jó nagy verés lesz, vagy büntetés, hogy hogy mersz neki ilyen hangnemet megengedni, úristen...


Az ilyenektől menekülni kell (persze ez rajtad is függ, mert ha úgy kezded a mondatot, hogy "hogy jössz te ahhoz..." akkor még meg is éetem, de ha csak szépen megkéred rá és mondod h ez neked rosszul esik, akkor másképp kell hogy reagáljon.


Ha mégis így tesz, hagyd ott a francba.



2. Megérti, amit kérsz tőle, aztán elkezd panaszkodni, hogy milyen nehéz neki, meg minden. Talán még örül is, hogy elmondtad neki őszintén. Ennek hatására talán kevesebbszer fog ilyet csinálni. Ha még a jövőben is tapasztalsz ilyet az teljesen normális, hiszen senki sem tud megváltozni egyik percről a másikra. Ha néha figyelmezteted erre akkor egy idő után megszüntethető :)


Ennél az esetnél türelemre van szükség, mivel csak a stressz beszél belőle, de téged nagyon szeret. Itt neked kell dönteni. Viszont így talán meg tudod változtatni. De ha otthagyod akkor már örökre ilyen marad és az szegény testvéredre is hasonló sors vár.


3. Elnézést kér. És belátja, hogy neked sem egyszerű. Majd eltölt veled egy kis időt. Nem használja ki a hatalmát hanem arra törekszik, hogy jó ember legyen belőled és az ilyen reakcióval lehet elnyerni egy gyerek tiszteletét. De ilyenből nagyon kevés van. Egy kis keménység lehet benne de nem erőszakkal.


Szerintem ilyen egy jó szülő, ilyenkor mindenképp maradék.



4. Elkezd sírni, és azt kérdezi, hogy "hogy lett ilyen ember belőled, hogy pont őt szúrod hátba" Miközben ez egy baromság amit beszél és a saját hibáját hárítja rád. Na az ilyen egy selejt szülő, sosem fog megváltozni. Az ilyentől menekülni kell.


Remélem segítettem! :)


Ha bármi kérdésed lenne írj bátran!

2016. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ...de az utólsó előtinwk válaszolnék...apám azt mondta hogy átveszi a felügyeleti jogot 18-ig.Utána pedig támogat mindenben anYagiakban meg mindenben.

Csak van egy öcsém és azért nehéz a döntés őt sajnálom itthagyni.

2016. aug. 21. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!