Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogyan viszonyulnát...

Technokol Rapid kérdése:

Szülők! Ti hogyan viszonyulnátok ahhoz, hogyha az egyébként felnőtt gyereketek megváltoztatná a keresztnevét egy saját, magának tetsző másik névre?

Figyelt kérdés
Kérdésem elsőre bizarrnak tűnhet. Nem, nem akarom megváltoztatni a nevemet, csak elmerengtem rajta. Elég furcsa világot élünk, ahol egy, még a világra nem jött gyereknek már a születése előtt eldöntik a nevét később pedig a vallását is mielőtt még azt tudná mondani, hogy "Papa!". De mi van, hogyha a gyerek felnő és más vallást szeretne gyakorolni vagy nem tud azonosulni a szüleitől kapott névvel? Ellenben van egy ritka és egyedi beceneve ahogy talán még a barátai is hívják őt. Szóval egy ideig rágódik a dolgon a gyerek majd előáll az ötlettel a szülei előtt. Kikéri a véleményüket. Ha a ti (ism. felnőtt)gyereketek állna elő ezzel a sztorival ti mit szólnátok hozzá? Elítélnétek? Mivel, hogy a ti gyereketek és az életét is nektek köszönheti, tehát innenstől fogva megillet benneteket a jog, hogy ti döntsétek el a gyerek nevét. Vagy pedig húznátok a szátokat vagy esetleg szó nélkül hozzájárulnátok a dologhoz és segítenétek a gyereketeket, mondván, hogy így jobban fogja érezni magát a bőrében, kicsit magáénak tudhatja ezt a nevet. Ti mit válaszolnátok neki?

2016. aug. 29. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár meglepődnék, de tudomásul venném a döntését.

Egyébként mi úgy hívjuk a kisfiamat, ami a keresztneve szokványos becézése (Andriska). Tehát eleve nincs ilyen ritka és egyedi beceneve, mint amire te változtatnád.

Egyébként anyakönyvezhető az a becenév?

2016. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megtettem 23 évesen. Támogattak és megértettek. De csak nagyon ritkán hívnak azóta is az új nevemen. Pedig eltelt már 20 év. Egyébként Margit voltam és Hajnalka lettem. Semmi extra.
2016. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudna érdekelni. Tudomásul venném, mint a pólója színét.
2016. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember, max tudomásul lehet venni. Főleg ha a szülők "mertakkoraegyéniségezagyerek" alapon valami bánat nevet adtak csórinak, esetleg valami öregeset.
2016. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én Dani vagyok. Egyébként a szüleim olyan nevet akartak adni nekem ami ritka és nincs ilyen minden utcasarkon. Akkoriban amikor én születtem viszonylag ritka is volt. De hát ez mára elég elterjedt lett és zavaróvá vált mert rengeteg Danival találkozok. Tehát én Dániel-ből Dante lennék. Anyakönyvezhető a név de lehet, hogy csak pénzkidobás lenne. Úgy gondolom, hogy aki eddig ismert az ezentúl is Daninak hívna akivel meg ezentúl ismerkedek meg annak bemutatkozhatok Dante-ként is. Ki tudja mi lesz. Lehet, hogy egyszer megváltoztatom de ez nem mostanában lesz. Egy biztos: Hogy ezt a nevet sokkal inkább magaménak érezném mint a mostani nevemet. Köszönöm a válaszokat! Mind nagyon segítőkész volt és örülök, hogy ilyen pozitívan kezelitek a dolgot. Kicsit meg is lepődtem.
2016. aug. 29. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Na ebben az esetben viszont nevetséges, ne is haragudj. A Dani egy teljesen normális név, de ilyen becenévre változtatni, hát....
2016. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értelek. Leírtam, hogy mi a bajom a nevemmel. Egy olyan névre változtatnám ami hasonlít az eredetire de Magyarországon nem elterjedt. Más fölrészeken viszont igen.
2016. aug. 30. 00:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként az a problémád a névvel, hogy kissé különc? Mert nincs sokaknak ilyen nevük. Vagy sokkal inkább az, hogy te hülyének találod?
2016. aug. 30. 00:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedet elolvasva (és a kommenteket még nem) felmerült bennem a kérdés, hogy vajon Technokol szeretnél lenni, vagy Rapid. De aztán továbbolvasva látom, hogy Dante.

Attól függ milyen körökben fogsz forogni később. De főleg attól, hogy passzol-e az egyéniségedhez, a stílusodhoz. Ha például jó irodalmi vénád van, netán szakmád is az irodalom, akkor jó választás. Vagy ha "Isteni" a stílusod.

De ha egy hétköznapi ember vagy hétköznapi stílussal, és a keresztneveddel szeretnél kitűnni a sokaságból - akkor ne tedd.

2016. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%

Mégis hogy képzeled ezt el akkor? A gyerekek felnőttkorukig éljenek név nélkül, és csak utána válasszanak maguknak nevet? Elég fura lenne. A név hozzátartozik az énkép kialakulásához a kisgyerekeknél. Aztán később hozzá jön valamilyen becenév. A mai világban már a legtöbb embernek van egy hivatalos neve és egy beceneve.


Én hivatalosan nem változtattam meg a nevemet, minden papíron a rendes születési nevem szerepel. Nem is akarnám megváltoztatni, mivel, bár a hangzása nem tetszik, de teljesen illik rám a jelentése, és hozzám tartozik. Viszont külföldön élek, és mindenütt a keresztnevem külföldi változatát használom. Így nem látszik már egyből a nevemből, hogy külföldi vagyok, és nem diszkriminálnak.


A vallásodat meg senki nem tudja eldönteni helyetted gyerekkorodban. Épp úgy, ahogy az ízlésedet, véleményedet, érdeklődésedet sem. Neveléssel adhatnak példát, amit felnőttként vagy követsz, vagy nem.

2016. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!