Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ehhez? Tiltanátok?

Figyelt kérdés

Én a gyerek vagyok.

Szóval egy internetes játékban megismerkedtem egy

öreg nyugdíjas amerikai nénivel.

Nagyon rá van függve a játékra, gyakorlatilag ez az élete. Majd 0-24-ben játszik. Először nem is tudtam hogy ő kb 70 éves és hogy hol él, csak sokszor vett tőlem a játékba játékbeli pénzért dolgokat. Egyszer mondtam neki hogy mi lenne ha adnék neki egy csomó dolgokat a játékban, nem rendelne-e nekem ebayről valamit? (Mert nincs még bankkártyám, és anyám nem adja kölcsön az övét, utána kp-ba kifizetném amúgy anyámnak de nem akarja...)

A néni (akiről eddig nem tudtam hogy néni) mondta hogy tetszik neki az ötlet, megadta a facebookját és hogy ott majd megbeszéljük.


Azóta már 5x kaptam tőle 15-30 dollár közötti ebayes cuccokat. (A legnagyobb 8.000 ft-os óra volt)


Először anyámnak nem mondtam el hogy honnan van, nem is érdekelte annyira, de amikor már az 5. kb 5.000 ft-os cuccot vettem át a póstástól már megkérdezte, én meg hirtelen nem akartam neki hazudni, meg semmi, elmondtam neki honnan vannak.


Teljesen kiakadt és azt mondta többé ne tartsam a nénivel a kapcsolatot, lehet pedofil meg stb.

Amúgy semmi olyan dolgot nem írt nekem, csak akkor beszélünk amikor kell neki cucc a játékban.

Meg is mutattam anyának a facebook beszélgetést, de nem érdekelte.


Ti ezt tiltanátok a gyereketeknek hogy így szerezzen gyakorlatilag ingyen dolgokat? Miközben 2 gyereket neveltek egyedül, és alig tudtok megélni, hozzá kell tennem.

Amúgy 18 éves vagyok.


A játék amúgy a Metin2 német szervere, azért nem a magyaron játszok mert a nyelvtudásomat akartam csiszolni. Azért lepődtem meg hogy a néni amerikai, de elvileg félig német, és jobban szereti a németet ezért játszik ő is itt.


2016. szept. 4. 10:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

Tiltanám.

1.személyesen nem ismered a "nénit".

2.virtuális cuccokért lehúzod anyagilag

3.ha megtiltok valamit,pl hogy nem rendelhetsz innen onnan,akkor nem rendelhetsz,főleg nem másokkal


Nekem ez a véleményem..

2016. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Amúgy csak bankkártyáról nem rendelhetek, mert anyám fél hogy "hackerek feltörik" és elviszik a megtakarítását.

Közben az eBay azaz pontosabban a Paypal.. esély nincs hogy feltörjék.. :D

Amúgy havonta szoktam rendelni magyar webshopokból, ez nincsen megtiltva nekem.

2016. szept. 4. 10:35
 3/25 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, de valami az agyaddal nagyon nincs rendben valami.

1. 18 évesen már nem vagy gyerek, és bevallom, én végig azt hittem, hogy 12-15 éves gyerek írta a kérdést.

2. Ennyire buta nem lehetsz! Anyudnak igaza van. Bár egy pedofil már nem veled fog foglalkozni ha tényleg 18 éves vagy, de az internet tele van csapdákkal, és a rossz szándékú emberek hónapokig tudnak hízelgőek, jók lenni. Nagy a türelmük.

3. Amit te művelsz az kihasználás. Mást használsz ki.


HA tényleg 18 éves vagy lehetne több eszed is.

2016. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem elég genyó dolog kihasználni a nénit, kihasználnod a játék függőségét. Egyszer sem biztos, hogy az, akinek mondja magát. Még bajba is keverhet.
2016. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
A 70 éves amerikai nyugdijas néni lehet hogy egy ötvenes kínai fax. Agyad az nulla.
2016. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Csak elször kérdeztem én nem-e lehetne ebayről valamit

Utána mind a négyszer ő írt nekem.

Ezért nem érzem kihasználásnak a dolgokat.


Mellesleg biztos nem kamu profil, már 2 éve van regisztrálva, és sokan írnak az adatlapjára, a gyerekei is meg a férje is, csomó fényképet rak fel. Azért nem így szokott kinézni egy kamu profil.

2016. szept. 4. 10:41
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

Komolyan emberek... a kérdező leírta, hogy a rendelésekér cserébe a játékban cuccokat ad a nőnek.

Magyarul ez egy adok-kapok dolog.

A srác játszik, szerzi a dolgokat, a nő meg élő pénzben fizet(rendelés formájában). Ennyire egyszerű.


Amúgy pedofil, stb jelzőtől kell sem tartani. Egy öreg néni... aki amerikában él. Jó nagy a távolság...


Inkább tűnik ez az egész annak, hogy a Nő imád kockulni, és jobban megéri neki ha a pénzért cserébe cuccot kap.

2016. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

# 7/7

Na igen, te legalább megértetted :D

Pont ez a helyzet.


Én is farmolok a játékba azért hogy megkapjam a cuccokat, meg ja, egy tenger választ el..

2016. szept. 4. 10:45
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Van egy szomszédom aki itt él egy vidéki házban. Mégis a facebook profilja szerint ami már 5 éve ugyanaz, Ausztráliában él, és ő egy jóképű üzletember. Nem tudom hogyan csinálja, de házi fényképek is vannak egy ausztrál városkáról ahol éppen füvet nyír vagy éppen nyaral.

Nagyon hiteles, és sokan el is hiszik, hogy ő az. Pedig nem más mint egy elhízott huszonéves, életképtelen aki a szülei nyakán élősködik.

Egyszer megkérdeztem tőle, hogy miért hazudik a facen magáról. A válasza az volt, hogy annyi kis ostoba fiatal lány van, hogy napi szinten kapja a meztelen fotókat, sőt volt aki írta, hogy bármikor kiköltözne hozzá..

Na ennyit a facebook őszinte profiljairól..

Egyébként én is azt gondolom, hogy kihasználod..ami elég undorító, még úgy is, hogy azzal mentegeted magad, hogy te meg a játék bonusz ajándékait adod neki..

2016. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Azért én ezzel óvatosabb lennék. A néni gyakorlatilag tudja, hogy ki vagy és hogy hol laksz. Oké, hogy jószándékú néninek tűnik, de honnan tudod, hogy hosszú távon tényleg megfelel neki az, hogy ebayen cuccokat vesz neked játékbeli dolgokért, tehát szigorúan véve ingyen? Tengerentúli, de lehetnek más kapcsolatai. Gondolom, megvan minden online számlája arról, amit neked vett, simán nekiállhat zsarolni később, ha úgy szottyan kedve. Persze lehet, hogy egyáltalán nem lesz ilyesmi és tök jól elszórakoztok ezután is a játékban, de azért ne légy ennyire naiv, nagyon sok esetben pont így működik a kihasználás. Nem árt kicsit szkeptikusabbnak lenni.
2016. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!