Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok köteles folyton...

Miért vagyok köteles folyton magyarázkodni?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista vagyok, mindent rendben tartok otthon a mosogatástól kezdve a kutyusok ellátásán át a takarításig, és magamnak is főzök (vegetarianus lévén) mindent beosztok. Sajnos nincs még munkám, így a szüleimre szorulok ezen a téren, azt gondolom, hogy egy normális viszony esetén ez természetes dolog. De egy pár éve kezd érdekes irányt venni az egész.

Folyton mindenért magyarázkodnom kell, arra késztetnek, már dadogva beszélek és a gondolataimban is előre végigveszem, mit miért tettem és ezt hogyan tudom bizonyítani.

Soha nem hazudtam, nem voltam csavargó, jól tanultam, az érettségim is csodás lett ahhoz képest, hogy önerőből, szegényes, stesszer otthoni körülmények között tanultam rá.


Elegem van! Nem bírom tovább...a mai nem volt semmi, és az a legszebb, hogy biztos a saját igazában az anyám, azt hiszi, joga van így viselkedni velem.

Fürdeni voltam, kb.15-20 percet merészeltem bent tölteni és besz arás, de ezt is most is meg kell magyaráznom, hogy a dolgomat is elvégeztem utána. Utánam bement az anyám, és behívott..ilyen lesújtott ábrázattal halkan kérdezte, hogy mivel fürödtem, hol az a szappan. Rámutatok, erre megfogdosta és elkezdi, hogy ez száraz...miért száraz, ha fürödtem. Szerintetek?! Ez már olyan szint, hogy megnémul az ember a hallatán! Ott kellett bizonyítanom, hogy tisztálkodtam az êletemre esküdöztem, hogy beszappanoztam magam. És mit tett?! Nem nézett a szemembe, elfordult, és elkönyvelte úgy, hogy hazudok, én meg megaláztam magam..hát mit csináljak?! Hordjak kib.szott operatőrt magammal vagy mi?! És nem ez az első, nem bírom! Elég, tönkre megy az idegrendszerem! Miért kell mindent megmagyaráznom és bizonygatnom?! A kedvencem, hogy nem mosogattam el, ezt ő mosta el reggel...nem..ez sok..túl sok. És nem érdekli a továbbiakban a mondandóm, meg van róla győződve, hogy jobban tudja, mit teszek, tudja, mikor hazudok..ilyenkor vigyorog, elfordul és ott hagy, nem hallgat végig. Ha nem az anyám lenne, komolyan mondom pofán vágnám úgy, hogy a fal adná a másikat..ez elviselhetetlen...pedig soha nem emelnék kezet senkire, a szüleimre főleg nem. A legjobb, hogy a mostogám még adja alá a lovat..


Elköltözni nem tudok...mit tegyek? :(



2016. szept. 8. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Mert 21 évrsen még otthon élsz. Az ő háza/uk, fogadd el.

Miért nem tudsz elköltözni?

2016. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Egyetemista okoska. Hogy költözzön el? Max a kolesz de azokból a legtöbb selejt. Albérletet gondolom nem akarják fizetni.
2016. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Mindennek ara van

Egy felnott no legroszabb amit tehet hogy otthon el.

Drama es kotekedes nem egeszseges es nem valo.

Onnalosodj koltozz

2016. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Erre sajnos nincs jó megoldás. Itt a költözés lenne az egyetlen opció. Ezt úgysem fogják abbahagyni.

Tudom, mindenki azzal jön, hogy felnőtt vagy, költözz el. Mintha az olyan egyszerű lenne.

De egy alkalmi munka nem jönne rosszul, hogy aztán második félévtől koliba költözhess.

Ha ott maradsz teljesen megnyomorítanak majd, és én azt sem tartom kizártnak, hogy élvezik a helyzetet.

2016. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Na is haragudj, de anyádnak szerintem mentális probémái vannak.
2016. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet h anyukad ( elég beteg feje van) arra gondolhatott h magadhoz nyúltál ? Mondjuk semmi köze , de maskepp miert akarta bizonyitani , h a szappan szaraz, te meg bennt ultel 15 percet ...

Mindenestre nem normalis viselkedes , fütheti bolonderia is de rosszindulat is , sajnos , szamodra egyik sem kedvezö verzió.

Tanácsom : ne vedd a lapot , próbáld ne venni szivre , mert lehet pont az a célja h felidegesitsen es elköltözz .

Ha nem ér célt , akkor lehet h mas módszert talál ki h kontrolláljon.

A baj az, h saját magából indul ki , azert lat mindenben rosszat

2016. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is mentális problémái vannak, épeszű ember nem agyal azon, hogy vajon mit csinál a 21 éves gyereke a fürdőszobában, pláne nem kezd el nyomozni, a szappant tapogatni és vallatni, mint valami gestapós barom. Próbálj meg beszélni a háziorvossal, hogy fura tüneteket tapasztalsz, valahogy küldje már el szakemberhez úgy, hogy téged nem említ meg.
2016. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Már bocsi, de egy darab példát mondtál, tudnál írni még egy konkrétumot?
2016. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell magyarázatot adni semmire...

El kell engedni a füled mellett mintha nem is hallanád.

megfelelni láthatóan úgysem tudsz a rendkívül magas és fura "elvárásoknak" akkor minek pörgeted magad a témán?

2016. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is anyám még 20 éves korában is ellenőrizgette a fogkefémet és ha esetleg nyitott ajtónál mostam fogat közölte hogy rosszul csinálom. Sőt gyakran hallgattam azt is hogy gyanúsan rövid ideig mostam fogat. De persze ott volt még az is hogy a lakás másik végén lévő szobájában nem hallja hogy csobog a víz én így biztos nem fürödtem.

Ami szinte a legrosszabb hogy sokszor pisilni is vissza akart küldeni mert biztos csak tettetem és direkt tartogatom. Mert hogy ő itt sem hallotta a csobogását.

És ez csak egy kis szelet a repertoárjából.

Nem minden szülő normális. Bele fogsz rokkanni. Én is napról napra egyre rosszabbul voltam. A végén már egy hajszál választott el a gyomorfekélytől. Az orvosok meg nem kérdezik mi a baj csak kiosztják a nyugtatókat... Ne hagyd magad!

2016. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!