Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neked volt valami emlékezetes...

Neked volt valami emlékezetes gyerekkori büntetésed?

Figyelt kérdés
Miért kaptad és hogy élted át? Verés volt, vagy valami más fegyelmezés? Ma igazságosnak tartod?

2016. szept. 11. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Apám úgy belém rúgott, hogy nem bírtam utána felállni. Azért kaptam, mert tiszteletlen voltam vele.
2016. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Amikor rossz voltam elvertek egy ikeás cipőkanállal. Csak azért volt külön gyűjteményünk belőle, mert a sok veréstől elnyűttek és kellett a tartalék.
2016. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem sokat kínoztak, volt pár emllékezetes.

6-8 évesen nagyon válogatós voltam ezért volt, hogy 3-4 napig nem adtak enni, Mellett rendszeresen vertek. Ebben az időszakban volt, hogy amíg elmentek otthonról kikötöttek mint egy kutyát. Ezt egyszer még 10 évesen is megcsinálták. Volt, hogy fakanalat törtek szét rajtam. Apa 11 évesen a kezemet is eltörte. Volt, hogy cigit nyomtak el rajtam. 13 évesen szerettem volna fodrászhoz menni, mert hosszú volt a hajam, erre pofon vágtak és kopaszra nyírták a fejem. Ezt is rendszeresen csinálták. Volt, hogy anyám serpenyővel vért. Betörték az orrom. Nem kaptam rendes ruhákat. Enni is alig. Szerencse, hogy 15 évesen elvettek tőlük.

2016. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Kb 6-7 evesen a keresztanyam vokt nalunk latogatoba es az anyammal beszelgettek a szobaban, addig en voltam a kozeppontban, velem foglalkoztak. Volt egy kis jatek sutom amit nagyon szerettem. Amint lattam hogy sokaig nem foglalkoztak velem, eegymassal beszelgettek elkezdtem dobalozni a sutovel, hanyatt vagtam magam es hisztizni kezdtem amiert nem figyelnek ram. Az anyam amikor a keresztanyam elment jol elfenekelt hogy ezt miert csinaltam. Szerintem jogos volt. Amugy azota nem utott meg sem az anyam sem az apam. 16/L

Ez most kicsit szanalmas ahogy leirtam.:D

2016. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Otthon nem kaptam emlékezetes büntetsét, ami úgy tényleg nagyon gáz lett volna.Na jó előfordult, hogy anyu megráncigált egyszer mert hisztiztem, egyszer meg sarokba állított, de olyan hangosan bőgtem a sarokban állva, hogy a kb 200 méterre lakó szomszéd átjött megnézni aggódva, mi a baj?:D Na azután anyu ovatosan büntetett.Egy jut eszembe, amikor nagyon megbántottak a büntetéssel, kicsi voltam 4 éves lehettem.Anyu valamin megharagudott, húzta a száját, nem szólt hozzám csak annyit mondott:"amilyen a mosdó, olyan a törölköző" Én ezt nem értettem akkor, mit jelent.De kirekesztettnek, magányosnak éreztem magam.
2016. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Nyúlna meg a nyaka az összes féreg szülőnek aki testi fenyítéssel akar gyereket nevelni...
2016. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Legemlékezetesebb az volt, hogy hazafelé általános suli 4.-ik környékén beugrottam egyik haveromhoz. Persze akkor még nem volt mobiltelefonunk, meg eleinte 10 percre mentem be, csak aztán elszaladt az idő és 6-8 óra tájban hívták őket szüleim, hogy nem e vagyok ott, mert ők már tiszta idegesek voltak, hogy nem tudják hol lehetek.


Hazaérve akkora pofont kaptam anyámtól, hogy a mai napig emlékszem rá. Tulajdonképpen ez volt az egyetlen pofon amit tőle kaptam, és a mai napig úgy érzem, hogy teljesen megérdemeltem.

2016. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer kaptam pofont:

- anyától, mert hisztiztem és hiába kért meg előtte vagy hússzor normálisan, csak folytattam

- apától, mert flegmán visszaszóltam mamának

2016. szept. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem, hogy nagyon ütöttek volna a szüleim, bár amikor nekiestem a padlószőnyegnek egy körömollóval, akkor állítólag nagyon kikaptam, de ennek az emléke nem maradt meg. Az viszont igen, amikor úgy öt évesen a műbőrrel bevont konyhabútort kezdtem beszínezni egy golyóstollal. Az volt a büntetésem, hogy le kellett mosnom a firkálmányt, ami nem volt egyszerű, mert nem jött le, bár én mindent megpróbáltam. Szerintem jó és jogos bünti volt ez nekem, mert nem éreztem magam megalázva, mégis fel tudtam mérni, hogy mekkora kárt okoztam.
2016. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik emlékezetes volt, mind másért. A szüleim idegbetegek voltak, és a nagy része vagy jogtalan volt, vagy a büntetés volt túlzó. Ilyenek pl., hogy:

- túl lassan mentem a lépcsőn, ezért anyám seggberúgott, és egy egész lépcsősort zuhantam a lépcsőházban

- apám szanaszét verte a karom egy telefonkönyvvel azért, mert azt mondtam, most még nem szeretném elkezdeni a leckeírást, mert szeretném megnézni a sorozat végét

- sarokban térdepeltetés minden szarért

- később számítógép-, zenemegvonás... mondjuk ezeket lazán nem vettem figyelembe, amikor elmentek otthonról, és öcsém sem volt otthon

- szintén nagyon brutális verés azért, amiért öcsém hülyesége miatt kitörődött az üvegajtó a nappaliban (nem mondom, hogy én nem voltam hibás benne, de öcsémnek nagyobb vaj volt a fején)... és aztán anyám a szilánkok között idegbeteg módon elkezdett futkorászni, térdre esett, bele a szilánkokba... igen, ebből is kihozták, hogy az én hibám

- egyéb büntetések, amik viszonylag megérdemeltek lettek volna talán, de a mennyiség túlzó volt: azt mondtam apámnak, hogy hülye (mondjuk tényleg oltári hülyeségeket beszélt); azt mondtam neki, hogy ne játssza itthon az agyát, hogy ő milyen nagy ász, amikor a munkahelyén az utolsó csicska (ma már nem így fogalmaznám, de attól még igaz volt... Kosztolányi "A kulcs" c. novellája a 21. században, komolyan)

2016. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!