Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apám miért nem...

Szerintetek apám miért nem enged vezetni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és 18 éves korom óta van jogosítványom.

Én még soha nem vezettem autót egyedül. Persze korábban a szüleim sokszor megengedték, hogy kivezessek a telekre, de akkor is állandóan szövegeltek mit hogy csinálják, sztereóban mondták a sok okosságot. Ha nem mazsolamód vezettem, akkor ordítoztak velem. Szóval hamar el ment a kedvem attól, hogy velük újra a volán mögé üljek. Talán most már van is egy kerek éve, hogy utoljára vezettem.

Egyébként még ezzel sem lenne gond, ha szüleim kerek-perec kijelentették volna, hogy amíg nem lesz saját autóm, addig nem vezethetek és kész. De nem. Állandóan lökik a sódert, hogy így meg úgy vezethetek, meg a kedvencem még, amikor azt mantrázzák, hogy az enyém a másik kocsi. (tudniillik kettő van a családnak) De aztán ha tényleg úgy alakul, hogy nekem kéne vezetni, akkor már más a helyzet.

Pedig sohasem törtem egyik kocsit sem, büntetni sem bűntettek meg soha.


Aztán van itt egy egészen friss és abszurd sztori:

Szombat délután anyám és a húgom csomagoltak, mivel a húgom mostantól kolis lesz, és vasárnap vitték fel. De délután kiderült, hogy nincs itthon a nagy bőrönd, amibe pakolni tudna, hanem kint van a telken. Ezért hát ki kéne menni érte. Mivel apám már ivott, ezért nem vezethetett. Anyámnak eszébe jutottam, hogy vezethetnék én. Apám erre rögtön rákezdett, hogy "nem lesz jó holnap délelőtt?", aztán meg felöltözött, és elkezdte, hogy akkor ő most kivezet, ha annyira kell az aszar bőrönd. Mintha én nem tudnék vezetni.

Végül aztán kimentek másnap délelőtt. Szerintem ez röhej.

Ja, és mielőtt azzal jönnétek, hogy biztos engem félt, hát nem, az ócska kocsiját jobban félti nálam. Anyámat sem engedi vezetni emiatt, pedig neki is van jogsija.


Szóval nem is az a kérdés, hogy miért nem, mert arra a választ azért sejtem, hanem, hogy akkor mi francért hajtogatja azt, hogy bármikor elvihetem a kocsit, meg, hogy nekem adta, az enyém stb.???



2016. szept. 18. 22:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Kösd el valamelyik vasat egy párszor. Ha látják, hogy minden rendben talán átgondolják a dolgot. Ha meg nem... Mit tehetnek veled? Eltiltanak a vezetéstől?
2016. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Pacsi! :D


Nem vezethetsz mert még nem vezettél :D

Félti az autót. Vagy nagyon rosszul vezetsz, és okkal félti az autót.


Én annyi előnyben vagyok, hogy egy "leselejtezett" autót akarnak nekem, amit "jó lesz el*kmh*ni". Először bírósági hagyatéki tárgyalás miatt állt a dolog, most meg el van hagyva a rendszám. 2 éve. Nem megy ez a kifogás gyártás.


Am ha egy éve nem vezettél akkor én sem adnám oda szívesen egyedül az autót. De ez úgy nettó hülyeség, hogy sehogy se vezethetsz.

2016. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen annyira nincs szükségem autóra, csak zavar ez a képmutatás.

Jól vezetek. Jobban, mint apám. Viszont azt utálom, ha beleugatna. És igen, az a jó szó rá, amit csinálnak, de főleg az apám. Ha nyugodtan néha-néha tanácsot ad, az oké, én meg is fogadom, de ne kezeljen úgy, mint egy hülyét.

2016. szept. 18. 22:28
 4/25 A kérdező kommentje:

#2


Nekem van egy feles szemüvegem (arra jó csak, hogy előadáson a leghátsó sorból is lássam a táblát). Mivel csak feles, ezért a jogsin sincs feltüntetve. egyszer viszont ez volt a kifogás, hogy nincs nálam. És ahelyett, hogy visszafutottam volna értem, apám inkább úgy vezettet, hogy már megivott egy pohár sört. Vicces. De jót röhögtem volna, ha megszondáztatják. :D

2016. szept. 18. 22:31
 5/25 A kérdező kommentje:
Amúgy szemüveg nélkül vezethettem volna persze.
2016. szept. 18. 22:32
 6/25 A kérdező kommentje:
*szemüveg nélkül is
2016. szept. 18. 22:38
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Apám erőltette a jogsit, én soha nem akartam. Mikor meglett kaptam 2 autót is, így lett 3, mindig hangoztatta apám mindenkinek, hogy 2 az enyém. 3 autó mellett vonattal kellett járnom. Soha nem vezethettem egyedül, csak ha apám ott ült mellettem, akkor is mindenbe beleszólt, ezt nem így kell, azt nem úgy kell, állandóan a kezeimet le akarta venni a kormányról, mert az volt a rögeszméje, hogy szorítom a kormányt, pedig nem. Minden nap mást talált ki, hogy most éppen miért nem vezethetek egyedül, most azért, mert túl közel mentem egy másik autóhoz, most azért, mert lefulladtam, most mert nem tudtam megelőzni egy másik autót. Én az elején láttam már, hogy nem fogom tudni megelőzni, mert már közel van a szembe jövő, de szerinte akkor is meg lehet. Olyanokat mondott a hátam mögött, hogy úgyis össze fogom törni, hogy nem tudja hogy kaphattam jogosítványt mert nem tudok vezetni meg nem tudom a kreszt, holott ez sem igaz. Elsőre meglett minden. Mindig kérdezgették az emberek, hogy miért vonatozok meg gyalogolok 3 autó mellett, nem tudtam már mit kitalálni nekik, apám meg elkezdett kiabálni, hogy miért nem mondom meg az igazat, hogy azért mert nem tudok vezetni. Ment midig a veszekedés az autók miatt, megmondtam neki, hogy adja el vagy fel fogom gyújtani őket. Ezek után nem is vezettem hónapokig, aztán mondta, hogy ha nem változtatok a hozzáállásomon akkor el fogja adni őket. Mondom miről beszél, hiszen én akartam vezetni, de ő nem engedett soha, teljesen elvette a kedvemet az egésztől, belém sulykolta, hogy nem tudok vezetni. Aztán egyszer egyik nap mondom neki, hogy vigyen el a nőgyógyászhoz, és mondja, hogy ott az autó, vigyem el. Azóta odaadja mindig. Ki tudja mi jár a fejükben... L/23
2016. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy olcsó kocsit és az a tiéd, te rendelkezel vele, akkor vezeted, amikor akarod.
2016. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Ki tudja mi jár a fejükben"


Az én apám, amellett, hogy hihetetlenül félti a nyomorult autóját/autóit (régebben a rémálmaiban mindig ellopták az autót), gyerekesen irigy és féltékeny rám. Ezért aztán mindig mindenben lefitymál. Azt hiszi, hogy én valami nyomorult balf *sz vagyok. Vagy legalábbis ezt szeretné hinni.


Ez meg a hétvégén történt: Úgy volt, hogy együtt hozzuk fel a darálót a pincéből. Én előtte átvettem a cipőmet meg kitettem a telefonomat meg egyéb cuccokat a zsebemből. Gondoltam majd szól, ha kezdjük. De ő felhozta egyedül, utána meg engem szapult, hogy miért nem vagyok képes segíteni. Hogy szakadt volna meg!

2016. szept. 18. 23:12
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Vegyél egy olcsó kocsit és az a tiéd, te rendelkezel vele, akkor vezeted, amikor akarod."


Tényleg ez a megoldás. Anyám 5 évig nem vezethette a családi autót egyedül (30 fölött szerzett jogsit), úgy meg nem akarta, hogy apám mellette ül, mert teljesen kikészítette. Végül vett magának olcsón egy régi, de jól működő kocsit (rokontól, ők újat vettek), azzal fél év alatt bejárta többször a fél országot, utána magabiztosan, jól vezetett. Ez is csak gyakorlat kérdése, azt viszont meg kell szerezni valahogy.:-)

2016. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!