Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem magam így?

Jogosan érzem magam így?

Figyelt kérdés
Amióta iskolába járok folyamatosan anya vesz részt mindenben. (Szülői értekezlet,utazás,bevásárlás,beiratás stb stb.) Apu a mai napig szinte semmit sem vett részt a gyerekkoromba ebbe...Ez nagyon elszomorít. Sokszor lement a haverokkal inni,vagy a munkatársaihoz mindenre szakított időt csak ránk nem. Ha eggyütt voltunk valahol hárman folyton csak veszekedtek,összebonyolitottak mindent hogy mit kéne csinálni,mik legyenek a programok stb. 12 évesen kérdeztem meg tőle h ki az osztályfönőköm de persze azt se tudta.. (7.es voltam már) sőt azt se tudta h hol van a mi termünk. Egyedül tanulok,egyedül készülök,egyedül csinálok mindent. Most gimibe járok, szeretném ha büszke lenne rám, de nem érdekli. Ha felhozom akkor mindig csak azt mondja h magadnak tanulsz nem nekem. Ma bevettek a gyengébb nyelvi csoportbol a haladóba. Ennek nagyon örültem és alig vártam hogy elmondjam otthon. Anyu a szokásos: ügyes vagy. mindig ezt mondja :D apunak elmondom pedig csak annyit reagál hogy ja igen hallottam.. Szükségem lenne a biztatásra vagy legalább érezzem azt h jól csinálok valamit. Suliba is csak azért tanulok,meg csinálom meg a szorgalmikat mert jó érzés hallani ha legalább valaki megdicsér. Tudom furcsán hangzik de apum még a barátaim,osztálytársaim nevét se tudja. Nagyon elrontja a kedvem amikor ennyire nem értékeli az eredményeimet. Mindegyik szülőnél látom,csak az enyéimnél nem. Eléggé érzékeny is vagyok, így sokszor úgy érzem hogy nem vagyok elég, vagy hogy egyszerűbb ha nem foglalkoznak velem. Csak egy kis figyelmet akarok vagy közös programokat, de sehogy sem jön össze,általában csak muszályból. :( Tudom h sokan az én koromba elküldik a szüleiket, de ezt a fajta támogatást,tanácsokat amire most szükségem lenne nem kapom meg a barátaimtól. Ha hazamegyek mindig elmegy a kedvem,motiváciom. Más is volt ezzel így?

2016. szept. 19. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy önző alak. Nem lehet vele mit kezdeni.
2016. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt sokszor hallottam már :D

De mindig vannak olyan pillanatok amikor tényleg törődik velem és mondjuk elbeszélgetünk egy félévbe egyszer komolyabban is :D A legtöbb barátom fiú és annyira rossz nekem látni,hogy milyen jóba vannak az apukájukkal,miközbe mi még étterembe se tudunk menni normálisan :( Hiányzik.

2016. szept. 19. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mond, meg neki, hogy mi a bajod. Talán megérti.
2016. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. 19/f

Foglalkozz vele amikor lehet, azon kívül meg hagyd figyelmen kívül. Foglalkozz inkább olyanokkal akikkel érdemes :)

2016. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én esetemben a Szüleim egymás iránti haragja táplálta ezt a dolgot. Mikor elváltak apukám azért távolodott el mert nagyon nem tudta az elszúrt dolgait feldolgozni. S mint olyan én voltam az élő emlékeztető arra hogy a fél életét elpazarolta. Nem voltam hibás. Mint ahogy te sem. De sajnos ha rám nézett mindig megrohanták a rossz emlékek és a szorongás. Inkább elzárkózott. Így azt hitte senki sem sérül. De mindenkinek ártott. Önmagának és nekem is.

Nálunk az évek és a kitartó ragaszkodás rendbe hozta a dolgot. De persze a tartózkodó személyisége nem múlik el hisz ő ilyen. De javítani azért sokat lehet rajta. :)

2016. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mint mondtad félévente egyszer apád komolyan elbeszélget veled, vagyis apád gondol rád, csak ő nem érzelmes ember, tőle ennyi telik. Belül biztos örül hogy haladsz előre,de szinte normálisnak tartja hogy az ő gyereke okos így minek is vigadni? Apád nem az érzelmes típus, te viszont kamasz lévén nagyon is az vagy.
2016. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!