Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket nem idegesítene ha...

Titeket nem idegesítene ha anyukátok egész nap otthon lenne és haza jönnének arra hogy olyan rendetlenség van, hogy nem lehet le ülni az asztalhoz és még veszekeszik is hogy én mosogassak el?

Figyelt kérdés

Annyit csinált hogy főzött egy levest.Általaban delutan 4 kor érek haza suliból és kb mindent rám biz,nem érti hogy tanulnom kell

17/L


2016. szept. 26. 15:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Próbálj kompromisszumot kötni vele. Megmondod, hogy miket vagy hajlandó hétköznap elvállalni.
2016. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
17%

Ennyi idosen nekem is "mindent" kellett csinalnom. Amikor elkoltoztem akkor mar a "minden" 3x-osat kellet csinalni. Baratnovel mar a minden "4x"-eset.


Majd megszokod.

2016. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
Nem, nem idegesítene. Anyukám nem a cselédem. Szégyellném magam ha még szólnia is kellene olyan alapvető dolgokért hogy mosogassak el ha már ő megfőzött. Ugyanis nálunk ez így megy - egyikünk főz, a másik mosogat. Általában váltásban.
2016. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Hiába mondjátok egy diáknak ez nem kell alapnak lennie. Tartsa rendben a szobáját és kész. Ha anyuka otthon van akkor végezze el a házimunka nagyrészét. Egy leves összedobása meg nem akkora nagy szám főzés terén. Nem azt mondom hogy a kérdező ne segítsen , de akkor sem az ő dolga elsősorban a házimunka iskolaidőben. Tanuljon. Az meg hogy ha felnőtt lesz és 4x ennyit kell házimunkában csinálni ráér majd akkor megtapasztalni. Vagy akkor sem mrt lesz takarítőnője. Kár előre jósolgatni.
2016. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
17%
"Az meg hogy ha felnőtt lesz és 4x ennyit kell házimunkában csinálni ráér majd akkor megtapasztalni." és szívja meg, mert semmibe se tanult bele otthon ugye? akkor ki lesz a hibás emiatt?
2016. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne hallgass a többi válaszolóra. Sajnos amíg együtt éltek mindig lesz ebből vita, nálunk is volt. Pakold el magad után, amit tudsz, hátha akkor megbékélni. Bár nálunk más volt a tapasztalat, mert anyám ilyen módon töltötte ki rajta a frusztrációit. Most már huszonévesen külön élek, sokkal jobb így. AZ meg, hogy 4x-esét kell megcsinálnod nem igaz, max akkor ha szülsz 5 gyereket, vagy a férjed egy lusta disznó aki nem hajlandó segíteni a takarításban.
2016. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

A mosogatás az okés, teljesen természetes, hogy ne egyetlen emberen legyen a házimunka, akkor se, ha otthon van.

De ha sok munkát bíz rád s rendetlenség van, az persze baj. Kivéve, ha van rá oka, pl. azért van otthon, mert vizsgára tanul keményen vagy mert otthon dolgozik, s most határidős meló van, esetleg a hármasiker babák éppen hasfájósak... Persze van, aki depressziós és még levest se főz... Kevés az infó.

4-kor hazaesve neked valóban nem kéne sok munkát végezned otthon, de egy picit fontosnak tartanék, főleg, ha valamiért szükség van rá. Elmosogatni apróság, persze ha sokat kell tanulnod, megérteném, hogy majd később vagy valami.

2016. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
20%

Nem. Volt részem benne, értettem az okát és nem kellett veszekednie velem, hogy mosogassak el.


Úgy írsz, mint vmi hímsoviniszta férj, aki szerint a nô cseléd és kuss a neve, ha nem dolgozik (meg akkor is ha dolgozik).

2016. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%

Ha csak mosogatnom kéne a seggem a földhöz verném.

Picit idősebb vagyok tőled, de kb 16 éves korom óta szinte egyedül viszem a háztartást. Mindenki lesz*rta, hogy érettségiztem, okj-ztam stb.

Most meg főiskolára járok munka mellett(+jogsit is csinálom és kell külön tanárhoz is járnom) és így még a korábbiakhoz képest is 100x nehezebb. Pedig van egy nővérem, aki nem csinál semmi egyebet azon kívül, hogy dolgozik és ő se képes 3 nap alatt kitakarítani(a sulim messze van, és amíg távol voltam, akkor volt ez). Szépen megvárt míg hazaérek. Főiskolán meg egy vizsgaidőszak, meg a zh-k szintén 100x nehezebbek mint a középiskolai dolgozatok. Na jó annyival nem, de erősen tárgyfüggő ez.

2016. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
nem olvastam el az összes választ, DE! sztem ha anyuka egész nap otthon van és semmit nem csinál, akkor nem a kérdező felelőssége, h rendet tartson a szobáján kívül is. Ez nem azt jelenti, h nem kell segíteni, stb., de sztem ha anyuka egész nap otthon "vakarja a hadd ne mondjam micsodáját", akkor miért is kellene suli után még az anyja v a többi családtag után pakolásznia?
2016. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!