Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a nagymama a gyámja a...

Ha a nagymama a gyámja a gyereknek nekem van jogom rendőrt hívni ha nem akarja biztosítani a láthatást?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kije vagy a gyereknek, hogy látni akarod?

Hogy döntött a gyámhivatal? Van láthatási jogod?

Ezektől függ. Egyébként nem a rendőrség az illetékes ebben az ügyben, hanem a gyámhivatal.

2016. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem rendőrségi ügy.
2016. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha neked bíróság által elrendelése jogod van a lathatashoz, akkor ennek akadalyoztatasa esetén gyamhivatalnal lehet feljelentést tenni. A rendőrségnek ehhez nincs köze.

Amúgy kiskorú szülő vagy, hogy a nagymama lett a gyam, vagy mi a gond veletek?

2016. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha mondjuk a kiskorú anyja vagy, akkor jogod van rendőrt hívni és ők ki fognak menni a gyámügyessel együtt.
2016. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az anyja vagyok.Azért mert nem tudtam volna egyedül eltartani lakás stb ezért úgy döntöttünk hogy a mamánál biztos helyen van én pedig rendszeresen látogatom hozom magamhoz stb.tehát nem évente egyszer hanem heti szinten.és az apja most begőzölt hagyjuk az okát lényeg hogy 100%-ban jogtalanul és nem akarja odaadni a lányomat.ezért kérdezem hogy ha mégis elmegyek érte és nem engedi hogy elhozzam mit tudok tenni akkor perpill hogy mégis elhozhassam???
2016. okt. 13. 16:43
 6/7 A kérdező kommentje:
ennél többet nem szeretnék leírni nagyon hosszadalmas lenne ezért kérlek titeket a kérdésre válaszoljatok!
2016. okt. 13. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Az apának mi köze ehhez? A gyámhatóságnal teszel feljelentést- ez nem lesz jó hatással a nahymamaval való további kapcsolatra, tehát érdemes ennek függvényében lépni. Ha adottak a feltételek a gyerek eltartasahoz, akkor el lehet indítani a szülői felügyeleti jog feleleszteset, aminek a végén a gyerek végleg hozzád kerülhet
2016. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!