Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyha rossz jegyeket...

Ti hogyha rossz jegyeket kaptatok akkor azt elmeritek otthon mondani vagy eltitkoljátok mint én? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt azért is kérdezem mert sajnos én is szereztem és ráadásúl 2 tantárgyból:

Történelem: 2

Magyar irodalom: 3

Hát hogyha ezt othon megtudják akkor nem tudom hogy mi lesz. Én mindig is az a félős típus vagyok és sokmindentől félek. Az egyik legnagyobb félelmem az az hogy mos mit fognak csinálni velem a szüleim hogyha ezt megtudják. Én amúgy jó tanuló vagyok csak most ez becsúszott és azért csúszott be mert megszoktam a tanároktól hogy mindig szólnak dolgozat elött. De most nem szóltak és ez engem váratlanúl ért. Ez a két dolgozat amiből rossz jegyet kaptam az röpdolgozat volt és azon a napon elmondták a tanárok nekem hogy ők csak a témazáró dolgozatokat fogják bejelenteni és a röpdogákat nem fogják. Meg amúgy a többi tanár mindig szokott szolni minden dolgozat elött. Én ezt nem értem hogy a töri és a magyar tanár miért nek képes szólni. És én halogatós típus vagyok, tehát én mindig egy vagy két nappal a dolgozat elött kezdek el tanulni a dolgozatra de azt úgy csinálom hogy azon a 2 napon nem alszom semmit és csak tanulok. És azért csinálom ezt így mert gépfüggő vagyok akár csak szegény testvérem is. Én majdnem minden nap olyan 3-4 órát gépezek a tesóm meg éjfelekig szokott. Ő is már tett ki ide egy hasonló kérdést. Viszont a válaszolók szanaszét oltották (beszólogattak neki stb). Én csak annyit szeretnék kérni hogy ide csak olyan írjon aki tényleg segíteni akar nekünk. És én 15/F vagyok és 9.osztályos és nem fogjátok elhinni de a tesóm az 17/F és ő is 9.-es mert egy évet vissza lett tartva és ráadásúl még múlt évben bukott meg. És ő mindig is szörnyen rossz tanuló volt annak ellenére hogy állandóan büntetések sorozatát kapta és nem bír belőle okulni hiába magyarázom neki hogy tanulni kell hogy vigye valamire de egyik fülén be másikon ki. De ezt majd egy másik kérdésben részletezem.



2016. nov. 8. 17:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírási hibákért. Én amúgy egyedűl nyelvtanból vagyok 3-as mert az írásomat alig tudják elolvasni és nem tudom hogy miért de egyedül az a tantárgy megy a legnehezebben nekem. De abból most kaptam egy 5-öst.
2016. nov. 8. 17:33
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Most nem tudom,hogy számolják a továbbtanulásnál a pontokat, de az én időmben 1-2. osztályban (9-10.) kapott jegyek NEM számítottak bele semmibe. Tehát tök mindegy ,hogy miből mit kaptál. Ellenben aki még 1.-ben benyalta magát,vagy elhitette,hogy ő a jó tanulók csoportjába tartozik,az utána már kivételezett volt, nem szopatták a tanárok,stb. Eltitkolni nincs értelme mert úgyis ki fog derülni. Amúgy nem online napló van már???? Az én időmben ilyen kis kék könyvecske volt az ellenőrző (vagy lila?) és nekem volt belőle egy szülőknek való meg egy valós is. Aztán aláhamisítottam a dolgokat. Én is digibubus voltam és eltitkoltam. Ment a fenyítés,hogy akkor elzárják a gépet,stb.Nekem sem voltak jobb jegyeim. Most viszont büszke tagja vagyok a tesco áruházláncnak. 3 év után átkerültem végre árufeltöltőből raktárossá.

Najó,valójában jól kereső mérnök lett belőlem pedig mindig is tróger voltam iskolába. Szóval, annyira nem nagy katasztrófa az,ha becsúszik pár rosszabb jegy is. Inkább mondd azt,hogy rajtad volt a hasmenés és félbe kellett hagynod a dogát hogy kitudj menni :) Legközelebb kijavítod. Vagy kihagyhatod a kamu részt,ha már egyszer jó tanuló vagy akkor tényleg ki tudod javítani. Én mondjuk kamuznék a helyedben :)

2016. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Amúgy nálunk hálistennek nincsen e-napló :)
2016. nov. 8. 18:12
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

En is troger voltam az iskolában!

Rettegtem hogy otthon bántanak..sajnos sokszor...

Jogot végeztem majd belebuktam a Közgáz egyetemen.

Joga tanár lettem Balin majd Los Angelesben aztán Londonban.

Bármire is próbálják a szülők kényszeríteni a gyerekeket nem fog sikerülni!!!

Nem lehet gyűlölettel mérgezett lélekkel járni egy egyetemet a munkahelyen meg pláne nem fog megmaradni.

Sérüléseken haragos kívül mást nem érnek vele..

Es a lexikális tudás nem egyenesen aranyos azzal hogy fogsz boldogulni az életben.

Szimpátia, fellépés, es úgyis csak abban a munkában maradsz meg amit szeretsz...

2016. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
66%
Hát én általában elmondom, és kitalalok valami hülyeséget hogy amikor hianyoztam nem kaptam még egy vázlat részt és az pont benne volt, vagy hogy olyat kérdezett a tanár amit nem is vettünk idén, vagy olyat kérdezett amiről nem is beszélt nekunk vagy magyarázta el hogy mi az. Így nem szoktam nagyon kikapni. De azért ne gépezz tul sokat mert abból tényleg baj lehet. Én is szoktam játszani, de nem hétköznap csak néha hétvégén 1-2 órát
2016. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is nehezen mondtam el az ilyesmit otthon, bár nem elgépeztem az időt, hanem szétfolyt a figyelmem és fiúként engem sem kötött le a nyelvtan és az irodalom, ez fiúknál elég jellemző. A töri 4-esre, 5-ösre ment, de abból szinte mindig jó tanáraim voltak, míg magyarból szinte végig csapnivalók.


Az igazság az, hogy nem itt fogod elbukni a boldogulásodat, hanem, amikor kikerülsz az iskolákból és szembesülsz a valósággal, hogy nincs elég munkahely és ami van, oda is sokszor csak kapcsolatokon keresztül lehet bejutni. És szembesülsz azzal is, hogy a végig 2-es, 3-as középiskolás tanulótársaid közül, akiknek az Apja "nagy ember" volt, azoknak a gyerekei is magas fizetéssel, magas pozícióba kerülhetnek, szinte azonnal!


Majd látod, hogy az osztályelső, summa-cum laude végzett lányból, egy boldog, de állandóan robotoló körzeti orvos néni lesz sok csemetével otthon, GYES-en.


A helyi vezető újságíró, politikus művésztanár, link, buta gyerekei (akik saját bevallásuk szerint is csak a tanárokkal szórakoztak végig), pedig Brüsszelből - Budapestre ingázva, belvárosi pubokat tulajdonolva röhögnek majd a képetekbe.


Én mondom, nem érdemes idegeskedni, mert az ideg hamarabb betegít és öl meg, mint a nyomor és a kilátástalanság!

2016. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

*: Viszont, ami a legrosszabb, én azt látom, hogy amíg rám, volt jó-jeles tanulóra szinte figyelme sem hederítenek volt tanáraim, addig a volt link gyerekekre, akik ma a szülei révén sikeresek, büszkén néznek!


Azaz a társadalmi és emberi megbecsülés is csak olyan, mint a társadalmunk: sz@r.

2016. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis kiderül előbb-utóbb.

Ha máskor nem is, de szülőin kiderülhet, ha a szülő belenéz a naplóba.

Ha már van e-napló a sulidban, akkor meg pláne bármikor ránézhet a szülő.

Ezt a jegyet már megkaptad, bármi miatt is - késő bánat! De ezért is ugyanúgy vállalni kell a felelősséget, mint a jó jegyekért.

Amúgy meg félévig simán ki tudod javítani, ezzel nem lesz probléma, ha ki akarod és tanulsz.

A tanárnak pedig a kisdolgozatokat nem kötelessége bejelenteni! Ezzel is akar ösztönözni mindenkit, hogy óráról órára tanuljon vagy legalább figyeljen az órára. Ezt ne a tanárra kend már, hiszen az a dolgod, hogy tanulj!

Amúgy meg te tudod, te döntöd el, hogy gépezni akarsz-e vagy nem, de az a napi 3-4 óra azért szerintem nem a világvége hosszúság, hogy mellette ne legyen időd bármi másra is, mert az egy állítólagos gépfüggőnek semmi ez a pár órahossza - és tudom, miről beszélek!

Amúgy meg a továbbtanuláshoz a 11-12.-es jegyeket nézik, illetve ha pl kémiát 10-ig tanulsz, akkor kémiából a 10-es jegyeidet (értelemszerűen). Vagy ha az érettségi pontjaidból több pontot tudsz szerezni, mint a tanulmányiakból, akkor ezt veszik figyelembe.

De hidd el, jobb most megtudniuk a jegyeidet, mint majd később, vagy esetleg nem tőled megtudni, hanem máshonnan.

2016. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Én is 9.-es fiú vagyok, csak 14 éves. Lényeg, hogy mindketten idén kezdtük a középiskolát, és meg kell szokni az új tanárokat... általánosban 5.-ben a bizonyítványomban több 5-ös volt mint 4-es. 8. Végén szinte csak 4-es. Pécsre építésznek mentem, és egy tantárgyból van két témazáró 3-asom. Anyám teljesen ki van akadva. A töritől.. abból is csak 3-asom van. Pedig általánosban a 4-es mindig megvolt. egyszóval az én is ugyan azt élem amit te.. Titkolodzok stb. Anya mindig kérdezi miért, de mindig azt mondom mert félek megmondani. Persze ha kapok egy rissz jegyet, akkor ne csesszen le annyira, hogy rosszul essen. Mert a suliba elfelejtem meg kiszáll a fejemből de itthon mindig lecsesz, és erősebb hangnemmel beszél hozzám (nem üvölt, de majdnem :D) Hétköznap nem gépezek én sem, csak hétvégén. De most azt is megtiltotta. Kérdés elfelejti-e. Ha igen akkor gépezek.
2016. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

6#7# pontosan!!

Társadalmi kapcsolatok, kapcsolatteremtő készség, szimpátia, vagyon, es esetleg meg a vonzo kinezet ezek sokkal tobbet számítanak mint a kitűnő átlag!

Nagyon jo tanuló osztálytársaim 90% nagy nulla lett az életben. Igénytelen, pénz nélküli eletet élnek.

En sem vagyok hű de gazdag, de szep az eletem es körbe utaztam a földet.

A tanulás nem tesz igényessé, boldoggá, kiegyensúlyozotta.

Ezt írtam es kaptam 0%-ot.

Az általában azt jelzi igaz amit írsz ;)

2016. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!