Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet egy 19 éves "...

Mit lehet egy 19 éves " Gyerekkel" tenni, aki se dolgozni, se tanulni nem akar?! Tegyem ki a házból?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 20:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Tedd.
2016. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

Biztos "jó" szülői nevelést és mintát kapott! Azért viselkedik így. Bocsi, ha te vagy az egyik szülő. Akkor viseld a következményeit annak, ha ilyenné vált a gyermeked.


Legalább otthon a házimunkából kiveszi a részét?


Nekem lesülne a bőr a képemről, ha ilyen mentalitásom lenne főleg úgy, hogy a szüleim tartanak el.

Bár igaz, én nem az a generáció vagyok, csak 7 évvel vagyok idősebb a szóban forgó személytől.

2016. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Kitenni (meg) nem, de a kenyelmet sem kell biztositani. Persze elso napokban te leszel a legrosszabb szulo akit csak utalni fog, de meg nem lattam olyan kamaszt aki sokaig birja zsebpenz, tiszta ruhak es wifi nelkul.
2016. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
Ne tedd ki. Te ezt már régen elrontottad. Ha majd lesz egy barátnője, külön költözik, ígyis-úgyis rá fog kényszerülni, addig nem tudsz mit csinálni. Ha meg kiteszed, bűntudatod lesz, az utcán pedig nagyon durva emberek járkálnak, én már csak tudom, rengeteget voltam ott. 46F
2016. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem kellett volna ájfónt venni neki évente stb. ;)
2016. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Simán kaphatott jó neveltetést, mindenkivel megeshet, hogy elveszik a motivációja vagy esetleg olyan dolgokkal tölti az idejét amik elveszik az agyát. Bár a kérdésből ítélve inkább kamu a dolog, ki az aki kiteszi a 19 éves kölykét...

Mondjuk beszélj vele, mi nem tudjuk, hogy mi a baja, főleg ebből a gyönyörűen kifejtett, értelmes 1 mondatos kérdésből, vidd el pályaválasztásra, ha mentális baja van pszichológushoz, aztán majd szépen kialakul.

2016. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen kamu!!mas dolgom sincs,csak hogy ilyenekkel szórakozzak!!
2016. nov. 9. 21:15
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Pakoltasd össze vele a cuccait. Adj neki határidőt, hogy döntsön, mit akar kezdeni magával. Beszélj a barátaival, ha vannak, hogy segítsenek neki. Ha a megadott határidőt elérve nincs munkaszerződése, vagy nem iratkozik be valami tanfolyamra legalább, akkor mehet Isten hírével.

Ismerek olyan családot, ahol hasonló okokból apuka végül felpakolta a gyereket, kivitte a határon túlra, és kirakta a kocsiból cuccostul. Teljesen normális, dolgozó szülők, értelmes, talpraesett, több nyelvet beszélő gyerek. A srác két évvel később elindította az első saját vállalkozását.

2016. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

"aki nem dolgozik ne is egyèk!"

Ha nem is szó szerint, de addig nincs tv, intrnet,t elefon, normális kaja, amíg nem lèp valamerre, ha a szèp szó nem használ.

2016. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Paromat is kirakta anno az anyja es bar talpraesett ember lett belole es az anyjaval is helyre jott a viszonya, ez a dolog orok tuske marad benne, es bar azt allitja megerdemelte, azaz idoszak ranyomta a belyeget a szemelyisegere is. Nem tartom helyesnek hogy kitedd, inkabb vonj meg dolgokat es probalj minel tobbet beszelni vele.
2016. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!