Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásos szülők, ti hogy...

Vallásos szülők, ti hogy reagáltátok le ha a gyerekeitek nem lettek vallásosak felnőtt korukra?

Figyelt kérdés
Felnőtt nő vagyok, vallásos nevelést kaptam, de ahogy nőttem, úgy hagytam el az egészet. Édesanyám a mai napig nehezményezi, hogy nem vagyok templomba járó, sokszor kapom meg ezt tőle. Hasonló helyzetben levő szülők, ti ezt hogy éltétek meg?
2016. nov. 13. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Gyerek vagyok ugyan, de azért leírom: teljesen másban hiszek, ezt a családom tudja, bántja őket valamilyen szinten, de elfogadták, hogy nem tudnak mit csinálni. Annyiban egyeztünk meg, hogy karácsonykor, szilveszterkor elmegyek templomba, meg ha otthon vagyok, akkor húsvétkor (mert hát mit szól a Marika, hogy téged sose lát a templomban?). Pluszban el szoktam menni nagypapám évfordulójára tartott misére, azt úgy érzem helyesnek, mert ő katolikus volt, úgy is lett eltemetve, ha én nem is hiszek benne, hozzá köze van.
2016. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
nálunk apám vallásos (vagyis annak mondja magát... mindegy, hosszú), meg öreganyám is az lett idős korára, de nem erőltetik hál' Istennek a dolgot. én kereszténynek mondom magam, elvileg római katolikus vagyok, de eléggé kevert nézeteim vannak, megalkottam a személyre szabott kis világomat. nem próbálom másra erőltetni és mástól se tűröm el, hogy ezt tegye velem. meghallgatom a másik felet, de kb ennyi.
2016. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Az egyházról mint intézményről finoman szólva is elég rossz véleménnyel vagyok.

Viszont hitem az van. Habár néha vitatkozik a materialista énemmel.

2016. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha úgy neveltek volna,akkor sem járnák templomba! Utoljára magam miatt bérmálkozásomkor voltam 11 éve bőven elég is volt!

Volt 1 ismerösöm aki probált rávenni,de leállitottam

2016. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
3mas, tökéletesen igazad van. Az egyház, a vallás az az intézményesített hit. Legyen szó bármelyikről. A gyomrom felfordul, és nem tudom megérteni, ha azt hallom, hogy "mi abban hiszünk...", lóf@$zt, agymosott barmok, ezt tanítja az egyház. Te, mint egyén miben hiszel, ez a lényeg. Én nem vagyok vallásos, elítélem az egészet, de hitem az van. Egy magamnak felállított világnézet, főként megfogható, anyagi dolgokból felépítve, illetve amiket nem tudok megmagyarázni, arról is van elképzelésem, feltételezésem, de ezeket az anyagi világ, a fizika, kémia stb törvényszerűségeire alapozom. A tudomány is még sokmindenre nem tud választ adni, de ezeket csak úgy lehet megválaszolni, ha felállítunk elméleteket, majd bizonyítékot illetve cáfolatot keresünk rá,nem tudjuk le azzal, hogy valami isten műve.
2016. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

Aki hívő, annak azért fáj, mert jól tudja mit veszít a gyermeke és mi szülők a legjobbat akarjuk a gyereknek. Ezek azok, akiknek van kapcsolatuk az élő Istennel.

Aki pedig vallásos, annak pedig az fáj, hogy nem követi a gyerek a családi hagyományt. A kettő dolog hatalmas a különbség.

Én azért imádkozom, hogy a gyerekeim hitre jussanak, nem azért, hogy becsülettel eljárjanak templomba.

2016. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Ateisták vagyunk a férjemmel. A nagyszülők szoktak rajta hisztizni, hogy a gyerekeket is ateistának neveljük, de ez van. Már a szüleink sem voltak hívők szerencsére.


A gyerekeinknek a legjobbat akarjuk, hogy akaraterősek, önbizalommal teliek legyenek, és ne egy kitalált lényhez fohászkodjanak ha bajban vannak, hanem a családjukhoz, barátjukhoz forduljanak illetve a saját tapasztalataikból merítsenek erőt. Hogy kritikusak legyenek, és ne higyjenek el mindenféle baromságot, aminek semmiféle reális alapja nincs. Hogy élvezzék az életet és minél többre vigyék, mert egyszer élünk. Itt, most, és nem a "mennyországban majd, egyszer".

2016. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A vallásosság nem a templomba járáson múlik.


Ha te hiszel Istenben, otthon a konyhában, vagy kertben leülve is imádkozhatsz hozzá, beszélhetsz hozzá.


Szerintem a vallásosság a te és Isten közötti kapcsolatról szól, nem arról, hogy vasárnaponként elmennek az öregasszonyok a templomba kipletykálni azokat az öregasszonyokat, akik nem jelentek meg.

2016. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

6os: mi az, hogy jól tudja mit veszít? Inkább azt tudja, hogy őszerinte mi veszít. Nem ugyanaz.

Az ateizmus megint nem az, aminek sokan gondolják, nem mennék bele. Én magamat inkább vallástalannak mondanám. Nem ugyanaz. Hitem, világnézetem az van, de nem vagyok vallásos, és nem egy felsőbbrendű lényben hiszek.

2016. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Mamám mindig is vallásos volt,a Szüleim nem,én se. Emiatt 5 éve akkora hisztériát csapott,hogy akárhogy próbáltuk kiengesztelni,azt mondta hogy akkor bocsájt meg,ha katolikus leszek. Ezt nekem mondta. Én azzal a lendülettel sarkon fordultam kimentem és bevágtam az ajtót. Mi az hogy az unokáját használja fel a saját véleményének sulykolására??!!


Nos,ő így nevelkedett,így élte eddigi életét,vallásban. Nagyon meglepett hogy egy Ennyire betyöpösödött,szűk látóterű ember a vallása elenére ezt képes csinálni. Még egy "vallástalan" vagy egy "nem hívő" se csinálja ezt.


Azóta 4,5 év telt el,nem beszéltünk. Miatta sok hívőt megismertem,a véleményem az,hogy jobb ha nem egy álomvilágban éjük le az életünket.

2016. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!